Дългоцъфтящи катерачи- рози

Публикувай отговор
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10069
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 694 пъти
Получил благодарност: 1147 пъти

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от greeneyed »

Всъщност тази арка е затрупана с цвят, защото от двете и страни излизат много стръкове - повече от 10, които се хоризонтират по-нависоко . Има вече почернели стръкове, които ми е трудно да изрежа, защото са отвътре, всяка година покарват нови стъбла. "Еден" вече ми легна на сърце, ама къде да я дявам, иска конструкция, слънчево място. А бе стъпка по стъпка, да се уредим сега с другите розички, че нещо не им върви тази година. :svekurva:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
naa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1542
Регистриран на: Яну 16, '11, 13:12

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от naa »

Да добавя доста разпространената роза "New down".
Дава много цвят и продължително.

Височината и е повече от 2 метра, дължината на леторастите достига до 4 и повече метра.
Сега съм на вълна рози и заложих няколко чепки от нея.
Изображение
Изображение
http://www.roselocator.com/rose_locator ... w_dawn.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение
Изображение
------------------------------------------------------------------------
http://shtastie.snimka.bg/nature/juni2013.797618" onclick="window.open(this.href);return false;

Чисто е не там, където чистят, а там, където не цапат.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7359
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1568 пъти

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от ljuboznatelna »

Много хубава тема, благодаря! Това ми е болката, повечето ми катерачи, на прима виста са поне 10 вида, цъфтят еднократно, или първи силен цъфтеж, после тук-таме. :snif:
Все пак най-добрата информация е от първа ръка, или от цветарски форуми. На сайтове не вярвам особено, или се оказва, че не ги разбирам правилно.
Пресадихме няколко край оградата, но ако зависеше само от мен, щях да се отърва от повечето. Не ми пречи толкова , че цъфтят еднократно, колкото рязането и боденето после, пръскането и вързването. Като ги сравня с цъфтящите ми храсти, които също цъфтят обилно и еднократно, обаче не искат никакви грижи..... :snif:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от calico »

Люб, ти сега имаш много огради за такива рози, блазе ти. Купи си Пени Лейн, казват че не спира да цъфти. ама е грамадански храст, трудно е да се нарече катереща при размери 400х200 см.
ако имах такова място щях да я взема. Има я в момента на сайта на Бритрозако, и си струва парите.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7359
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1568 пъти

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от ljuboznatelna »

Абе има огради, но ги запълнихме плътно тия дни. Престарала съм се , поръчвайки преди три години, разредихме едните и запълнихме празното. То не са форзиции, вайгели, будлеи, дойции, спиреи, чашкодряни..... мъж ми растение не хвърля, все гледа да го забоде някъде.Където можеше, наврях по някоя нелюбима роза. До момента съм сравнително доволна от червената Симпатия, нали така се казваше?

Изображение

Но ми прави впечатление, че по-предното лято, като беше на две години и по-малка, цъфтя повече от тригодишна.

Другата, пак купена от Бг, също се представя много добре, за съжаление име не зная, ако не се лъжа е на Фидус:

Изображение
Но е две годишна, това лято ще разбера дали ръста й има нещо общо с цъфтежа.

Засега наблюденията ми върху Синята рапсодия ме обнадеждават, цъфтя си цяло лято, но я засадих пролетта, малка е.
Имам и още една, купена за катерач, която беше засадена пролетта и цъфтя цяло лято, но нейна снимка нямам, мисля че беше на Ирис Дей, в розово-оранжева гама, едър цвят.
naa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1542
Регистриран на: Яну 16, '11, 13:12

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от naa »

Каква е тази роза пени лейн?
Аз харесвам големи храсти, които много цъфтят, а ако не спират, още по-добре!
------------------------------------------------------------------------
http://shtastie.snimka.bg/nature/juni2013.797618" onclick="window.open(this.href);return false;

Чисто е не там, където чистят, а там, където не цапат.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от calico »

naa написа:Каква е тази роза пени лейн?
Аз харесвам големи храсти, които много цъфтят, а ако не спират, още по-добре!

ето я

Изображение

а ето и описанието й и коментарите за нея http://www.rosebook.ru/roses/large-flow ... enny-lane/
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
naa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1542
Регистриран на: Яну 16, '11, 13:12

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от naa »

Изображение
Хубава е.
Когато се знае името, лесно се намира.

Аз досега не съм събирала целенасочено рози. Събирала съм мушката и градински външни растения.
От розите харесвам тези, които стават огромни храсти, с некичести цветове, и ако може, да цъфтят много и да миришат.
------------------------------------------------------------------------
http://shtastie.snimka.bg/nature/juni2013.797618" onclick="window.open(this.href);return false;

Чисто е не там, където чистят, а там, където не цапат.
Neptune
Кафевар/ка/
Мнения: 944
Регистриран на: Яну 12, '10, 18:06
Местоположение: София

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от Neptune »

Имам жълта катерлива, на 4 години. Това е най-жалката роза която съм виждал. Не само че цъфти еднократно, но цветовете които се отворят сутринта, вечерта са увяхнали. Не ми разрешават да я изхвърля докато не купя по-добра.
Търси се: красива жълта роза (не оранжева, не праскова), която да се катери и да цъфти многократно. Без ограничения за сортове, старинни, модерни и т.н.
naa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1542
Регистриран на: Яну 16, '11, 13:12

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от naa »

Аз съм забелязала, че не трябва да се казвана продавача какво търсиш, защото веднага ще ти даде нещо и ще каже- това е.
А трябва да се разпита кое какво е, ако има етикет, още по-добре.
------------------------------------------------------------------------
http://shtastie.snimka.bg/nature/juni2013.797618" onclick="window.open(this.href);return false;

Чисто е не там, където чистят, а там, където не цапат.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”