Коледни сладкиши

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
iveliks
Виенско кафе
Мнения: 338
Регистриран на: Сеп 24, '10, 09:05
Местоположение: София

Re: Коледни сладкиши

Мнение от iveliks »

Тити глазурата на къщичката и тя ли е готова или я прави ти, че нещо захарната ми глазура не се получи така бяла и плътна .
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Коледни сладкиши

Мнение от Titi »

iveliks написа:Тити глазурата на къщичката и тя ли е готова или я прави ти, че нещо захарната ми глазура не се получи така бяла и плътна .
3 белтъка и към 700 гр. пудра захар се слагат, като накрая, когато стане гъст крем се добавя и сока от един лимон. Глазурата става много гъста и лепкава, а впоследствие се втърдява силно. Ето тук дъщеря ми е направила видео как точно се прави къщичката от Икеа, надявам се да ти е полезно " onclick="window.open(this.href);return false;
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
iveliks
Виенско кафе
Мнения: 338
Регистриран на: Сеп 24, '10, 09:05
Местоположение: София

Re: Коледни сладкиши

Мнение от iveliks »

Благодаря наистина е полезно а няма ли проблем с белтъците да стоят в суров вид няколко дни иначе вече виждам как ще станат меденките с тази глазура.Тази със захарта която правихме се втвърдяваше много бързо и половината се съсипа .Очаквайте снимки.
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Коледни сладкиши

Мнение от Силвия »

Ох, тези медени къщи от кога ги мечтая :potekoha: Може би... някой ден :angelche:
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Коледни сладкиши

Мнение от Titi »

iveliks написа:Благодаря наистина е полезно а няма ли проблем с белтъците да стоят в суров вид няколко дни иначе вече виждам как ще станат меденките с тази глазура.Тази със захарта която правихме се втвърдяваше много бързо и половината се съсипа .Очаквайте снимки.
Не мисля, че има проблем с белтъците, тук в Швеция по това време вече всяко семейство е направило къщичка, а на Коледа вечерта раздават на децата специални чукчета, с които я разбиват и изяждат. По пътя на логиката, щом това се върши традиционно и се дава на децата да го ядат, не би следвало да има проблеми.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
iveliks
Виенско кафе
Мнения: 338
Регистриран на: Сеп 24, '10, 09:05
Местоположение: София

Re: Коледни сладкиши

Мнение от iveliks »

Благодаря Тити.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13718
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 399 пъти

Re: Коледни сладкиши

Мнение от zeleno »

helan написа:Абе никой ли не е започнал подготовката за английския коледен сладкиш.Аз накиснах сушените плодове и утре започвам да действам.
мерси , че ме подсети ;)
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13718
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 399 пъти

Re: Коледни сладкиши

Мнение от zeleno »

iveliks , като гледам освен тесто от Икея сте ползвали и икейските формичики за сладки ;)
чудесни сте :!: :!: :!:
laydidi13
Баш кафе майстор
Мнения: 2310
Регистриран на: Юни 26, '12, 22:06

Re: Коледни сладкиши

Мнение от laydidi13 »

helan написа:Абе никой ли не е започнал подготовката за английския коледен сладкиш.Аз накиснах сушените плодове и утре започвам да действам.
Дай рецептата,моля!Аз винаги купувам сладки за Коледа,но сега може и да пробвам. :dovolen:
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Коледни сладкиши

Мнение от Noel »

Я кажете за това тесто икейско нещо :hmmm:
Лелеее,повредих се :ufff:
В темите за манджи съм влязла :oops: :lol: :lol: :lol:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”