Роза БГ - разпознати сортове

Публикувай отговор
dal

Re: Роза БГ - разпознати сортове

Мнение от dal »

calico написа:и коя от двете лилави е Енжъл фейс?
Изображение
е това и ей това
Изображение

ето и крейзито Изображение

swany Изображение
Аватар
Kika
Кафевар/ка/
Мнения: 883
Регистриран на: Юни 12, '13, 15:31
Местоположение: Димитровград

Re: Роза БГ - разпознати сортове

Мнение от Kika »

Не е от тези двете.
Имам една размазана снимка:

Изображение

В действителност е някакво лилавеещо-сивеещо, та го кръстих Енджъл фейс, ама знам ли :hmmm:
Аватар
Kika
Кафевар/ка/
Мнения: 883
Регистриран на: Юни 12, '13, 15:31
Местоположение: Димитровград

Re: Роза БГ - разпознати сортове

Мнение от Kika »

С Дал сме писали едновременно. Отгговора е за calico. А моята изглежда точно като на първите две снимки, които е постнала Дал.
dal

Re: Роза БГ - разпознати сортове

Мнение от dal »

ако са малки изчакай
догодина ще ти направят по силни храсти с по равномерен и типичен за сорта цъфтеж :stiskam:
енджъл фейс няма как да я объркаме и ще ти ги разпознаем , розичките
не бива да се определя сорт по първите цветове , нито по есенните - точно тези съцветия по принцип имат деформации и изменения- заради окореняването което липсва в началото , температурите , сезона , а и докато няма храст и не може да се види структурата му - някои сортове трудно се разпознават ;есенните цветове понякога са квадратосани ,със зачатък на нов цвят в цвета , с опръсквания и точки извън типичните цветове.
важно е има ли аромат , за колко прецъфтява , снимки на пъпката и прецъфтялото също помагат ;

впрочем , купуваме ги евтино , гледаме ги добре и ако може- намираме сорта , ако не- това е част от риска и караш според обстоятелствата

в павликени всеки стриже резници от съседските полета , нощем , там всеки втори може да ашладисва шипка поради традиционния поминък на региона последните 40-50 години , преди 89 г хората са отглеждали рози под аренда в дворовете си наместо тикви.
е за това се не знае кой какво праща купува и какво ще поникне.

делбард и мейланд /да речем камий писаро/ присъстват поради кратковременен договор на мейланд с наш розопроизводител - от там калемите им са се пръснали като големия взрив из цяло павликенско :nod: :D
по линия на братското ГДР пък кордеските сортове са лекинко нахлули по тези земи :lol:
Аватар
pipike
Баш кафе майстор
Мнения: 2513
Регистриран на: Юли 31, '12, 09:24
Местоположение: София

Re: Роза БГ - разпознати сортове

Мнение от pipike »

:daaa:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Роза БГ - разпознати сортове

Мнение от calico »

Дал, благодаря :tzeluvka:
май имам Ангелското лице, купувана за "лилава ароматна" преди 5 години и сбутана на тъпо място. Едно към едно е с първата снимка, втората ми е с по-блед тон. Може би моята понеже е на честична сянка и затова е с наситен цвят. но пък аромата е.... :potekoha: Ще я режа като Енджъл фейс, че да видим
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”