Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Публикувай отговор
Аватар
Миро
Kафенце
Мнения: 5
Регистриран на: Апр 24, '16, 12:20

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от Миро »

mugofrodo8 написа:
Миро написа:http://prikachi.com/images.php?images/982/9048982H.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/984/9048984P.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://prikachi.com/images.php?images/985/9048985J.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://prikachi.com/images.php?images/987/9048987X.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Здравейте , обръщам се за малко помощ.
Имам няколко въпроса:
-Кога е най-удачно да се засадят?
- Какво място да им избера? Слънчево или на сянка.
- като цяло малко насоки.
От сега до края на април но имай в предвид че твоите са повечето лъжекипариси и предпочитат дренираната и отцедлива почва . На сбити тежки почви страдат и понякога умират.Подходящи са както в групи така и самостоятелно но най добре е да се позиционират на завет с полусянка или слънце .
А как бихте ме посъветвали да ги комбинирам?
Естествено бих бил блатодарен за снимков материал за по-добра представа.
Има ли възможност да бъдат включени като част от жива ограда?
Чесно казано незнам каква е почвата,но според гугъл:Почвите в общината са предимно глинесто – песъчливи.
Растенията ще бъдат засадени в https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0 ... 0%B2%D0%BE" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
mugofrodo8
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1309
Регистриран на: Ное 26, '13, 22:45
Местоположение: Варна

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от mugofrodo8 »

Daniela Pargu написа:Приятели,и аз да се оплача-имам проблем от късна есен с тези красавци :
Изображение
Изображение
Изображение
имаше едно засушаване и докато се обърна- ужасът от снимките-поливах и спасих частично положението.Напръсках и с топсин/преди него поизрязах изсъхнали клонки.Растението е на сянка.До него има 1 изсъхнало и друго с малко поражения.
На следващите снимки- същото нещо от същото време/снимките са от сега/Растенията се намират на голямо разстояние едно от друго/30.40м/
Моля,помагайте! Изображение
Изображение
Изображение
Ами смърча е пътник леко както и японския бор Негиший -Pinus parviflora Negishii . Лейландския кипарис топиари е също не на правилно място подобно на сребристия смърч който е предназначен за в пълно слънце . Топиарията може да се ореже сега до живо зелено и да се напръска с куадрис и ако има щитоноски за да се мине и с инсектицид . Веднъж засадена такава топиария обаче от лейландски кипарис трудно понася местене особенно след втората година фифтифифти.С куадрис и топсин може да се мине и смърча но поражението е доста и необещаващо . Такива джуджести иглолистни изискват повече грижи и най вече при засждане добри легла добър дренаж смесване на почви и като цяло не са подходящи за места където липсва редовно регулиране на водния баланс . С две думи японския бор е добре все пак да се отстранят кафевите клони и задължително шишарките които взимат силата поне докато се оправи .
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5274
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 105 пъти

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от Daniela Pargu »

Такаа,значи почвам от борчето,щом има най-голям шанс-остригвам и махам шишарките.Пръскане-О.К! Дано нещо му помогне да се спаси,милото!
Смърча е десетина години на това място.Прекрасно растение!Ще пръскам,а дали да поодрежа пожълтелите части?И ако си замине- на мястото му дали да слагам друго?
Топките- и те са повече години на мястото си.Ще изпълня препоръката и за тях!Около тях има и други подобни-да ги пръсна ли профилактично?
Mugofrodo,голямо благодаря за съветите и насоките!И за огромното търпение да консултираш всички ни! :tzvetentze:
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от shoshy »

Така изглеждат след като се разтопи снега
Изображение Изображение
Изображение
Изображение
Буквално са разцепени :cry: .
Моля за съвет какво да ги правя?
Аватар
mugofrodo8
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1309
Регистриран на: Ное 26, '13, 22:45
Местоположение: Варна

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от mugofrodo8 »

Извинявай ама по един такъв начин са счупени всичките сякаш са били в преспите обаче някой е тъпкал отгоре им :snif: :hmmm: имам и по дребни от твоите но такова сръчно изпочупване не бях срещал в цялата си практика с иглолистни .Иначе шанс има
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от shoshy »

Снегът беше над 1,20 м и най-долу лед за доста време. Нямаше следи от стъпкване.
Ако привържа откършеното към стеблото има ли шанс да запазя клонките?
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5274
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 105 пъти

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от Daniela Pargu »

Shoshy, патила съм от кучетата ми-снегът беше толкова голям ,че храстите не се разбираха къде са и..като при теб!
Вързах клончетата/направо превръзка си беше :hmmmmmm: /Но и подпрях клонките с клечки бамбук/като патерички/-с цел да не тежат!
Имаше успех!За да спася от този проблем любимците си слагам клечки за зимата и така ги спасявам/не ,че не забравих тази зима една магнолийка :hmmmmmm: ,та сега съм я бинтовала :stiskam:
Успех в спасителната дейност :stiskam:
Аватар
mugofrodo8
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1309
Регистриран на: Ное 26, '13, 22:45
Местоположение: Варна

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от mugofrodo8 »

shoshy написа:Снегът беше над 1,20 м и най-долу лед за доста време. Нямаше следи от стъпкване.
Ако привържа откършеното към стеблото има ли шанс да запазя клонките?
За криптомерията е късно сякаш те са доста чувствителни . За плачещия смърч с привръзката опитай има някакъв шанс ако ли пък тръгне да съхне подрежи веднага до здраво .Конколорката не мога да преценя от снимката .Кедъра също привържи но не е гаранция че ще се оправят на 100% без резитба
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от shoshy »

Даниела, Мугофродо, благодаря ви за съветите. Ще се бинтоваме и :stiskam: :stiskam: :stiskam: .
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от Tanet »

Изображение

Това е моя Cupressus sempervirens "Тоtеm" след тежката и студена зима. Дали ще живне , как мислите? Малко ми е на кантар.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Публикувай отговор

Обратно към “Иглолистни дървета и храсти”