Новият терен

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Dewina »

Леле, Маре, и аз трябва да почна с тренировките! На мен това ще са ми първите ириси - първа любов са ми... Критериите за подреждането какви са - големина, подхождат ли си цветовете един с друг и времето на цъфтежа им? Или са други?... Най-добре ни дай подробни обяснения - тук или в темата за ириси.
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
wenche

Re: Новият терен

Мнение от wenche »

Мерка, ми сега не смея да бучна ирис, щото да не направя грешка. :snif: Аз си мислех безметежно да ги намятам набързо :angelche: Защо не ги насадих преди да те прочета :ufff:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2426 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Dewina написа:Леле, Маре, и аз трябва да почна с тренировките! На мен това ще са ми първите ириси - първа любов са ми... Критериите за подреждането какви са - големина, подхождат ли си цветовете един с друг и времето на цъфтежа им? Или са други?... Най-добре ни дай подробни обяснения - тук или в темата за ириси.
Големина, защото тя определя разстоянието в права линия. Колорът трябва да позволи всеки да изпъкне. Тъмен до бял, жълт до лилав, син до розов. Времето на цъфтежа е относително за Франция и Германия. Даже за София и Нова Загора. :lol: И за ирисова полянка и тук там по един край розите. ;) :hihihi:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
radoctina69
Кафевар/ка/
Мнения: 792
Регистриран на: Апр 1, '13, 11:25

Re: Новият терен

Мнение от radoctina69 »

Мария, а защо не показваш снимки? :snif: Нито на лалетата нито на ирисите, а сега и на лилиумите? :stiskam: Любима градинка ми е твоята :gush:
Почини малко и покажи снимчици :tzeluvka:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2426 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

wenche написа:Мерка, ми сега не смея да бучна ирис, щото да не направя грешка. :snif: Аз си мислех безметежно да ги намятам набързо :angelche: Защо не ги насадих преди да те прочета :ufff:
Вени, :gush: стисни очи и бучи дето ти падне и няма да сгрешиш. :lol:
Като са на куп в полянката, гледам всеки да може да се изяви, да не се "губи" между подобни.
Във вашите градини всеки, където и да е бучнат, ще е единствения, без конкуренция. :angelche: :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
wenche

Re: Новият терен

Мнение от wenche »

Добре, пък догодина ще се оправдавам с теб :angelche:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2426 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

wenche написа:Добре, пък догодина ще се оправдавам с теб :angelche:
Бива, бива! :srofl:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2426 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Такааа! Цялата тренировка на ХН вече е завършена. С много проверки, окончателно е определено какво ще се прави през август.
Но като мисля за 25 ветрила франсета и дойчовци, трябва да ми е ясно и колко ветрила ще им освободят 25 места.
След поливката сутринта, минах и отбелязах на ХН колко ветрила има на всяко освобождаващо се място, след миналогодишното разсаждане на полянката.
Вече съм готова! :dovolen: Само дано прогнозата за август е за прохладно време. :eeeh:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2426 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Не вярвах, че ще оживея до този час след днешния ден, честно!
Много бързо е да напиша - направих отново 4-те бразди. Но докато ги завърша, мислех, че всеки момент ще рухна върху мотиката. Не знам колко време се мих на чешмата, докато се съвзема. Качих се вкъщи да взема един аналгин, че не съм свикнала да ме боли глава. :evil:
Наредих в 4 щайгички франсетата, както са с етикетите и ХН под всяко ветрило - точно на кое място в реда трябва да иде. Забих по една клечка за мястото и наредих до всяка клечка "нейното" ветрило. И по това време някакво нахално насекомо се появи от някъде и започна ту да се стрелка към очилата ми, ту да мирише косата ми. Отдалечих се на 20-тина метра и като се върнах, беше отлетяло от дето бе дошло. :ieeee:
Като ги засадих, полях с лейка и пуснах 3 маркуча във вадите едновременно да поливат, та до 9 ч. Сутринта отново ще включа помпата, докато продължавам обработването на последните извадени ириси.
Знаех си, че не ми е писано днес да ритна камбаната! :ieeee: ;)
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Новият терен

Мнение от libra »

По-леко,бе жена ,внимавай,ще си докараш някоя беля! :stiskam: Айде,и днес по-лекичко ,че пак едно слънце се е опулило.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”