Годжи бери - Lycium barbarum

Модератор: Миша

Аватар
meduza
Кафевар/ка/
Мнения: 948
Регистриран на: Окт 13, '11, 20:47
Местоположение: София

Re: Годжи бери - Lycium barbarum

Мнение от meduza »

Таралас написа:Направих си един експеримент, сложих 10 пресни семена от личи току що изядени в една купичка с вода , заляти почти до горе, доливах вода през ден понеже пият и набъбват и след 2 седмици вече имах малки поници които засадих в саксии. Успех
За софиянци - сушени плодчета се продават на Женския пазар за 30лв килото и в някои магазини за здравословно хранене за повече лв. От тях също тръгват растениица. Слагат се плодчета в пръст, полива се и тръгва растениицето. Нямам собствен опит, но много скоро ще добия.
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Годжи бери - Lycium barbarum

Мнение от libra »

И аз си купих от сушените плодове .Варя си чайче,то може да мине и за компот.
Аватар
DarinaN
Кафе машина
Мнения: 3318
Регистриран на: Мар 16, '10, 09:40
Местоположение: Пловдив

Re: Годжи бери - Lycium barbarum

Мнение от DarinaN »

kals79 написа:продавам растения китайски лиций на една година с оригинален сертификат,както и млади от тази година който ще станат до месец.......при интерес пишете на
[email protected] ........
странна оферта - ни снимка, ни цена , за какво иде реч ?
"Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z. x е работата, y е забавлението, а z е да си държиш устата затворена." А. Айнщайн

http://darinaivanova.snimka.bg/hobby/2011.593300.25139445" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
dancheto
Кафе машина
Мнения: 4883
Регистриран на: Фев 24, '11, 08:48
Местоположение: хасково
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 22 пъти

Re: Годжи бери - Lycium barbarum

Мнение от dancheto »

В поръчката от Полша си поръчах Годжи Бери. :dovolen:
Независим дистрибутор на АкваСорс
http://superhrani.myaquasource.net
http://superhrani.myaquasource.net/opportunity
Аватар
DarinaN
Кафе машина
Мнения: 3318
Регистриран на: Мар 16, '10, 09:40
Местоположение: Пловдив

Re: Годжи бери - Lycium barbarum

Мнение от DarinaN »

аз си имам :hihihi:
винаги ми е било странно защо да го поръчвам отнякъде си , като мога да го намеря и тука ?
"Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z. x е работата, y е забавлението, а z е да си държиш устата затворена." А. Айнщайн

http://darinaivanova.snimka.bg/hobby/2011.593300.25139445" onclick="window.open(this.href);return false;
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Годжи бери - Lycium barbarum

Мнение от lila »

Нищо не отбираш, ми щото е чуждестранно бе Дари :D :hihihi: друго е да дойде за 2-4-6 евра от на майната си, друго е да си наскубеш от където и да е, щото си е чист плевел :D
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Годжи бери - Lycium barbarum

Мнение от Магдалена »

Да ръчна малко в тази тема! :dovolen:
Моето годжи цъфти.Не съм сигурна,че ще върже,ще видим. :nod:
Мисля си,докато чакам евентуални плодове,мога ли да ползвам листата му за чай :hmmm: ? Четох разни изказвания,че и листата му са полезни.
Та-моля някой,който има този храст, да сподели-има ли рецепта за чай от листата на годжито?Благодаря ! :sflower: :sflower:
Аватар
JuliS
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1700
Регистриран на: Мар 17, '10, 15:53

Re: Годжи бери - Lycium barbarum

Мнение от JuliS »

Сега видях темата. Имам питане - пролетта посях малко растение - холандски внос. То много бързо порастна, но дълго хаотично и разкрачено... може би догодина ще се превърне в хубав храст, но ми се ще да го оформя като дърво. Истината е че не знам как се подрязва и по -точно - кога се оформя. Ще се радвам да споделите идеи.
"Възрастта е без значение , когато носиш слънцето в себе си!"
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Годжи бери - Lycium barbarum

Мнение от Магдалена »

:dovolen: Пак съм аз.Моето годжи има оранжевки плодчета.Мънички са - колкото малка стафидка.Да ги бера ли вече?
Изображение
Deleted User 1445

Re: Годжи бери - Lycium barbarum

Мнение от Deleted User 1445 »

Маги, и моето е отрупани със същите плодчета и аз директно ги ям.Малко са блудкави на вкус, но нали е полезно :angelche: Могат и да се сушат, ако реколтата е повече.
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”