Роза БГ - разпознати сортове

Публикувай отговор
dal

Re: Роза БГ - разпознати сортове

Мнение от dal »

да , това са си боники отвсякъде
Боника е много цъфтежна роза и наистина става височка и не е за преден бордюр , а някъде в средата при храстовите рози около метър и половина височина ще ви направи за няколко сезона
много я ползват за щамбове , просто има красиви цветове не мръзне и цъфти обилно :daaa:
Аватар
Kika
Кафевар/ка/
Мнения: 883
Регистриран на: Юни 12, '13, 15:31
Местоположение: Димитровград

Re: Роза БГ - разпознати сортове

Мнение от Kika »

desiyoto написа:За съжаление всички имаме, аз особено много :mrgreen:
Да продължа с Фидус :

Изображение - Pink Bell _Фидус-Eden rose или Pierre de Ronsard

http://www.helpmefind.com/rose/pl.php?n=4791

Изображение - Enigma - Фидус - Gloria Dei

http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=2.2203.2
Това е моята Еnigma от Фидус, ама мисля че не е Gloria Dei, тя си е жълта роза (отстрани се виждат другите цветове) като порозовява и то не всяка, точно преди да прецъфти

Изображение

Все пак аз не разбирам много :oops:
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Роза БГ - разпознати сортове

Мнение от rumivarna »

kikruseva, не е Глория Дей със сигурност :daaa: И е много красива! Аз си падам по рошави рози :lol:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Kika
Кафевар/ка/
Мнения: 883
Регистриран на: Юни 12, '13, 15:31
Местоположение: Димитровград

Re: Роза БГ - разпознати сортове

Мнение от Kika »

Много ще се радвам , ако някой я разпознае какъв сорт е. :ieeee:

Или наистина е голяма "Енигма" :lol:
Аватар
Asarina
Кафе машина
Мнения: 3940
Регистриран на: Мар 31, '13, 16:23
Местоположение: София - Лобош
Дал благодарност: 2 пъти

Re: Роза БГ - разпознати сортове

Мнение от Asarina »

Купих си White Night и Ice Lake на Фидус. Имате ли представа кои са истинските им имена :?:
Аватар
Asarina
Кафе машина
Мнения: 3940
Регистриран на: Мар 31, '13, 16:23
Местоположение: София - Лобош
Дал благодарност: 2 пъти

Re: Роза БГ - разпознати сортове

Мнение от Asarina »

Asarina написа:Купих си White Night и Ice Lake на Фидус. Имате ли представа кои са истинските им имена :?:
Отговарям си :D В helpmefind.com излиза White Night's - климб. Аз я купих за ЧХ ?!
А Ice Lake никъде не излиза :hmmmmmm:
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Роза БГ - разпознати сортове

Мнение от libra »

Тези имена същестуват само в главата на жена му на Фидус. По-късно някой може да ги познае :stiskam:
От Фудус имам градински хибискус ,който трябваше да е с едни навъртени цветове,ама нищо подобно.Най-простия възможен .И още нещо си бях купувала от Флорите,забравила съм вече.А сетих се -жълт люляк.Нищо подобно не е цъфнало в градината ми.
Така,че некоректността се разпростира и върху другите растения.
От Фудус купуваш без много очаквания,ей така колкото да не е без хич.И после като цъфне някоя Rose Barni ,малей,какъв кеф!
Аватар
Asarina
Кафе машина
Мнения: 3940
Регистриран на: Мар 31, '13, 16:23
Местоположение: София - Лобош
Дал благодарност: 2 пъти

Re: Роза БГ - разпознати сортове

Мнение от Asarina »

Първо трябва да не измръзнат зимата, после да цъфнат :D Аз ги купих, защото имам голямо пространство, което искам да покрия с рози и финансово не мога да смогна с поръчковите. Въпреки че имам опит с други производител - Екзотика, при които нямам никакво съответствие с картинката на розата. Докато розитеот Ирис Дей са същите като описанието и много добре вървят. Ще видим какво ми се е паднало от Фидус :D :D :D
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Роза БГ - разпознати сортове

Мнение от libra »

Едва ли има човек от форума ,който да не е бил изкушен от 3-те лева и хубавата картинка и обещанията как "розата цъфти непрекъснато,има силен аромат и е кичеста" и пречее търа-пъра.
И след шест месеца вижда,че розата е кафява,не цъфти,не си съответства ,не може да разбере как да я реже и т.н.И се оказва,че почти всички напъни да получи определен ефект са провалени ,загубил е време и пари.И минава в ролята на Инспетор Дю Дю.И ако продължава да гледа картинки във форума ,неминуемо стига до поръчките.
Някой хора все още не могат да разберат,че проблемът не е ,че розата е без име или не е маркова.Напротив-всички са маркови,щото не са взети от ливадите между шипките.
За да бъда съвсем точна ,за тези 3 лева можеш да получиш остинки,Еден-и,Носталии ,което си е съвсем на аванта .
Аз съм емблематичен случай-имам 5 Греъм Томас и 5 Айсберга ,без изобщо да съм искала да имам по 5 броя.
Пожелавам късмет и радост от хубави рози! :stiskam:
dal

Re: Роза БГ - разпознати сортове

Мнение от dal »

kikruseva написа:Много ще се радвам , ако някой я разпознае какъв сорт е. :ieeee:

Или наистина е голяма "Енигма" :lol:
виж тук http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=21.214831
имай предвид , че глория дей е толкова разнолика , че е майчин сорт на поне 40 спорта на розата , дето никога няма да кажеш че това е произтекло от онова- просто нищо общо нямат.
Та , този сорт е най продаваният в света. Има си своята драматична история , но не ми се влиза в подробности.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”