Тити

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Тити

Мнение от Titi »

mama_li написа:Неее, изкопават лозите и за момента копаят дупки за коловете! Но колко му е Тити да ги мотивира и за дупките за розите ;) .
Само гладене по косъма трябва и подхвърляне колко добри и силни мъже са и хоп - дупките за розите изкопани :lol:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Тити

Мнение от Titi »

Два дена изкарах заровена като къртица в градината и тук е единственото място на света където мога да кажа това и всички да ме разберат правилно, тоест, че съм се похвалила :lol: :lol:
В събота вечерта заваля дъжд, ето как ме е издебнал ММ
Изображение
Ама, че ха! Няма един дъжд да ни уплаши! :lol:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Тити

Мнение от Гео, граф »

Titi написа:... Ама, че ха! Няма един дъжд да ни уплаши! :lol:
Точно така, Тити! Най-хубаво е да си посадиш, каквото имаш да садиш, и да завали. Да те отмени дедо боже поне с поливката :nod:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Тити

Мнение от Noel »

Култува снимка,Титииии :lol:
Изображение
аз мисля към градинските инструменти да поръчаме направа на големи чадъри с три крака :mrgreen:
и тогава и в дъжда не можеш да ни вкараш :lol:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Тити

Мнение от Titi »

Калико ми извади душата да снимам градината, та най-вече заради това слагам няколко снимки. Защото тази година градината ми не е много за показване, понеже - 1/ Есента я разширявах, садих много рози и сега те са нюнюнки, въпреки, че цъфтят. 2/в късна пролет изрязах катерачите доста поради пролетните снегове и ледове, та сега ги няма цъфтящите арки от миналото лято. Иначе зеленина бол, но лицето на градината, където са арките е доста смъцафръцано, а останалата част си е все същата, дето съм ви я показвала много пъти.
По инстинкт съм снимала от ъгли, които изглеждат красиво, ама тия ъгли вече сте ги виждали в предишните години и са били в пъти по-красиви.
Тази събота ще взема да наснимам и голите места, та да разберете защо се назландисвам толкова да показвам снимки.
Изображение
Мястото с новите рози - ниски. Идеята ми е само за рози, вероники и лавандули, но невена и енотерата се саморазсаждат там. Две седмици след като направих тази снимка си отидох на село и на това място рози не открих - всичко превзето от невен и енотера. Жал ми беше да скубя цъфтящи цветя, но го направих, защото ще задушат розите.
Изображение
Коритото насадих с латинки, а лентата с розовите рози изчаках да прецъфти и орязах ниско всичко измръзнало, че пролетта ми беше жал да режа с пъпките.
Изображение

Изображение
Тук в дълбочина се вижда новия терен, там изкоренихме част от лозето, за да отпуснем тревата и да го отделим от градината със стена от рози. За сега е само мрежа с нюнюнки рози. Там, където се вижда изгоряла трева в кръг е мястото на басеина, който още не сме изкарали. Дървената оградка, преди разделяща лозето от другата част сега е в дясно сложена, вече е боядисана в бяло.
Изображение
Ето тази лента, която трябва да стане стена от рози
Изображение

Накрая и две картички - свекъра ми обожава полските цветя и ходи по къра да бере букети, вижте колко красиво се вписват в градината
Изображение

Изображение
Отивам в темата за розите да покажа първите цветове на новите ми.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Lois

Re: Тити

Мнение от Lois »

Изображение
това тук облото, дето се вижда след малкото прозорче, пещ ли е? :potekoha:
много ти е кипра градината, Тити, представям си като пораснат тия нюню рози какъв вид ще добие, леле мале
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Тити

Мнение от Titi »

Пещ е, поне 50 годишна, що агнета са минали през нея, само тя си знае :dovolen:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Тити

Мнение от calico »

Ми как няма да те ръчкам, гледай какво, прелест и красота. Ми искам да видя как се развива тази градина :liubov2:
освен това ти не показа арките с клематисите, не са ли още нацъфтяли?
Розите ще наемат и ще видиш какво ще стане :potekoha:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
JuliS
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1700
Регистриран на: Мар 17, '10, 15:53

Re: Тити

Мнение от JuliS »

Изображение

НЕВЕРОЯТНА! Снимка достойна за календар, списание... и десният ни ъгъл! :tzvetentze:
Тити много уютна градина. Отпускаща, тиха, уютна... Чудесна е

Само аз ли не виждам култовата снимка на ТМ??? :hmmm: излиза ми надпис, "изображение"
"Възрастта е без значение , когато носиш слънцето в себе си!"
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Тити

Мнение от Гео, граф »

Като видя твоята градина, Тити, и всеки път се сещам за оная снимка, дето ТМ те беше хванал с четка за зъби в ръка да скубеш буренчета, клекнала край лехата 8-) :nod: ! И също дъщеричката ти, разперила високо ръце, пред омотаната в бръшлян къща (мисля че беше бръшлян :hmmm: ), и пълната с гърнета нацъфтели мушката каручка, и ти, безметежно полегнала в басейна... ехей :shappy:!

Там го има твоя позитивен дух и слънчево настроение. Независимо дали са водопади от цвят или са кошници с полски цветя, градината ти е витална и артистична точно като теб :potekoha: :potekoha: :sflower: :ssun:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”