Роза БГ - разпознати сортове

Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Роза БГ - разпознати сортове

Мнение от calico »

Тази ГВИНЕЯ ДАЛИ НАИСТИНА СТИГА 5 МЕТРА?

щото си я поръчах сега с новата доставка, мога да си я оставя, а мога и да я дам на човека за когото поръчах други рози :hmmm: :hmmm: :hmmm:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
galqdumanova
Баш кафе майстор
Мнения: 2699
Регистриран на: Фев 17, '11, 16:00
Местоположение: Враца
Обратна връзка:

Re: Роза БГ - разпознати сортове

Мнение от galqdumanova »

Ето тук http://www.oakplants.eu/cat_podrobno.ph ... egory_id=9" onclick="window.open(this.href);return false; има Guinee на цена 25лв :!:
https://plus.google.com/photos/10143430 ... banner=pwa" onclick="window.open(this.href);return false;
dal

Re: Роза БГ - разпознати сортове

Мнение от dal »

galqdumanova написа:Ето тук http://www.oakplants.eu/cat_podrobno.ph ... egory_id=9" onclick="window.open(this.href);return false; има Guinee на цена 25лв :!:

абе...той един кл етоал де холанд от бритроза за 4-6 лв върши същата работа , ама айде стига съм се обаждала за днес :lol:
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Роза БГ - разпознати сортове

Мнение от libra »

Добре,че казахте добра дума за Орфейко,че му бях приготвила лопатата!
dal

Re: Роза БГ - разпознати сортове

Мнение от dal »

libra написа:Добре,че казахте добра дума за Орфейко,че му бях приготвила лопатата!
тя не му се е разминала още.... :mrgreen:
да видим на третата година какво ще направи :stiskam:
roselover

Re: Роза БГ - разпознати сортове

Мнение от roselover »

dal написа:
roselover написа:
dal написа:Розе , колко пъти цъфти при теб Гвинея?
Ти имаш ли? Как е при теб?
нямам я , имам производното , орфей - уплаши ме с растеж , но цъфтя веднъж миналата година /втора/ , първата цъфна с 1цвят септември ...
за това те питам , орфео носи всички качества на гвинея ; ще я снимаш , нали ?много траен цвят виси надолу и ухае щуро , винено и гъсто
Ще я снимам задължително. А относно цвета - да хубаво тъмно червено като каберне совиньон, ароматът е замайващ, траен е цвета и за букет става. :daaa:
Аватар
Angelina_S
Кана кафе
Мнения: 646
Регистриран на: Авг 16, '11, 10:07
Местоположение: София, кв. Княжево
Дал благодарност: 122 пъти
Получил благодарност: 86 пъти

Re: Роза БГ - разпознати сортове

Мнение от Angelina_S »

Сега и аз да поставя една загадка от българския пазар. Миналата година купих това нещо за лилава храстовидна роза. Купих го от местен магазин за... сувенири :mrgreen: и цвеке, защото ми хареса на кутийката.
То се разви като катерачка и лани цъфтя само с едно цветче на едно клонче, съвсем не лилаво.

Хей го сега, има към 8 пъпки, симетрично разположени от двете страни на основното стъбло, клюмнали надолу.
Ето пъпките:
Изображение

И ето как отваря цвета:
Изображение

Цветчетата приличат на топчици от намачкана опаковъчна хартия. Има ненатраплив сладък аромат. МНОГО ме кефи! :liubov2:

Ако може сега запознатите да й снемат психологически профил, там ЕГН, живи родители, зъбен статус и пр., ще съм ви признателна! :tzvetentze: :D
dal

Re: Роза БГ - разпознати сортове

Мнение от dal »

ти се бъзикаш с народа, нали и ми шокаш любопитното канче , дето ви търси рози по сорт :mrgreen:
...зъбен статус-глоар ди дижон имаш

http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=2.2975 :hihihi:

моята преди дъжда да и скапе цветовете Изображение
Изображение
Аватар
Angelina_S
Кана кафе
Мнения: 646
Регистриран на: Авг 16, '11, 10:07
Местоположение: София, кв. Княжево
Дал благодарност: 122 пъти
Получил благодарност: 86 пъти

Re: Роза БГ - разпознати сортове

Мнение от Angelina_S »

:gush:
Дал, внезапно се почувствах забогатяла, да знаеш! :ieeee:

И кво толкова съм питала за зъбния статус, не е ли готино човек да каже примерно, че има роза "с обратна захапка"? :angelche:
Розите нямат ли право да се усмихват пълноценно?

Аз ще пускам и други глупости за разпознаване, защото съм вкоренявала от купен рязан цвят. А ти просто си искай вкоренени резници от което те кефи, аз ще се постарая. :tzvetoman: :liubov2:



Йеееее, имам си Gloire de Dijon (допреди малко си нямах!) Много топлолюбива я дават нещо - зона 7b и по-топли..., а не съм я защитавала през зимата. :hmmm:
dal

Re: Роза БГ - разпознати сортове

Мнение от dal »

ти си 7 зона ,1/ + от горещото ти сърце и 2/ +включената постоянно фурна на печката - не зазимявай , ще удържи :hihihi: :liubov:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”