Цъфнал чемшир!!!

Аватар
jukarka
Kафенце
Мнения: 10
Регистриран на: Апр 6, '10, 14:07

Цъфнал чемшир!!!

Мнение от jukarka »

Здравейте, много харесвам форума, но до сега само разглеждах с голям интерес.Реших да ви покажа с какво ме изненадаха моите чемшири тази пролет като ги подрязвах, беше едно единствено клонче на един от мнооогото чемшири, които имам дори не им знам бройката, (може би около 40) :D , но този цвят е само на един другите се разлистват нормално.Някой виждал ли е, защото аз - за първи път? Изображение Изображение
denitsavm

Re: Цъфнал чемшир!!!

Мнение от denitsavm »

Честито :ieeee: И добре дошла :dovolen:
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3130
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Цъфнал чемшир!!!

Мнение от mucunka »

Ами явно има и такъв сорт,днес гледах на дъщеря ми в градината всичките 6 чимшира са нацъфтели.Аз лично не знаех,че чимширът цъфти.
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
denitsavm

Re: Цъфнал чемшир!!!

Мнение от denitsavm »

Цъфтят, всички :nod: Но като ги оставиш свободно да растат. Когато се режат в някаква форма нямат възможност :nod:
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Цъфнал чемшир!!!

Мнение от Blue sky »

не бях виждала, много е красив :ieeee:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
jukarka
Kафенце
Мнения: 10
Регистриран на: Апр 6, '10, 14:07

Re: Цъфнал чемшир!!!

Мнение от jukarka »

Те мойте са оставени да си растат на воля,откакто купихме къщата преди 3 години,но тази пролет реших да ги проредя така да се каже,защото гледах ето това " onclick="window.open(this.href);return false; , отвътре бяха много на гъсто и имаха нещо като въздушни корени, също от снега се бяха изпочупили.
Аватар
dolli
Баш кафе майстор
Мнения: 2007
Регистриран на: Апр 8, '10, 14:07

Re: Цъфнал чемшир!!!

Мнение от dolli »

Моля за извинение, но този клип с резитбата е най-голямата глупост, която съм виждала! Какъв е смисълът да вадиш клони от вътрешността на храста и да правиш дупки в него, като по този начин разваляш целия фасон на растението :shock: Това не е берберис или филаделфус да го прореждаш. Колкото по-рехав е храстът, толкова повече го разкършва снегът. Когато е плътен и с гъсти клони те се крепят един друг и няма големи поражения от снеговалежи. Чемширите се "фризират повърхностно" 4 до 6 пъти годишно именно за да се стимулира разклоняването и сгъстяването на храстчетата.
А цъфтящ чемшир не е нищо ново под слънцето. При високо растящите сортове това си е ежегодно явление.
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11863
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 158 пъти
Получил благодарност: 209 пъти
Обратна връзка:

Re: Цъфнал чемшир!!!

Мнение от johnstalker »

Доли, този чемшир дето го фризираха май расте в някоя топла зона, дето не вали сняг. :)
Роберт
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Апр 15, '12, 14:47

Re: Цъфнал чемшир!!!

Мнение от Роберт »

В Морската градина на Варна също цъфна чемшира около паметника на ХV гранична дружина.
[img]http://f2.s.qip.ru/~P703CcKY.jpg
Мъчих се, мъчих се да сложа снимка на цъфтежа, но нещо не се получава много.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31762
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1121 пъти
Получил благодарност: 2746 пъти

Re: Цъфнал чемшир!!!

Мнение от Мария Николова »

Освен че цъфти, зреят и семена! :mrgreen:
Преди няколко години, през юли открих семената на чемшира. Засях стотина и гледах, гледах...няма никой. :eeeh: На следнащата пролет забелязах мъничетата. Около 20-30. До есента станаха към 10 см. И тогава се наложи да ги местя на "временна квартира" - нагъчкани едно до друго. След 3 години вече ваденето щеше да ги съсипе и така си стоят под ябълката - на "временната си квартира". :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”