Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Публикувай отговор
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5274
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 105 пъти

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от Daniela Pargu »

Ванина,важното е на теб да ти харесва,да те радва :daaa: :dovolen: Нали затова ги гледаме градинките! :gush:
sasha

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от sasha »

Ванина, дори и да ти харесва, ама колко да ти харесва, не го оставяй да се шири. Добър съвет са ти дали/не помня кой/, като толкова си се влюбила в него - изкоренИ го до край и си го засади някъде мноооого далеч, където няма да стигне до растение или къща. Наистина е голяма напаст. Не че нямам и аз в двора си, ама при всеки удобен случай режа и изкоренявам и няма свършване. А е красив, да но е наглец, така да знаеш.
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1465
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 21 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от vanina_g »

Саша, и тук да ти благодаря за коментара! :tzvetentze:
А бръшляна, че е наглец виждам - където има из двора стеничка, зидче, даже на дворната чешма с беше настанил! Майка ми като една пчеличка все по него ходи и го изкоренява, а на мен ми харесва донякъде - ми много приказна такава гледка създава, старинно едно такова... Но доколкото разбирам, не е особено полезно за растенията и ще се ограничава, то е ясно! :daaa:
Дано да не вали утре и да мога да наснимам всичко което съм обещала, че да мога с чиста съвест да ви задавам още хиляди въпроси :ieeemyzh:
Mike
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1599
Регистриран на: Яну 12, '10, 19:01
Получил благодарност: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от Mike »

Ами насадете си шарени бръшляни - растат дасо по-бавно и са доста по-ефектни.
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1465
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 21 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от vanina_g »

Както обещах, снимах:
Изображение
Изображение
Изображение
Вчера като го погледнах пак, ми то не прилича на дърво - на храсталак някакъв грозен...Иначе към 5 метра е високо. Така че, тая напаст Ще се маха! Обаче на втората снимка - тези дебелите въжета са от бръшляна :shock: Дано не се повреди кората като го задърпам...
Благодаря на всички за мненията! :tzvetentze:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 373 пъти
Получил благодарност: 1037 пъти

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от МГХ »

При мен бръшляна си е навсякъде. И на слънце и на сянка. Там хората са го режели постоянно эа храна на животните. Целите дувари са в бръшлян . Дървета също. Спорен е въпросът дали той мори дърветата или използва застаряващата дървесина за да се катери. Аз го оставям само където не ми пречи и водя неравна борба , където задушава растенията. Но резултата не е моя полза :lol: искам да кажа ,че или трябва кардинално изкореняване или си се възстановява много бързо.
Природата си знае своето.
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от clock »

:cry: Моля за помощ! Днес забелязах това по туя Смарагд. Вчера не съм ги заглеждала, но онзи ден сякаш нищо им нямаше. :snif: Предполагам е болест, има ли лечение? Толкова им се радвах :cry: Сякаш някой е плиснал кофа с машинно масло :cry: Има ли шанс да се възстановят?

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от ToBo »

Така изглеждат след препикаване от куче :dovolen: Не казвам, че е това, но помисли дали е възможно някой да ги е "ползвал" :mrgreen:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от clock »

:hmmm: Има кучета, но те са женски. А това е по средата на височината на туята.
Аватар
mugofrodo8
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1309
Регистриран на: Ное 26, '13, 22:45
Местоположение: Варна

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от mugofrodo8 »

Петната по туите когато са тъмно кафеви през лилалво до черно са 100% причинени от животинска урина без значение котешка кучешка . Няма никакво значение женски ли са или мъжки кучетата . По специално че туите имат в химическия си състав Емулсия която привлича животните като обект за маркировка и вашия яд няма да промени нищо . Иначе не е болест и би се възстановила от само себе си стига да не бъде припикавана .
Публикувай отговор

Обратно към “Иглолистни дървета и храсти”