Лечение с вода и сол

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Лечение с вода и сол

Мнение от Blue sky »

тези дни попаднах на много интересна информация, включително и две книги, и бях наистина потресена от прочетеното :evil:
е, всеки знае за минимума вода, който трябва да се изпие дневно, но знаем ли какво става, когато не се изпие :nod: и други такива, да, беше ми безкрайно интересно и полезно, надявам се и за вас да е така :nod:

който го интересува, ще намери много в гугъл, аз давам линк към един синтезиран материал и към книгите

http://dhost.info/boldin/authors/a/alex ... daisol.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.spiralata.net/s.php?SearchTy ... B%E8%E4%E6" onclick="window.open(this.href);return false;
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Лечение с вода и сол

Мнение от calico »

Еййй, и тема пусна :dovolen: :dovolen: :dovolen:

работата е проста- на ден се пие вода по 30 мл вода на килограм тегло, и по 1,5 гр сол на всеки литър вода който се изпива.
също така освен това и допълнително по 45 мл за всеки 30 мл дехидратиращи неща които се пият (има се предвид основно чая, кафето и алкохола)

у нас от десетина дни всички пием соленичката вода. :dovolen:
само дето не мога да намеря чиста непреработена сол, без йодиране и разни добавки.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Лечение с вода и сол

Мнение от Blue sky »

е как :mrgreen:
интересно е, пък ако се окаже и полезно поне за някой още :stiskam:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
zmei4o
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1771
Регистриран на: Дек 1, '09, 14:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Лечение с вода и сол

Мнение от zmei4o »

calico да ти пратя малко морска да се пожабуркате :lol: :mrgreen:
водорасли има за витамини, мидички за минерали, и някоя морска щипалка за акупунктура на небцето :D :lol:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Лечение с вода и сол

Мнение от calico »

Змейчо, ти си далеч от морските солници
Но можеш да провериш дали по магазините при вас има от каменната сол нейодирана и непреработена. :dovolen:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Лечение с вода и сол

Мнение от Blue sky »

току що прочетох Водолейчето че си направила кафе и се усетих, че днес не съм пила кафе освен дежурното сутрешно :hmmm: а обичайно по това време съм на третото с мисли да го пийна ли, че да си спретна 4-то, или още е рано :evil:
дано да има и други ползи от пиенето на солена вода, като отслабване :stiskam: :stiskam: :stiskam: днес ми е втори ден
He who plants a garden, plants happiness
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: Лечение с вода и сол

Мнение от el pistolero »

тя чистата непреработена сол си е малко мръсничка меко казано- сивкава една такава :mrgreen:
има струпана по солниците на купчини да се изветря.
за другата от баирите дето я копаят не знам как е :hmmm:
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
Аватар
NO CARRIER
Двойно кафе
Мнения: 157
Регистриран на: Яну 29, '10, 15:59
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

Re: Лечение с вода и сол

Мнение от NO CARRIER »

calico написа:само дето не мога да намеря чиста непреработена сол, без йодиране и разни добавки.
Чист, 99,9% натриев хлорид е солта за съдомиялна машина. Непреработена - търси каменна сол. Но в нея мисля, че имаше повече сулфати.
http://natribu.org/bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Лечение с вода и сол

Мнение от calico »

Чист, 99,9% натриев хлорид е солта за съдомиялна машина. Непреработена - търси каменна сол. Но в нея мисля, че имаше повече сулфати.


амии,,, някак си нямам смелост да опитам сол за съдомиялна, вес си мисля че кой знае какви други неща може да има, макал и да е 99,999...
каменна сол търсих но не намирам, не знам дали я продават в хранителните магазини.
в книгата изрично пише солта да не съдържа алуминиев сулфат (явно някои съдържат) и също така да не е обогатена с калиев хлорид (защото за работата на сърцето баланса и количеството на калия били много важни и не трябвало да се предозира с калий)

благодаря ти, ща търся каменна сол. продаваха и някаква "тибетска", ако я намеря
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Лечение с вода и сол

Мнение от Blue sky »

Калико, аз вземам от Карфур такава сол - уж е много хубава, без калий, за алуминий незнам, но не пише на етикета :nod:
http://www.sosalt.it/index_consumoE.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
He who plants a garden, plants happiness
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”