Царицата на цветята 2011

libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Царицата на цветята 2011

Мнение от libra »

naa написа:
libra написа: Интересни рози рязан цвят има непрекъснато ,така че опитите могат да си продължат.
...
Казвай къде какво има интересно, по-специално много едри и ароматни ярки цветове, без тъмната гама.

Аз опитах прИсаждане, стана, но сега вече не е момента. Иначе бих ти присадила нещо.
Ами,рози по тези изисквания едва ли ще намерим сред рязания цвят-да са ароматни ,например?
В момента продават едри ЧХ -обикновено са някакви преливащи цветове-например имаше оранжеви,слоновата кост с червено по края на листенцата.Знам ,че са много трайни.Розата ,която ти показваш или подабна никога не съм срещала.Тези,за които говоря бяха 2,5 ,а с по-къси дръжки -1.5.
Мисля,че по-успешно може да бъде размножаването на многоцветните-не знам дали правилно се изразявам-на една дръжка няколко цвята.
Също може да се пробва присаждане на пъпка,това което ти си пробвала.Върху някоя досадна роза ,от която се чудиш как да се освободиш ,да се присади пъпка.
Ашладисване ще падне!
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Царицата на цветята 2011

Мнение от orkud »

Не само от липса на време, но и от липса на възможност да вляза в градината, умишлено не ви следя, защото сте страшно заразни, а аз съм от бързоразвалящите се продукти, дето в саламура трябва да се превозват,особено като чуя за роза :lol: :lol:
Сега прегледах на две, на три, последните страници - абе, момичета, какво правите, вие направо приличате на изгладнели тигрици, наистина :angelche:
Да си призная аз пък чакам пролетта, за да си купя от минитата в хипермаркетите :angel2: Миша направо ме зариби като видях какви страхотни рози си е намерила от там :oops:
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Царицата на цветята 2011

Мнение от orkud »

Не само от липса на време, но и от липса на възможност да вляза в градината, умишлено не ви следя, защото сте страшно заразни, а аз съм от бързоразвалящите се продукти, дето в саламура трябва да се превозват,особено като чуя за роза :lol: :lol:
Сега прегледах на две, на три, последните страници - абе, момичета, какво правите, вие направо приличате на изгладнели тигрици, наистина :angelche: На ония освирепели от глад зверове по сегашните зоопаркове, дето нямат достатъчно бюджет за храна :lol:
Да си призная аз пък чакам пролетта, за да си купя от минитата в хипермаркетите :angel2: Миша направо ме зариби като видях какви страхотни рози си е намерила от там :oops:
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Царицата на цветята 2011

Мнение от libra »

УжасТ!И по-зле ще ставаме-предстоят най-заспалите месеци и не се знае накъде ще избие!/може би -в ГХП -2 :liubov2: /
Аз вчера си го изкарах на стайните китки,попилях ги от разсаждане ,поставяне на фитил и пречее агродейности!
dal

Re: Царицата на цветята 2011

Мнение от dal »

ми те щото малко напоръчахме с корени , давай и рязания цвят да набодем..ама верно акъл хич нямаме :angelche: :hihihi:
шугата е заразна , така е :idea1:
kmm
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1220
Регистриран на: Сеп 13, '11, 14:06
Местоположение: Пловдив

Re: Царицата на цветята 2011

Мнение от kmm »

Не знам за вас, ама аз имам проблем - всички подходящи места в градината (леко сенчести и позакрити от директен поглед) вече са напълнени с буркани. :hmmmmmm: Ако продължа така, гледката ще стане ужасяваща :ufff:
Време е да намерим подходяща градинска декорация - нещо, което ако не прикрива, то поне да оправдава присъствието насред градината на множество буркани от компот, с висока естетическа стойност :hihihi:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13713
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 390 пъти

Re: Царицата на цветята 2011

Мнение от zeleno »

Сняг
Моли се за сняг....
А напролет ще ги махнеш и готово....
kmm
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1220
Регистриран на: Сеп 13, '11, 14:06
Местоположение: Пловдив

Re: Царицата на цветята 2011

Мнение от kmm »

То, сняг хубаво... За коледна декорация става идеално. :dovolen: Ама напролет, като почнат да цъфтят лалета и минзухари между бурканите, ще бъде картинка... :D
kmm
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1220
Регистриран на: Сеп 13, '11, 14:06
Местоположение: Пловдив

Re: Царицата на цветята 2011

Мнение от kmm »

Това е на 10-ти Декември!! Съжалявам за лошата снимка (правена е с телефон :hmmmmmm: ), но реших да ви я покажа, защото се вижда колко цвят имат. Всичко друго вече умря наоколо, а те цъфтят...
Сорт: Айсберг Булеварден Неуморен :D
Изображение

За тор никога не са чували... Каква тор, те горките почва си нямат - само някакъв кирпич и автомобилни газове... Няма копане, няма пръскане. А не са спрели да цъфтят нито ден. Цяла пролет и лято бяха като бели облаци. Съжалявам, че не съм ги снимала тогава.
Който е от Пловдив, няма как да не ги е забелязал. :dovolen: Наредени са заедно с Уестърленди (и някакви червени, на които не знам сорта), ама те ряпа да ядат :dovolen: - не докарват и 1/4 от цъфтежа на Айсбергите.
Аватар
gyulcem
Кафе машина
Мнения: 3093
Регистриран на: Яну 14, '10, 09:53

Re: Царицата на цветята 2011

Мнение от gyulcem »

elena kirilova написа:Naa,чак сега виждам ,че си открила моята мечталка някъде из пазарите
ама направо ми иде да се ухапя някъде изотзад,не съм чела тука внимателно :evil:
я кажи къде я намери да си купя едно снопче,рязан цвят ли какво
ще се пробвам докато не успея
гладна лъвъца ли,направо разярена бих казала :mrgreen:
иначе Браун розата от Петалес много прилича на нея ,но мисля не е толкова кичеста и е доста висока
пък тази е чаен хибрид
Striped Jocelyn"-някой беше сподлил че е рядък сорт.
http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=2.61466" onclick="window.open(this.href);return false;
http://gyulcem.snimka.bg/flowers/moite-cvetya.242466" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”