Изложба на цветя в Челси- 2011г. и още нещо...

Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Изложба на цветя в Челси- 2011г. и още нещо...

Мнение от calico »

Елиза, чудесен план, чудесен проект, чакаме дописката :daaa:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Elyza
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1717
Регистриран на: Сеп 15, '10, 23:18

Re: Изложба на цветя в Челси- 2011г. и още нещо...

Мнение от Elyza »

Започвам моя фото разказ от посещението ми на изложението на цветя в Челси. Искам да споделя, че освен много вълнуващо преживяване, за мен това беше и голяма чест, защото както ще видите от снимките, посетителите са предимно англичани, чиито градини могат да бъдат образец за подражание.
Мястото намерихме лесно, защото на самата метростанция имаше хора, които ни насочваха и после само следвахме потока от хора. Това са къщи по пътя- тази с оромни сакъзчета, а другата беше с хости по прозорците.Изображение
На входа имаше нещо като КПП- на десетина маси се вадеше всичко от багажа. Направи ми впечатление, че мерките за сигурност и организацията на масови мероприятия винаги са на ниво.
ИзображениеИзображение
След входа следва алея с тематични произведения на изкуството.Изображение
Мястото е малко за такова събитие. На картата мястото в дясно с дърветата са други градини, а изложението е в ляво. По средата се намира Големия павилион с производителите на цветя, а край него са дизайнерските градини.
Изображение
Бях се подготвила за тълпи от хора, но с напредването на времето придвижването стана много трудно. Това беше така и защото 4 пъти заваляваше проливен дъжд и всички хора се втурвахме към павилиона, където на входа имаше хора, упътващи ни да се придвижим навътре. Към 16 часа вече исках да изляза и така не видях 2-3 градини. На изхода всеки напускащ се преброяваше, а на входа имаше огромна тълпа от хора с билети от 15 до 20 часа, които не допускаха, преди посетителите да намалеят. Радвам се че купих нашите билети за цял ден.
Първа беше австралийската градина, с рододендрони, палми и екзотичен австралиец, чиито думи почти не разбирах. ;)
Изображение
Изображение
Изображение На градините нямам хубави снимки, защото беше невъзможно да заема добра позиция, а ако успеех да мина на първи ред, винаги имаше хора в кадър. Във Фликър има публикувани страхотни снимки, коиот са правени в първите дни на изложението. В павилиона ме посрещна невероятна красота, събрана на едно място- гладиоли, делфиниуми, орхидеи и декоративни треви
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Изложба на цветя в Челси- 2011г. и още нещо...

Мнение от calico »

Ооо, Елиза! Прекрасно преживяване си имала, радвам се за теб :ieeee:

ще следя темата, снимките ти са достатъчно хубави за да се види каква цветна феерия е било това.

А тези делфиниуми, ах тези делфиниуми.... :potekoha: :potekoha:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Elyza
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1717
Регистриран на: Сеп 15, '10, 23:18

Re: Изложба на цветя в Челси- 2011г. и още нещо...

Мнение от Elyza »

Клематисите бяха впечатляващи.Изображение
Изображение ИзображениеИзображениеИзображение
Този много ми хареса и попитах човека на Торнкрофт кой е- "Chevaler"Изображение
Освен изложените в саксии, бяха направили огромен тунел от различни видове пред който имаще опашка за минаване през него. Разбира се и аз бях на опашката ;) Изображение
Нашият приятел от Тейлърс беше направил скромно представяне с малко цветя, но много красиви. Приветлив и отзивчив човек. Блу, имаш поздрави!
Изображение
Розите на Харкнес: Изображение
Розите на Биалес:Изображение
Хита на изложението- роза Чърчил с приятен бананов цвят.ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Аватар
Elyza
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1717
Регистриран на: Сеп 15, '10, 23:18

Re: Изложба на цветя в Челси- 2011г. и още нещо...

