Царицата на цветята 2011

Публикувай отговор
elena kirilova

Re: Царицата на цветята 2011

Мнение от elena kirilova »

ами аз споделих ,че е рядък сорт :nod:
и получих съвет да ходя по тъмни доби с ножица в ръка нейде из Хамериката :lol:
пък тя била тука ,под носа ми :cry:
и пак я изтървах :cry:
Аватар
desiyoto
Кафе машина
Мнения: 3352
Регистриран на: Яну 30, '11, 16:39
Местоположение: софия
Обратна връзка:

Re: Царицата на цветята 2011

Мнение от desiyoto »

Ами да много е рядка защото е спорт,т.е. естествена/спонтанна мутация и трудно се възпроизвежда. Ето гугълски превод :Това райета спорт е бил открит около 2005 година. Той е много упорити, да се разпространяват и в този момент има само два завода. Тя дори не успя да бъде успешно пъпка присаден върху различни understocks. Може би един от тези дни ще успее да отключите тайната на нейното разпространение и да започне да го разпространяваха.
За това не ми се вярва да я има по пазарите ;)
dal

Re: Царицата на цветята 2011

Мнение от dal »

тука можете да видите доста рози с инфо произход и картинки , човекът си е писал за доста сортове
http://paulbardenroses.com/modern/wc.html-paul barden
та , колкото можеш намери в европа тази дето съм я пуснала /кекса роза/ , толкова и раираната джоселин

изобщо когато ви се струва , че някоя роза от този сайт примерно http://www.weeksroses.com/ , от американски селекционери , или примерно в хелпми ти пише че само пол бардън я има , пък ти мислиш че я има рязан цвят по пазара димитър петков -по вероятно е да не е това , което си мислим...
иначе Колумбия/Еквадор/ЮАР/Венецуела и братско Конго че и Кения бичат яки двуцветни рози и шарени и с кант розища , с дръжки колкото пишка на сърдит японец дебели и огромни яки цветове , държеливи на полет със совалка до Марс.
Изображение
Изображение
обаче мечталките надали са в букетите наоколо
ще опитаме с некой и друг стрък , кой го знае дали ще се вкоренят , ама нейсе

р.р. розата която аз забодох ноември беше керемида/винено/с белезникави ситни пръски , вероятно именно с такъв сорт се бъркате с въпросната стрипетка жоселинка
не очаквам да се вкорени изобщо , но пусти вредни практики , идиотията винаги надделява на здравия разум

впрочем трайно и системно холандото не доставя и няма именно тези рози , които трябва да префърчат през океана...Джослин е от тях

е тука долу има по цветове сортовете , кой го не мързи да рови за ивичестите да ги види и как се казват
http://roses.ec/en/price
Последно промяна от dal на Дек 13, '11, 21:59, променено общо 2 пъти.
elena kirilova

Re: Царицата на цветята 2011

Мнение от elena kirilova »

типично в твой стил скъпа Дал :nod:
накара ме да се усмихна
вече три дни съм такъв киселяк ,че едвам себе си понасям
и аз разчитам на една еквадорка бодната по буркан
зеЛена на цвят :daaa:
dal

Re: Царицата на цветята 2011

Мнение от dal »

е така изглеждаше моята Изображение
има и име Pink Intuition Rose

ето ти сортове от зелените , да си я познаеш http://www.myflowerbuyer.com/Green-Rose ... -s/115.htm
Аватар
desiyoto
Кафе машина
Мнения: 3352
Регистриран на: Яну 30, '11, 16:39
Местоположение: софия
Обратна връзка:

Re: Царицата на цветята 2011

Мнение от desiyoto »

впрочем трайно и системно холандото не доставя и няма именно тези рози , които трябва да префърчат през океана...Джослин е от тях
Добре де,но защо такива явно ценни и хубави рози,като тези на Мур,Барден ит.н не искат да ги предлагат в Европа :?:
Въпрос на търговска политика ли е или какво :hmmm:
denitsavm

Re: Царицата на цветята 2011

Мнение от denitsavm »

Елена, наблизо има един магазин, в който я има тая роза /не го споменавах досега защото ще се юрне целия форум да иска рязани рози :o и мисля, че ептен за откачалка ще ме вземат куриерите /, но ако много държиш, ще ти купя една-две и ще ги сложа тук, пък на следващата поръчка ще ти ги пратя ?
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Царицата на цветята 2011

Мнение от libra »

Е,що ти трябваше да го казваш?Сега няма начин да не ти излезе име!
Шегата настрана-явно тази роза си се внася в момента и вероятно я има и по други магазини.
elena kirilova

Re: Царицата на цветята 2011

Мнение от elena kirilova »

Дени,писах ти на лични
за една роза,ама я по добре купи две и ги натопи
някак ще ми ги изпратиш
само да не изчезнат от пазара ,че те зареждат периодично и не се знае какви ще са следващите
:tzeluvka:
а откачалки -цветарки
ми то има ,не е като да няма
Аватар
si111
Баш кафе майстор
Мнения: 2044
Регистриран на: Дек 16, '09, 20:15
Местоположение: Fiji
Обратна връзка:

Re: Царицата на цветята 2011

Мнение от si111 »

Тук клиничната картина, започва лавинообразно да става тревожна :lol: Отивам до цветарския магазин Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”