Киноооо

Или само и само да не сме си в къщи... ;)
Публикувай отговор
Аватар
paju4eto_Ligla
Баш кафе майстор
Мнения: 2168
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20
Местоположение: София

Re: Киноооо

Мнение от paju4eto_Ligla »

johnstalker написа:Ами според мен супер футористичният сюжет е една бледа имитация на уестърн от времето на Гойко Митич. (апахите ми бяха любимото племе) Пандорските индианци и те си имат коне даже! :twisted:
То всичко сме го чели/гледали. Който е чел Карл Май, Майн Рид и Хайнлайн, де :mrgreen: Ама малките не са.
А пък аз не го бях гледала. Друго си е, когато имаш чувството, че метнатата граната ще те хлопне по тиквата :mrgreen:
Иначе разпознах много неща, а и както казах вече, имаше някои, които можеше да бъдат развити повече. Но за филм, който ще има (несъмнено) голям комерсиален успех, този дразни учудващо малко и всъщност много радва на места :angelche:
Аз например се израдвах на това, че не оставиха живи всичките "добри" герои. На начина, по който правеха връзките...На противопоставянето Хора и Земляни :twisted: На дърветата...А, пп, аз и ФернГъли съм гледала, и там нещата са доста подобни...но все пак!
А заиграването с Интернет и аватарите... :liubov2: :mrgreen: Лично аз се надявам, че ще има втори филм.
Аватар
zmei4o
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1771
Регистриран на: Дек 1, '09, 14:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Киноооо

Мнение от zmei4o »

определено квито са тъпаци американците ще изтрепят извънземните и ще станат герои във 2ра серия :nod: :mrgreen:
нали знаете, че военната им стратегия голяма част е базирана на стратегията на македонските 'геройства' в миналото :)
нещо от сорта на 'филма' 300 :mrgreen:
Изображение Изображение
тва 'this is Spartaaa' някак ми звучи американски наивно :nod: :mrgreen:
по скоро 'това е Спарта' би звучало като урока по сръбски от един пост :lol: :mrgreen:

Изображение
и последно - винаги американците побеждават ;)
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Киноооо

Мнение от Titi »

За да обясня на johnstalker защо си заслужава човек да гледа "аватар" на 3D и защо гледалите го са толкова доволни, ще използвам откъс от статия във в-к "Капитал":

"Сюжетът на филма е добър, но така или иначе никой няма да отиде да го гледа заради сюжета. Защото "Аватар" е неприлично, престъпно чисто визуално удоволствие - ултимативния филм за момчета на всякакви възрасти. Да гледате този филм в 2D версия е престъпление, наказуемо по Кодекса на добрия вкус.
И най-сетне: това е първият филм, който показва какво всъщност може да се направи с 3D технологията в киното - тук триизмерното изображение и звук не са просто фокус а ново изразно средство. Добре дошли в бъдещето, момчета."
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Киноооо

Мнение от johnstalker »

Titi написа:За да обясня на johnstalker защо си заслужава човек да гледа "аватар" на 3D и защо гледалите го са толкова доволни, ще използвам откъс от статия във в-к "Капитал":

"Сюжетът на филма е добър, но така или иначе никой няма да отиде да го гледа заради сюжета. Защото "Аватар" е неприлично, престъпно чисто визуално удоволствие - ултимативния филм за момчета на всякакви възрасти. Да гледате този филм в 2D версия е престъпление, наказуемо по Кодекса на добрия вкус.
И най-сетне: това е първият филм, който показва какво всъщност може да се направи с 3D технологията в киното - тук триизмерното изображение и звук не са просто фокус а ново изразно средство. Добре дошли в бъдещето, момчета."
Така ми каза и един мой приятел преди 2 седмици, тъкмо го беше гледал :) За съжаление най-близкото 3Д кино е на 100 км от наше село. :snif:
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Киноооо

Мнение от vodo-leika »

Вчера гледах Коледна песен 3D и останах възхителна от хубавата екранизация! :dovolen: Анимацията е изцяло на компютър, но образите нямат нищо общо в сравнение с "Полярен експрес" пак на Земекис.
А днес гледах Здрач2, отидох сама и съм изключително доволна от това си решение. Ако ги нямаше двете 2ки тийнове няколко реда зад мен, които не спряха да си пускат ръце, да охкат, ахкат и се натискат и да се кикотят под натиска на хормоналните бури, удоволствието ми щеше да е пълно!
Филмът ми хареса, точно толкова колкото и първия. Нямам търпение за следващия и след Нова Година започвам да чета третата книга.
А колкото до АвАТАР - вчера в мола ескалаторите бяха блокирали! Ще го гледам януари, като се поразкара народът :snif: !
Аватар
paju4eto_Ligla
Баш кафе майстор
Мнения: 2168
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20
Местоположение: София

Re: Киноооо

Мнение от paju4eto_Ligla »

vodo-leika написа: А днес гледах Здрач2, отидох сама и съм изключително доволна от това си решение.
Браво, Водолейче! Много добро решение. Радвам се, че има някой, дето не се е прецакал да ходи с половинката :twisted:
ПП И направо ти се възхищавам на стоическото търпение. Как издържаш...до след толкова време? :shock: :daaa:
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Киноооо

Мнение от vodo-leika »

paju4eto_Ligla написа:
vodo-leika написа: А днес гледах Здрач2, отидох сама и съм изключително доволна от това си решение.
Браво, Водолейче! Много добро решение. Радвам се, че има някой, дето не се е прецакал да ходи с половинката :twisted:
ПП И направо ти се възхищавам на стоическото търпение. Как издържаш...до след толкова време? :shock: :daaa:
Аз съм твърдо решена и останалите филми сама да ги изгледам, защото не ми се слушат коментари, хилеж и подмятания.
А за книгата не ме питай! Така се надявах за Коледа :oops: , ако и на Нова Година не ми я подарят, ще напомня, че вече е купена, нищо чудно и да с забравили :snif: :twisted:
Аватар
zmei4o
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1771
Регистриран на: Дек 1, '09, 14:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Киноооо

Мнение от zmei4o »

на 21 май 2010 ще излиза Shrek 4-D :D
казва се Shrek Forever After
Изображение

тук може да гледате HD трейлъра 8-)
а това е официалната страница: shrekforeverafter.com
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
paju4eto_Ligla
Баш кафе майстор
Мнения: 2168
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20
Местоположение: София

Re: Киноооо

Мнение от paju4eto_Ligla »

zmei4o написа:на 21 май 2010 ще излиза Shrek 4-D :D
казва се Shrek Forever After
Кееееф! :ieeemyzh:
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Киноооо

Мнение от nel4o »

Днес гледах "Шерлок Холмс" на Гай Ричи. Изненадващ беше. Достави ми голямо удоволствие, въобще фенка съм на Гай Ричи :nod:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Публикувай отговор

Обратно към “Музика, концерти, кино, театри, купони”