Размяна на резници и вкоренени издънки от рози

Публикувай отговор
Аватар
muny7
Виенско кафе
Мнения: 446
Регистриран на: Май 20, '13, 11:33
Местоположение: София

Re: Размяна на резници и вкоренени издънки от рози

Мнение от muny7 »

Мария, ако ти останат от 50-те резника :lol: молино бих приютила 1-2 резника. А ти виж какво ще си харесаш от при мен.
пп Дори и да не останат резници за мен, ако нещо ти хареса кажи :daaa:
Мога всичко, стига да пожелая! Лошото, е че бързо ми омръзва !
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7681
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2315 пъти
Получил благодарност: 1276 пъти

Re: Размяна на резници и вкоренени издънки от рози

Мнение от pepelqshka71 »

Мария Николова написа:Значи, Пепеляшче, в понеделник отварям фабрика за моливи и пращам Римоза (не Ризома!!! :swink: :srofl: :srofl: :srofl: ) и Гирляндите на любовта. И непоисканата стара, неароматна, с проста форма на цвета, но с колор тъъъмночервено кадифе, която и днес си мисли, че е месец май и цъфти като побъркана.

От нея преди време подарих един вкоренен цъфнал резник - покара и цъфна, моля ти се! Дълги, прави, бодливи пръчки. Сега цъфти от 2 м. височина. Ако не ти хареса, хвърляй клечките.
Имаме още две червени - Мистър Линкълн, подобен храст с прави, дълги шишове, ароматен, цяло лято цъфти, както и Дон Жуан, цъфти на китки с гюлов аромат, цъфти и сега. Превъзпитавам го да се увие по арката, но процесът на превъзпитание трудно върви - все стърчи нанякъде. :hihihi: А, и МолинО, ако искаш. 50? 100 клечки? :lol: :lol: :lol:

Шекспир забравих! :ufff: Е, той си е марков :potekoha: от всякъде! ;) :daaa:
Мерко - ти си злато да знаеш :tzeluvka: От които клечки са повече, ще раздам на Живка, Еленка и Зорничка. За римозата мисля, че всички я пожелаха, а за останалите каквото можеш - ще се радвам мнооого. :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh:
Знам, че не искаш повече рози, но ако се премислиш :angelche: .....
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31724
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1072 пъти
Получил благодарност: 2620 пъти

Re: Размяна на резници и вкоренени издънки от рози

Мнение от Мария Николова »

На всички, които са поискали клечки Римоза, Молино ще пратя. Нямам адрес само на Мъни7. Моля на ЛС еконтски адрес, Мъни. :dovolen: Миленче, имаш клечката! :D Натали, отиваш на поправителен таз есен с песен! :lol: Вили, ще комплектовам клечки от изброените рози за целокупната козлодуйска форумна група. Но имам едно условие за раздаването на клечките. ;) Съберете даже за 1/2 час на чаша кафе. Става, нали? :ieeee: :ssvirka: :ieeee: :scoffee: :ieeee: :sflower: :ieeee:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7681
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2315 пъти
Получил благодарност: 1276 пъти

Re: Размяна на резници и вкоренени издънки от рози

Мнение от pepelqshka71 »

Мария Николова написа:На всички, които са поискали клечки Римоза, Молино ще пратя. Нямам адрес само на Мъни7. Моля на ЛС еконтски адрес, Мъни. :dovolen: Миленче, имаш клечката! :D Натали, отиваш на поправителен таз есен с песен! :lol: Вили, ще комплектовам клечки от изброените рози за целокупната козлодуйска форумна група. Но имам едно условие за раздаването на клечките. ;) Съберете даже за 1/2 час на чаша кафе. Става, нали? :ieeee: :ssvirka: :ieeee: :scoffee: :ieeee: :sflower: :ieeee:
:ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh: Само да дойдат клечките и ще организирам групата :tzeluvka:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31724
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1072 пъти
Получил благодарност: 2620 пъти

Re: Размяна на резници и вкоренени издънки от рози

Мнение от Мария Николова »

Прехвърлени са на ХН всички желания и обещания + новия адрес. :daaa: Ще звънна на Юли да е хаберлия, че ще бъдат поканени с Мая на кратко кафе-клечкино-парти. :hihihi:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
pepina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1958
Регистриран на: Юни 3, '12, 13:57
Дал благодарност: 1 път

Re: Размяна на резници и вкоренени издънки от рози

Мнение от pepina »

Аз залагам резници след края на октомври. Абе гледам листата на дърветата - като пожълтеят по-масово.

