Ала -бала, Дрън-дрън

Модератор: scleri

Публикувай отговор
Аватар
zmei4o
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1771
Регистриран на: Дек 1, '09, 14:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от zmei4o »

ето някои от тая поръчка при мен как са ;)
Uebelmannia flavispina 27.03.2011
Изображение
Uebelmannia pseudopectinifera multicostata - от тъй наречените 'холандски' на чеха :D
Изображение
Uebelmannia pectiniera v.multicostata RNK10 - 09.03.2010
Изображение
Mammillaria carmenae 20.03.2011 - пак 'холандска' ;)
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от el pistolero »

Aбе за кактуси не знам, ама отделно поръчка само на саксийки и табелки от там си заслужава според мен. Има от квадратните 4х4, 5х5 и 6х6 см, има и от по- големите като 13 x 13 и 16 x 16 см пак квадратни, а не от дълболките. Цените са много примамливи и поне теглото ще си е изцяло на амбалажа вътре.
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от dobis »

я погледни при етикетите в пазар какво се предлага в каталога като саксии ... нямат цена някои , но доста се позагледах в тях...разсадни , неразсадни...има и по- дебелки сред тях..а са тук , в бг...

http://meyerbg.com" onclick="window.open(this.href);return false; и търси каталогО...
http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.php?f=32&t=2319" onclick="window.open(this.href);return false; ей ти темата
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от el pistolero »

Ааа, aз още вчера се включих в кюпа с 200 бр от тях, ама са от по- мекичките. От херушовите си бях взел 150 бр и вече едвам 40-50 са останали колкото да надпиша семките кое какво е, пък за лятото като ще разсаждам оставам без никви :)
иначе то и от кантове и от кабелни канали може да се режат, ама друго си е наготово.
Ама тоя тип саксийки с керемиден цвят и на тия цени може само от него, худримския кактусар и от ел кондора от Полша да се намерят.
Рангел Пъков имал преса за правене на подобни (не точно същите, ама нали ги знаете от едно време българските квадратните), но много трудно при него става- искаше някакви минимални цифри на поръчка от 2000 или 10000 броя не се сещам. Не му знам и гранулите за пластмаса колко са читави и колко трайна ще е пластамсата после, че имам малко от неговите купувани с кактуси от флората и доста се чупят и заминават за няколко години.
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от al.yank »

Все пак,ако някой реши да си поръчва,моля да ме има предвид,искам тиландсии.
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3886
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 53 пъти
Получил благодарност: 284 пъти

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от scleri »

От сайтове подобни на обсъждания вече три страници чешки магазин могат наведнъж да се купят дузина две трънчета и колекцията расте бързо.
Ако човек иска да си поръча едно, две трънчета ама да са квалитетни. Такива които да станат център на колекцията му, и които да грабват окото дори на нищо неразбиращ човек. За такива трънчета човек може да разгледа сайта на сем. Плап. Вярно че средната цена на техните предложения се върти около десет, петнайсет евро. Обаче като видите за какво става дума ще разберете че растенията си струват цената. До последния евроцент.

Като тази Юбелмания например. Сравнете я с предлаганата от Хертуш и с ръка на сърцето си признайте че си струва дванадесете евро.

Изображение


Адреса на тези разкошотии е - http://www.kakteen-plapp.de/index.htm
Аватар
petarco442
Двойно кафе
Мнения: 188
Регистриран на: Ное 19, '10, 17:12
Местоположение: гр.Бургас с.Черно море
Обратна връзка:

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от petarco442 »

Като гледам какви видове има, и на големина какви са, си заслужават парите! :daaa: Доста красиви ферота имат ;)
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от dobis »

и тия са заплюти , но чакат по-добри времена ...ако се справя с хертуш юбитата , мога да се замисля и за някоя по-стабилна...въпрос на нацелване , учене , оцеляване ...Нерон има от тях дебелачета , много е доволен.
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от el pistolero »

Да се похваля с новият си люпилник стъкмен от ламиниран паркет, малко стъкло и малко по- спешъл осветление. :D

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение



Голям гърч беше накрая докато намеря точното по размер улейче за стъклото, но в крайна сметка си изобретих чрез изрязване от неподозиран източник- кабелен канал от най- малките от 1см сечение - имат си точните ръбчета и извивки от едната страна напълно подходящи за стъкло 4 мм.
А дръжките в двата края на стъклото няма да издам от какво са :hihihi:
Засега единственият ми проблем е че много бързо се качва температурата до 35-40 градуса, понеже нарочно направих люпилника възнисък за максимално осветяване, но след време като пусна вентилатора се надявам да уравновеся нещата... а и винаги мога да напарвя 4-5 дупки за проветрение с дрелката :twisted: .
Забравих да вградя еърбег, ама другия път и това ще сложа :mrgreen:
Последно промяна от el pistolero на Апр 5, '11, 19:50, променено общо 1 път.
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
Аватар
petarco442
Двойно кафе
Мнения: 188
Регистриран на: Ное 19, '10, 17:12
Местоположение: гр.Бургас с.Черно море
Обратна връзка:

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от petarco442 »

Е честито! :daaa: Мнооого семеначета да покълнат и големи кактуси да станат!!:))))))
Публикувай отговор

Обратно към “Кактуси и сукуленти”