Новата реколта

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
denitsavm

Re: Новата реколта

Мнение от denitsavm »

Ами оказва се, че имам къде да сложа поникналите разсади... само дето още не съм премерила температурата, но ми кажете каква е минималната? Ако е около 5 градуса дали ще е зле?
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17041
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 138 пъти
Получил благодарност: 470 пъти
Обратна връзка:

Re: Новата реколта

Мнение от Миша »

Кажи от какво са семената,но при всички случаи 5 градуса са малко
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Новата реколта

Мнение от Blue sky »

особено за петуниите -отлично ще е :nod:
He who plants a garden, plants happiness
denitsavm

Re: Новата реколта

Мнение от denitsavm »

Принципно си мислех петунии и мушката да сложа и разни едногодишни, но явно няма да стане :snif: , на тавана повече от 5 в кучите студени нощи надали се вдига... ще ги сея февруари явно, а за многогодишните съм решила и по-късно, па нека да цъфтят на втората година, поне няма да съм ги оплескала
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17041
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 138 пъти
Получил благодарност: 470 пъти
Обратна връзка:

Re: Новата реколта

Мнение от Миша »

И сега да насееш многогодишните пак не може да ги излъжеш да цъфнат тази година,така че не съжалявай :tzeluvka:

Обаче за сега явно съм убедителна в разубеждаването :mrgreen:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
denitsavm

Re: Новата реколта

Мнение от denitsavm »

Мише от четири години се опитвам да сея :dovolen: , толкова семена и разсади унищожих :oops: Най-добри постижения имах миналата година - тогава циганчета , мушката и сакъзи от декември и януари бяха екстра. Всичко останало по-късно и на етапи сях, с повечето имах добри резултати. Но се научих, че бързането и закъсняването не са желателни :nod: Сега остава да улуча и момента. Мисля февруари да сея и март да ги кача на тавана. Тогава там няма да е толкова студено. Напълно си права като казваш, че и по-рано да се сеят пак ще се развият по едно и също време... Тук нямам място и само ще унищожа всичко пак, а този път се надявам и с ваша помощ да не се случи :nod:

Аз пък не знаех, че на диерамата и трябва толкова време до цъфтеж :snif: , явно и аз ще си купя готово растение
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Новата реколта

Мнение от orkud »

Не знам как е при вас, но аз тръпна в предсеидбена треска. Знам, че е рано, знам че нямам условия и преди края на февруари няма никакъв смисъл, но в почивните дни преглеждам пакетчетата семена, държа ги в ръцете си, описвам ги в разни дълги списъци / без никакъв смисъл, разбира се/ и въобще се чудя какво да правя, само да удължа тръпката на сезона.
Май само цветар може да разбере лудостта ми :lol:
Тази година няма да садя семена нито у дома, нито на вилата, че няма къде. Заплюла съм си свободна неотопляема стая в помещенията до офиса и мисля да ги наредя там под прозореца.
Чакам помощ дали това ще е удачно :hmmm: Западно е помещението и има две събрани големи бюра точно под западния прозорец :angelche: Но не е отопляемо. Дали да не ги засадя и докато поникнат да са при нас в стаята с климатик и после да ги местя :hmmm:
denitsavm

Re: Новата реколта

Мнение от denitsavm »

Нещо такова им трябва :nod: по-високи температури докато поникнат и после на по-хладно :nod:
Аватар
Denis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1358
Регистриран на: Юли 11, '10, 16:48

Re: Новата реколта

Мнение от Denis »

Моля Ви за съвет - имам торфени таблети - от миналата пролет-лято, дето ги полях и се подуха и после нищо не посях в тях. Искам да ги пръсна за дезинфекция и да сея днес-утре. Имам топсин и превикур и сигурно и друго. С какво да ги напръскам и в каква концентрация :?: Знам, че май някъде го пишеше, обаче търсих и не виждам :oops:
Как можеш да знаеш какво искаш, докато не получиш каквото искаш и не видиш дали ти харесва?
Аватар
Denis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1358
Регистриран на: Юли 11, '10, 16:48

Re: Новата реколта

Мнение от Denis »

Ехо-ооо, къде го пишеше, гледам, търся и пак не виждам :oops:
Как можеш да знаеш какво искаш, докато не получиш каквото искаш и не видиш дали ти харесва?
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”