Сакъзи, насам! :)

Публикувай отговор
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Сакъзи, насам! :)

Мнение от Titi »

mucunka написа:Тити,определено причината е в пръстта,не е трябвалао да добавяш естествен тор.Съчетано с честото поливане...Вкореняват се най-лесно в стара,изполвана пръст,с едно-две поливания за цялата зима.
Знам, че ти си специалист в това и съжалявам, че те нямахме връзка лятото като заредих резниците. Но вече ще знам, проба-грешка-опит. Само се чудя, като са си в стаята на топло и светло, как така ще издържат само с едно-две поливания за цялата зима?
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
elina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1000
Регистриран на: Ное 28, '09, 15:14

Re: Сакъзи, насам! :)

Мнение от elina »

идеи от къде такива сакъзчета ?
Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Сакъзи, насам! :)

Мнение от Titi »

elina написа:идеи от къде такива сакъзчета ?
Изображение Изображение Изображение Изображение
ами аз май имам такива, но не се сещам дали са тук на терасата или на село. Тук цвета е засилен с фотошоп, не са чак път толкова натрапчиво лилави
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
krema
Двойно кафе
Мнения: 189
Регистриран на: Ное 30, '09, 10:46
Местоположение: Ст. Загора

Re: Сакъзи, насам! :)

Мнение от krema »

И при мен е така, от 20 резника само 4 оцеляха ама аз още не съм изхвърлила :oops: изсъхналите- нали надеждата умира последна та :stiskam: .
Иначе и аз съм на опашката на пролет, който има и иска да дава. :tzeluvka:
http://kremazagora.snimka.bg/flowers/cv ... 1.22316194" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Сакъзи, насам! :)

Мнение от vodo-leika »

elina написа:идеи от къде такива сакъзчета ?
Изображение Изображение Изображение Изображение
Подобни съм виждала в каталог на Разцвет, но и според мен снимките са пипнати малко откъм цвят.
Ето все пак сайтът им - http://www.razcvet.com/sortove_peltatum.htm
Аватар
elina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1000
Регистриран на: Ное 28, '09, 15:14

Re: Сакъзи, насам! :)

Мнение от elina »

Те от резници по това време вкореняват ли се ?До сега не съм гледала сакъзи но тези лилавите ме грабнаха и ми стана мерак за такива .Е малко разочароващо ми стана ,че не са точно такива наситено лилави ама поне да са лилави де :D по комшийските тераси лятото има червени ,розови, бели но лилави не съм виждала .За разцвета бях забравила, че ги имат но доколкото знам там само големи поръчки изпълняват ,надали ще се заемат да пращат 5 сакъза :hmmmmmm: А по кое време ги пускат по магазините ,да се поогледам за такива ?
Аватар
Feeriq
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Дек 13, '09, 17:58
Местоположение: Sofia

Re: Сакъзи, насам! :)

Мнение от Feeriq »

Разгледах сайтчето на Разцвет много хубави неща открих ама са далече :x
но сигурно зареждат магазини и в други градове :hmmm: Ако някой има повече инфо да сФирка.Запазвам си ред на опашката за резници и аз :oops: Щото моите красавици си заминаха тая зима :cry:
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Сакъзи, насам! :)

Мнение от vodo-leika »

Аз също си набелязах много неща, но нямам идея дали разпрастраняват и по кои борси например? :hmmm:
Аватар
elina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1000
Регистриран на: Ное 28, '09, 15:14

Re: Сакъзи, насам! :)

Мнение от elina »

Някой старозагорец няме ли :hmmm: най- добре си е направо от тях,по магазините ще са поне двойно ,че и тройно с надценката .
Аватар
Feeriq
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Дек 13, '09, 17:58
Местоположение: Sofia

Re: Сакъзи, насам! :)

Мнение от Feeriq »

Ооо обща поръчка ли надушвам.пишете ме и мене в списъка желаещи.Дано се намери някоя добра душа от Ст.Загора да ни спаси от мъките :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Цветя в сандъци”