Мнение от Elyza »

Лавандулата е любимо цвете на англичаните. Присъства почти във всеки двор. При нас не е позната с декоративните си свойства по мое мнение и ние тепърва започваме да я оценяваме. Изкуших се и си купих от един супермаркет сорта с пънкарската прическа по средата за 3 лири, защото не успявам със семена.Изображение
Видях и 2 щанда със хостиИзображение
Изображение
Божурите:Изображение
Изображение
Взех брошура и ще я ипратя на Блу. Доставят до България, както повечето производители, които попитах.
Пеларгониите:Изображение
Изображение
Щанда на ПлантагогоИзображение
Нямаха каскадните видове, но Хеухерахолик ги имаше.
Изображение
Изображение
Аватар
Elyza
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1717
Регистриран на: Сеп 15, '10, 23:18

Re: Изложба на цветя в Челси- 2011г. и още нещо...

Мнение от Elyza »

Изложението на любимия ни Дейвид Остин във формата на малко двроче.
ИзображениеИзображение
Ухаят прекрасно! След мен пет човека си направиха същата снимка, въпреки авторските ми права над идеята. ;)
Розата, която е също хит на годината и е сложена на корицата на новия му каталог- Уилям и Катрин, мускусен хибрид, снежнобяла, ароматна.
Беше разположена около малък фонтан, около който минаваха хората, а покрай пътеката бяха всички други рози.
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Тази ми е фаворитката и ще я видите в още 2 розови градини- В Хамптън корт и в Кю-"Scepter`d Isle":
Изображение
Изображение
А този щанд обра овациите. Пред него имаше тълпи от обожатели.Изображение
Аватар
Elyza
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1717
Регистриран на: Сеп 15, '10, 23:18

Re: Изложба на цветя в Челси- 2011г. и още нещо...

Мнение от Elyza »

Не бях виждала толкова красива многоетажна иглика. Имаше я в различни цветове
ИзображениеИзображение
Тези лалета се доставят до България, но са скъпи.
ИзображениеИзображение
Изображение
Това изумително лале се казва "Барбадос"Изображение
Прекрасният Ментон в букет от поне сто брояИзображение
От щанда с бонсайИзображение
Изображение
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2426 пъти

Re: Изложба на цветя в Челси- 2011г. и още нещо...

Мнение от Мария Николова »

Благодаря, благодаря, благодаря ти, скъпа!!! :gush: :tzvetentze:
За мен е празник, а представям си за теб какво страхотно преживяване е! :ieeee: :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Elyza
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1717
Регистриран на: Сеп 15, '10, 23:18

Re: Изложба на цветя в Челси- 2011г. и още нещо...

Мнение от Elyza »

Не бях права, че не се продава нищо на изложението. Някои производители бяха разположили дискретна малка масичка в някой ъгъл и продаваха семена в малки количества, както и каталозите си. Луковиците лилиуми, които си накупихме тази пролет от Ричард бяха на цена 5 лири едната, но хората купуваха. Няма как- това което беше показал беше невероятно и имаше златен медал. И аз не удържах- купих този едър дигиталис и бобове.
ИзображениеИзображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Това е боба:Изображение
А това са цветята, които удивляваха всеки с огромни цветни водопади- Диасция и Немезия. Семена имаше само от второто. Производителя беше много възрастен човек, който търпеливо обясняваше на любопитните как се отглеждат. После обясни и на мен за нашата зона, как да ги имаме като многогодишни. Няма уеб сайт и не изпраща семена. Купих от Баумакс "Диасция", но даже на картинката не изглежда така.
ИзображениеИзображение
Аватар
Elyza
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1717
Регистриран на: Сеп 15, '10, 23:18

Re: Изложба на цветя в Челси- 2011г. и още нещо...

Мнение от Elyza »

Миме, радвам се, че ти харесва. За мен си е сбъдната мечта.
Снимките са много компресирани, за да не натоварвам форума/веднъж през софтуеъра на апарата и после през снимка.бг/. Всъщност са големи, табелите са виждат ясно, над 400 броя са и ако някой види нещо интересно и не го различава да ми пише.
Имаше желаещи за рододендрони. Много са хубави и взех координати, които ще дам на Блу, защото пращат до нас. Цените са много високи.
ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Тези цветя тромпети, някой опитвал ли е да отглежда? Човека ме уверяваше, че с подходяща защита могат да иззимуват при нас. Без защита били устойчиви до -10С. Много са интересни и определено биха придали екзотичен вид на градините ни. Струваха към 10 лири на място и можел да ни изпрати.
Изображение
Изображение
Други хищни екзотики в градината на Индонезия/не съм сигурна в държавата/Изображение
ИзображениеИзображение
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”