Новият терен

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31713
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1069 пъти
Получил благодарност: 2579 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

libra написа:По-леко,бе жена ,внимавай,ще си докараш някоя беля! :stiskam: Айде,и днес по-лекичко ,че пак едно слънце се е опулило.
А, Либре, вече ще съм под навеса на сянка и седнала на столче. ;) :daaa: Пък и съм натренирана от вчера. :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Новият терен

Мнение от tili »

Мери, събери сили да снимаш тая прецизна подготовка. Интересно е да се види как се прави. Че аз ги садя и разсаждам в кръг или където има място. И се пази :angelche:
libra
Наркоман
Мнения: 11643
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 63 пъти

Re: Новият терен

Мнение от libra »

Дали и аз да вадя моите? :hmmm:
Гале

Re: Новият терен

Мнение от Гале »

Мерко, ти си пример за всички прекрасни "луди цветарки-пчелички". Днес от сянката снимай творението, за да се наслаждаваме и учим. :tzeluvka: :tzeluvka:
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Новият терен

Мнение от Виола »

Меркооо, не си давай толкова зор, бе жена! Сутрин по хладно само действай, и то без да се преуморяваш. Няма да избягат китките. :tzeluvka:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31713
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1069 пъти
Получил благодарност: 2579 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

tili написа:Мери, събери сили да снимаш тая прецизна подготовка. Интересно е да се види как се прави. Че аз ги садя и разсаждам в кръг или където има място. И се пази :angelche:
Тили, Гаура, вижте в подписа ми албума "Ириси". Там са увековечени току що разсадените миналата година в ирисовата полянка. Разликата е, че тогава са по 3 ветрила, а сега франсетата са по 1 ветрило.

Вили, каквото беше - беше! :daaa: Вчера даже хапче за глава гълтах , представяш ли си. :hihihi:
Дали и аз да вадя моите? :hmmm:
Либре, твоите на колко години са? Най-хубава група от един сорт се получава, като извадиш туфата и я разделиш на отделни ветрила и насадиш всички ветрила по на 25-30 см. Направи го! И догодина, като покажеш страхотната си група, да ти намигна "Аз какво ти казах! ;) " :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
libra
Наркоман
Мнения: 11643
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 63 пъти

Re: Новият терен

Мнение от libra »

Мерко,срам ме е да ти кажа,но някои твоите ириси са засадени зад къщата ,защото когато ми ги изпрати всичко беше спечено от жегата и там беше едно от местата,където можеше да се забоде лопата.Освен това ,всичко е назидано с китки и няма място за едно кокиче.Къртим чимове.Но това трябва да се промени и всички ириси да се курдисат на видно място .Не ме питай къде.Чуденката ми "дали е време"произтича от това ,че ние сме бавноразвиващи се в сравнение с топличките места. Мисля да изчакам малко/докато кирпича се спече хубаво/ и си направя схемите.Ти,Влади и другите ирисови феи ни запалихте много тези красотички.ММ ще има по-малко трева за косене.
Донка Тодорова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1316
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:11
Дал благодарност: 204 пъти
Получил благодарност: 99 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Донка Тодорова »

Миме, ти си герой! :sbow: Но с ирисите, лалетата и др. трябва да се договорите да не си давате такъв зор за да не се налагат повече аналгини. :tzvetentze:
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Новият терен

Мнение от tili »

Прекрасен албум! Гледала съм го, но сега обърнах внимание колко място оставяш между новозасадените. Нямам такова, ще я мисля някак. :ufff:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31713
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1069 пъти
Получил благодарност: 2579 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Либре, има и по-тежки форумни случаи.
Скъпа моя форумна приятелка получава новозагорчета-ириси (пък тя с розени конски капаци ;) ), мисли да ги нареди зад къщата край оградата, но там има строителни работи и новозаргорците отиват зад оградата, у комшийката. То, верно, ириса не е роза, но като цъфнали у комшийката, видяла за какво става дума. Сега чакаме да станат туфи у комшийката, че да цъфтят и отсам. :lol: :lol: :lol:

Юли е много рано за разсаждане на ириси даже и в Н.З. При теб - към средата на септември. Демек първо морето, после ирисите. :angelche:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”