Предзимно засяване на едногодишни

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3128
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Предзимно засяване на едногодишни

Мнение от mucunka »

Това с доматите не става. Ако искаш ранни домати-сееш края на януари, началото на февруари и си готова.Ще си береш рано-рано. :daaa:
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17036
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Предзимно засяване на едногодишни

Мнение от Миша »

d_vitanova написа:Мише, дребните каскадни теменужки , които ми изпрати пролетта са в саксия. Живи , здрави и все още цъвтящи :dovolen: Обаче какво да ги правя през зимата? И да им събирам ли семенцата за да ги сея за догодина? Дай указания , че много, много ги харесвам и не искам да ги затрия....
През зимата могат да оцелеят и навън,моите издържаха до -10 и се съжалих и ги прибрах, засадените в градината оцеляха,надземната маса измръзна,но покараха от корен и в момента се скъсват да цъфтят .Така че може да процедирате и по двата начина,да ги приберете на светло и студено ,тогава ще продължат да цъфтят, в студените месеци са най-красиви,или втория начин-засадени в градината и рано рано напролет ще ви зарадват отново с цвят
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
madelina
Дълго кафе
Мнения: 141
Регистриран на: Юли 13, '12, 13:29
Местоположение: до София

Re: Предзимно засяване на едногодишни

Мнение от madelina »

Темата е много интересна и със сигурност ще пробвам нещо тази година. Гледането на разсад ми е проблем дори от гледна точка на място, защото всички первази на прозорци се пазят за доматите, на които съм голям фен. За цветя все няма място, и време, и не знам си какво още и винаги разсада ми е зле.Нооо, човек се учи.
d_vitanova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1315
Регистриран на: Сеп 26, '10, 22:57
Местоположение: София

Re: Предзимно засяване на едногодишни

Мнение от d_vitanova »

Мише, аз ще ги пробвам в градината, защото нямам светло и студено помещение за през зимата. Обаче, я ме предвиди от сега за някоя друга бройка на пролет, че ако не ми поникнат да имам алтернатива.

Ако успея да събера някое семенце, ще питам кога да го сея за саксия.
Аватар
meduza
Кафевар/ка/
Мнения: 948
Регистриран на: Окт 13, '11, 20:47
Местоположение: София

Re: Предзимно засяване на едногодишни

Мнение от meduza »

Те семената още не са дошли, ама аз да питам. Може би края на октомври или началото на ноември се прибираме в София и следващата година ще дойдем пак април - май. Ако преди да тръгнем хвърля няколко семенца така, направо в земята, има ли смисъл да чакам резултат май масец другата година. :?: Питането ми е за Stachis lanata Fuzzy Wuzzy, Salvia lirata Purple Volcano и Sedum Spurium Voodoo. Селото, където сме, е близо до Ябланица, т.е. времето е почти като в София, но с повече сняг през зимата
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Предзимно засяване на едногодишни

Мнение от Lizi »

Това със сеенето направо в градината на мен никога не ми се е удавало. И като се има в предвид ,че път и няма да те има да ги наглеждаш направо според мен е мисия невъзможна.
Аватар
Fiut
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1429
Регистриран на: Май 20, '10, 13:51
Местоположение: София

Re: Предзимно засяване на едногодишни

Мнение от Fiut »

И аз мислех в градината, но сега се притеснявам.
Имам разни от Томпсън-Морган делфиниуми едногодишен и многогодишен, сапонария, кандилка, аубриета, астилбе.
Кое бих могла да опитам, или всичко на разсад? На опаковките им пише вариант септември-октомври.
Аватар
Krasiyana
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1065
Регистриран на: Юли 19, '12, 22:10
Местоположение: гр.София

Re: Предзимно засяване на едногодишни

Мнение от Krasiyana »

Записвам се за темата. :dovolen:
“За да летиш, не ти трябват крила, а простор, една голяма любов и малко мечти.”
Силвия Кристъл
http://www.album.bg/krasiyana/?page=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7219
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 30 пъти
Получил благодарност: 416 пъти
Обратна връзка:

Re: Предзимно засяване на едногодишни

Мнение от nadin »

Fiut написа:И аз мислех в градината, но сега се притеснявам.
Имам разни от Томпсън-Морган делфиниуми едногодишен и многогодишен, сапонария, кандилка, аубриета, астилбе.
Кое бих могла да опитам, или всичко на разсад? На опаковките им пише вариант септември-октомври.
Аз купешките семена ги сея като разсади. Многогодишните които имат нужда от стратификация може и есента, другите февруари, март.
В градината директно садя само семената от цветята които вече са там, иначе не смея. Те и много от тях се и самозасяват.
Аватар
Fiut
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1429
Регистриран на: Май 20, '10, 13:51
Местоположение: София

Re: Предзимно засяване на едногодишни

Мнение от Fiut »

Благодаря! Делфиниумите все пак насях - да се охлаждат, другите февруари/март ще къткам за разсади - каквото стане.
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”