Ястия без месо

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Ястия без месо

Мнение от calico »

Чудесно е наистина, уверявам те. Ако обичаш лапад ще ти хареса.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Ястия без месо

Мнение от Titi »

calico написа:Чудесно е наистина, уверявам те. Ако обичаш лапад ще ти хареса.
e това непременно ще го направя, веднага след Гергьовден, когато все още има и агнешко, ако някой не го хареса да има алтернатива :D Благодаря, Калико, принтирах си рецептата.
Сега като се зачитам детайлно и изникват въпроси - като няма вода, как да седи на котлона 3-4 часа, пък било и на най-ниска степен? Нали ще загори на дъното :hmmm: Лапада не би могъл да пусне вода в процес на готвене, поне не толкова, че да е достатъчна за 4 часа на котлон :hmmm:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Ястия без месо

Мнение от Satori »

Абе 4 часа не бих го готвила. Бих го оставила макс 1 час на тихо.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Ястия без месо

Мнение от calico »

Лапада пуща много вода, така че не се безпокой. Те и листата са мокри от миенето, а и той си пуща. когато почне бавно да къкри водата отначало е почти 2-3 см от дъното и то само от лапада
Но ако толкова те притеснява сложи 2мм вода на дъното. Но повече изобщо не е необходимо.

за 1 час се съмнявам да стане, защото цялата листна маса се уплътнява и се сляга на дъното на тенджерата. ти ще видиш като отвориш капака по цвета, а и водата ще твърде много след 1 час.
На мен не ми пречи, то като го наредиш вече е все едно колко ще е на котлона. Но на газов няма да стане, да го имаш предвид

то аз поначало за разни празници когато печа повече месо, независимо какво, го включвам вечер и цяла нощ фурната на най-слабата степен, така ми е удобно, а и става много добре.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Ястия без месо

Мнение от Titi »

calico написа: Но на газов няма да стане, да го имаш предвид
аааааа, добре, че се включи в последния момент с това важно уточнение! Щях да окъкам нещата. Ам че то ще изгоря ток за 4 часа колкото да се хванем и да идем на ресторант да хапнем, в такъв случай.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Ястия без месо

Мнение от calico »

по повод дългото варене се сетих нещо друго. Веднъж бях чела че евреите май бяха, имали някаква традиция да варят яйцата дълго - по 4 часа

е, пробвах го. варих едни яйца 4 часа. Нямате си и представа колко различен е вкуса на такова твърдо сварено яйце от нормалното. Просто е меко като кадифе, и на вкус е така. :D не хрупка, е се маже
който има търпение може да пробва.
аз като и на село и се заровя в градината, слагам на котлона на лятната кухня нещо си и то си ври може и с часове, таман не го наглеждам

а лапада и аз съм го вадила на втория час, но все още има вода, не е само на мазнина, ама пак става като бърза човек
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Ястия без месо

Мнение от calico »

Titi написа:
calico написа: Но на газов няма да стане, да го имаш предвид
аааааа, добре, че се включи в последния момент с това важно уточнение! Щях да окъкам нещата. Ам че то ще изгоря ток за 4 часа колкото да се хванем и да идем на ресторант да хапнем, в такъв случай.

е, чак толкова не знам, котлона все пак на е най-ниската степен, сигурно 200 вата е. нямам представа, за 3-4 часа колко да изгори - 2-3 лв ли, не знам
но можеш да му запалиш огън и на бавна жар също, вероятно едно време така са го и правили
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Ястия без месо

Мнение от Titi »

calico написа:
е, чак толкова не знам, котлона все пак на е най-ниската степен, сигурно 200 вата е. нямам представа, за 3-4 часа колко да изгори - 2-3 лв ли, не знам
но можеш да му запалиш огън и на бавна жар също, вероятно едно време така са го и правили
аз се избъзиках с ресторанта, ама като няма интонации тук, кой да ми разбере хумора :lol: Ще го направя тоя лапад, няма мърдане.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Ястия без месо

Мнение от calico »

Titi написа:
аз се избъзиках с ресторанта, ама като няма интонации тук, кой да ми разбере хумора :lol: Ще го направя тоя лапад, няма мърдане.

:D :ieeee:
айде, и после да докладваш. и внимавай със солта че аз първия път пресолих, ма иначе стана прекрасен. понася точно както зелените салати малко сол,
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3128
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Ястия без месо

Мнение от mucunka »

Открих идеалната рецепта за паниране на кашкавал и сега през ден ме карат да го правя,при това не търся някакъв специален,става и с този на Биллата,не знам дали не е и растителен.
Става много лек,не поема мазнина,не лепи,не се разтича и е много лесно.Кашкавалът се топи в размито нишесте,аз го правих с аромат на ванилия и беше много екзотично :lol: ,след това в галета,може и в брашно.Престоява 5 мин.,след това се топи в яйце и ...това е.
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”