Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum) (1)

Заключено
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4460
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 105 пъти
Получил благодарност: 331 пъти

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от jozefin »

Nini, много са красиви!
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от Виола »

jozefin написа:Nini, много са красиви!
:daaa:
Deleted User 1445

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от Deleted User 1445 »

Благодаря Ви :tzeluvka: трябва да се върна назад в темата да прочета с какво се торят и кога, че тези огромни луковици и двата цветоноса :nod: искат си подхранване :hmmm:
Deleted User 1445

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от Deleted User 1445 »

Това открих :daaa:
Блеки написа:
ravik написа:
paju4eto_Ligla написа:Практически съвети за затлъстяване на амарилиси ще предложи ли някой? :angelche:
Разреден кристалон на всяко поливане. Реално няма смисъл да поливаш с чиста вода, прави слаби разтвори и поливай само с тях. Да не кажа, че и силни не пречат. ;)
По принцип това важи за отглеждането на всички цветя - по-добре е слабо торене на всяко поливане, отколкото редуване на поливане с чиста вода и със стандартни разтвори на торове.
Не слабо, а яко торене специално за амарилисите, нормалното количество кристалон, ама кафяв(или друг с много калии). Лятото ги поливам и торя на 2-3 дни. Но не очаквай да ги направиш гиганти като холандците, не става, незнам с какви химии ги тъпчат тези за да станат такива огромни. Но пък ако се торят си цъфтат всяка година, това е достатъчно :nod:
Kaira
Чист кофеин
Мнения: 5041
Регистриран на: Авг 26, '15, 14:39
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от Kaira »

popo, laydidi13, NINI79, Nini, прекрасни са! :liubov2:
Моите още спят.
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от serena »

Нини, страхотни са ти :liubov: ама не знам дали докато цъфтят, е удачно да се торят. Май някъде бях чела подхранването да се прави след прецъфтяване. Моите засега спят, иначе луковиците почти не са променили размера си и са твърди.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Deleted User 1445

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от Deleted User 1445 »

Да, да, след като прецъфтят :daaa: Не съм торила досега, но новичките искам да ги обгрижа добре. Моите цъфтят защото са на топло, но аз студено не мога да им осигуря, с парно сме и е топло навсякъде. Рики белята беше започнал да рови около луковиците, но след като сложих бели камъчета загуби интерес :lol:
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от serena »

Хе-хе :D той като не е гризал цветоносите, пак добре :D мисля и аз моите да ги събудя на топло и по-светло и малко водичка, да видим кой как ще цъфти, че признавам в едната саксия не помня какъв беше цвета.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 373 пъти
Получил благодарност: 1037 пъти

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от МГХ »

Нуждая се спешно от съвет.Нямаше ме две седмици.Амарилисът цъфнал . ММ как и колко го е поливал не знам ,но сега е без корени.Прецъфтя за една седмица.Отрязах цветоноса и извадих растението от саксията днес.Сега съм оставила луковицата на въздух.Подава се едно малко листенце.Част от горната люспа е изсъхнала и я махнах. Колебая се какво да направя по нататък.
GIOIA(Джоя)

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от GIOIA(Джоя) »

МГХ написа:Нуждая се спешно от съвет.Нямаше ме две седмици.Амарилисът цъфнал . ММ как и колко го е поливал не знам ,но сега е без корени.Прецъфтя за една седмица.Отрязах цветоноса и извадих растението от саксията днес.Сега съм оставила луковицата на въздух.Подава се едно малко листенце.Част от горната люспа е изсъхнала и я махнах. Колебая се какво да направя по нататък.
Щом не е почнал да гние,не му се притеснявай!
Сади го там по правилата,като новозакупена луковица,ще се вкорени :daaa:
Заключено

Обратно към “Лук и други луковици”