Изложбите в Челси

Публикувай отговор
лалесъм

Re: Изложбите в Челси

Мнение от лалесъм »

Е, значи само на мен ми харесва градината фаворит на таз годишното Челси :angelche:
Харесва ми, че е провокативна :daaa: Oт 2 години нещо се чалнах да ме вълнува точно това, за което първоначално казваш ужасно е, но не ти излиза от ума, постоянно е в теб и в един момент го проглеждаш и даже ти става любимо :liubov2:
После като слушах за символиката на тази градина, още повече ми влезна в сърцето, защото на кариери и рудници съм се нагледала и знам как човек е стъргал по природата. Това е и второто, заради което ми хареса тази градина - че като замисъл, перва един на цивилизационното ни самочувствие :angelche:
В площта, която ви навява гробищни асоциации аз пък виждам детска площадка :lol: Точно така възприеха децата и берлинския мемориал - що гоненица и криеница падна. Това ме зарежда много оптимистично. Между отделните каменни блокове са непретенциозни, дуракоустойчиви цветя - ще понесат детските крачета. Така възприех и градината с метални установки, доколкото разбрах в нея има и образователен елемент - значи и за по-големи деца става ;)
Много ми хареса и вертикалните огромни каменни блокове с дървета по върховете - езерца, алпинеуми, бонсаи,...ами защо да не си направим в градините и планина :liubov2:
Май единствено водната площ в градината не се вписва хармонично в цялостната идейна концепция - зададоха такъв въпрос на дизайнера и той каза, че все пак това е градина, а не природен пейзаж и си има елементи за отдих и развлечение. На мен пък езерцето, такова плитко и изчистено, идеално ми се вписва в концепцията за детска площадка :lol:
Частта за отдих е в зелената част от градината - също много ми харесва как контрастира с напечената част :nod: Ей, така да си седиш на сянка, а дечурлигата да си сивеят и плицокат на слънцето :angelche:
Абе, как може да не ви развълнува тази градина.....поне не видяхте ли какъв сладур е дизайнера й :lol:
Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Изложбите в Челси

Мнение от ljuboznatelna »

След тази снимка съм готова да погледна градината с други очи :liubov2:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Изложбите в Челси

Мнение от Гео, граф »

Повечето от наградените градини не ми пипват душицата :sdull: . Ръждиви джелеза, надгробни камъни, ония бесно червени конструкции по Пътя на коприната направо ме притресоха, руските ''природни'' градини потискащо силно ми напомнят Припят след аварията, даже в японската градина синьото ми идва нелепо, и кво, по ангелите, прави тая лодка в Норфолкската градина със златото :shock: ? Ама какво ли разбирам аз от висша мода в градинарството :swonder: ... само си хейтя :twisted:
ljuboznatelna написа:След тази снимка съм готова да погледна градината с други очи :liubov2:
:lol: :lol: :lol: Присъединявам се към теб, Люб! Одобрявам дизайнера 8-) :daaa:

..........................................

Абе тоя Ботан що ни изтри хубавата темичка Кой е по-по-най :sworried:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5274
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 105 пъти

Re: Изложбите в Челси

Мнение от Daniela Pargu »

Върнах се да видя пак градината...
Ами,както и да я гледам - не ми харесва!
Е,не съм специалист, но познавам настроенията си- ми то освен провокация/което си е нещо,все пак/по съзнанието ми ,
което се отнесе в картини как ли са поддържани гробове на родственици :hmmm: ,съответно тягостно чувство...
друго не усетих :hmmm:
Може би това са усетили и оценяващите. :hmmm:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Изложбите в Челси

Мнение от ljuboznatelna »

Ако са били преобладаващо жени, разбирам ги..... :D
Гале

Re: Изложбите в Челси

Мнение от Гале »

Люб, не са жени. Спонсорите на изложението са.

Gold

The M&G Garden by James Basson
(Maltese quarry)
Darwin Property Investment Management: Breaking Ground by Andrew Wilson and Gavin McWilliam
Royal Bank of Canada Garden by Charlotte Harris
The Linklaters Garden for Maggie's by Darren Hawkes

Изображение
лалесъм

Re: Изложбите в Челси

Мнение от лалесъм »

Гале, много ще бъде интересно ако можеш отнякъде да намериш критериите, по които се оценяват градините от журито :daaa:
Дизайнерските градини не трябва да са само харесващи се градини. Те носят някаква идея, развити са като цялостна концепция и имат послание. Аз съм си градинар и първо е общото ми усещане дали ме вълнува показаното, харесва ли ми или не как е претворено пространството. После вече идват идеите и как са съумели да ги представят. Но снимките не са достатъчни, харесва ми и да слушам за тези градини.
Примерно ето тази
https://www.rhs.org.uk/shows-events/rhs ... /mind-trap" onclick="window.open(this.href);return false;
Трудничко ще се намери някой, който да го грабне първоначалния поглед на тази градина :mrgreen:
Изображение
Но тя е градина-символика - от металните решетки, до използваните растения, прехода между отделните части,..
Тя е и градина-житейска история - самият дизайнер е страдал от депресия и градината е част от борбата му с нея.
Какво ми дава тази градина, без значение харесва ли ми или не - много интересен, нов и оптимистичен поглед върху това нечуждо човешко състояние, интересни комбинации на растения - тук имам друг фаворит от градините, идея за използване на ненужните железа в двора ми, идея за бързо създаване на сянка, докато дърветата ми пораснат :D И най-важното - тази градина ще я помня :nod:
Последно промяна от лалесъм на Ное 21, '17, 12:14, променено общо 1 път.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Изложбите в Челси

Мнение от ljuboznatelna »

Добре де, които харесват мъже. Нали и това е модерно. :dovolen:
Не ми се отклонява на тема политика и тенденции :(
Видях и една шаренийка,от всичко по малко :)
На фона на останалото чак ми хареса! :D

Изображение

Изображение
лалесъм

Re: Изложбите в Челси

Мнение от лалесъм »

Брех, Люб, това не съм го гледала. Моите впечатления от Челсито бяха от телевизионните предавания за него. Тази градина не са я давали. С нея ще ми е много трудно, дори и да извадят някоя сърцераздирателна идея за направата й от ръкава си :mrgreen:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Изложбите в Челси

Мнение от ljuboznatelna »

Сензори гарден. Дизайн на зеленчукова градина, с по някоя китка за разкош :)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”