Търся резници от следните сортове:
Бременските музиканти
Gruss an Aachen
Francis Blaise
VERSIGNY
Louise de Marillac
Florence Delattre (Белл? :tzvetentze: )
Ines Sastre (Colibri)
Purple Lodge

Имам много сортове, предполагам, че е мога да се отблагодаря. Или ако не мога - срещу заплащане ;)
zlatina74
Kъсо кафе
Мнения: 84
Регистриран на: Юли 7, '14, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Размяна на резници и вкоренени издънки от рози

Мнение от zlatina74 »

Аз имам само Бременските музиканти от изброените .Така ,4е мога да ти пратя когато кажеш. Иначе ми е от миналата година от Брит розако-ако има значение откъде е , но има за рязане :tzvetentze:
Аватар
tsany
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1412
Регистриран на: Яну 3, '11, 15:59
Местоположение: София

Re: Размяна на резници и вкоренени издънки от рози

Мнение от tsany »

Имам със сигурност вкоренен резник от Пашмината ми, разменям го за друг вкоренен от тези рози - Eyes for you, Games Gataway, Herzogin Christiana, Emilien Guillot, Mery Ann, Еlfe, Chipandale, First Lady, Moonstone, Charming Piano - ако някой ги е вкоренил. Размяната обаче ще стане на по късен етап, че сега имам проблеми които трябва да реша, а и за резниците май е по-добре да се разбутват в по-хладно и влажно време.
ИРИСИ 2017
http://tzany.snimka.bg/advertising/2017.949279" onclick="window.open(this.href);return false;
bell

Re: Размяна на резници и вкоренени издънки от рози

Мнение от bell »

На линия съм и нямаш грижи, Пепина :tzeluvka:
От Florence Delattre ти режа резници. Все я хваля, добра, енергична, здрава. Цветовете й са по-малки и бледо лилави на клъстери :daaa:
Louise de Marillac също я имам, но тази зима я разби и много зле й и се отрази нулирането. Буквално е с няколко затапени клечки без листа и дори не цъфтя. Мисля да я местя от върлото слънце пък дано тръгне другата година. Ей, много пострадаха Масадките при мен и една част от тях направо берат душа, а други изсъхнаха. Като цяло вече хич не мисля да поръчвам от неговите рози, явно не са моите за двор и климат.
Purple Lodge мисля, че има какво да режа и да ти пратя и от тази капризка. Миналата година на върл пек и цъфтеж един път и есента пак, обезлистена. Тази година преместена на частична сянка и е същата гледка, прираст почти никакъв. Ако, и другото лято е такава направо ти я пращам ти да се оправяш с нея :hihihi: а, сега ще ти пратя резник.
Gruss an Aachen и Francis Blaise нямам, но си мисля че можеш спокойно да ги заместиш с Rosengräfin Marie Henriette на Кордес. Нямам спомен може и да я имаш :hmmm: но определено си заслужава. Втора година при мен, хубав храст на метър, здрава, цъфтелива без забележка е. Понеже не мога да качвам снимки на лични, защото са ми в компютъра ти я хваля тук. Да ти режа ли от нея?
Изображение
Гледам те какво си харесла за резници и си мисля, че тези двете ще ти харесат също.
Joselyne Salavert имаш ли я? Dames de Chenonceau също е чудесна флорибунда на Делбард. Силен аромат и огромни цветове при мен е на частична сянка.
Не ми остава време да си опиша наблюденията от тази година, но се надявам скоро да се освободя малко и да си събера главата да пиша тук. Не, че е определящо, ама всяко мнение и двор си е някакъв поглед.
Пращай адрес на лични :gush:
Още нещо се сетих Бременските музиканти все ги сравнявам с Mariatheresia. Садени по едно и също време при мен, но втората е по-забележителна и като форма на цвят и като всичко. Ако, трябва да избирам от двете ще избера Мариятерезия :tzvetentze:
libra
Наркоман
Мнения: 11643
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 63 пъти

Re: Размяна на резници и вкоренени издънки от рози

Мнение от libra »

botan написа:Розите могат да се вкореняват както от твърди така и от меки резници. Аз съм виждал само от меки и те по всяко време се бучкаха.
Мислиш ли :hmmm: Едно е да се засадят в оранжерия и да се осигурят оптимални условия,друго-да бъдат в градината на -20 до +50
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”