Суперфосфат за рози

Публикувай отговор
Аватар
Таралас
Кафе машина
Мнения: 3155
Регистриран на: Юли 3, '11, 12:47
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Суперфосфат за рози

Мнение от Таралас »

Миша, аз мога да го внасям директно - всичко на Валагро , обаче италиянците ми изпратиха брошури на италиянски , а аз се затруднявам доста с този език, нищо не разбирам, именно за това се чудя на кои препарати да наблегна , мен ме интересува конкретно , кое е стимулатора за корени и чистия , как действат, какво стимулират, иска ми се да изготвя брошура на български в момента моя човек е в Италия и преговаря с Витро плантс и валагро, мисля до 20 сетина дни ще имаме продуктите им, но само в литрови опаковки, не сме мислили за разфасоване на по малки, а литъра ще ни излезе с транспорта около 15 евро, това как ти се струва като цена за литър ? Виждам че си в час за това те питам.
VIBER tel 0877 28 88 40 Facebook https://www.facebook.com/georgi.goshev.9
[url=http://www.exoticplantsbg.com/][img]http://prikachi.com/images/194/7864194b.png[/img][/url]
Титаник е направен от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьор.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Суперфосфат за рози

Мнение от Миша »

Супер,от кога търся директен вносител :ieeee:

Това,което съм пробвала
Кендал -вкоренител,това е чистия Кендал ,който е за почвено внасяне ,но само в комбинация с Радифарм,отделно не ми хареса,а и те така го дават,двата препарата заедно,литър до сега съм купувала на 28 до 38 лв,според зависи и зависи :twisted:

Радифарм- вкоренител,добър и когато се ползва самостоятелно ,много по-добър от чистия кендал,литъра го вземам на цена около 50 лв

Кендал Те,задължително,доста познат вече на пазара,но със съсипано реноме заради "шестицата",дето го разфасова :evil:Много добър препарат,огромното му преимущество е,че е без карантина(макар съдържанието на мед малко да ме смущава,но така е регистриран :hmmm: ),определено работи,пръскам всичко с него и мана почти няма,освен в много екстрени ситуации,цена също около 30 лв на л

Мегафол-гола вода ,Вива-същата работа

Друго не съм ползвала



При вкарването на кендал+радифарм видимия ефект е след около десет дни,някъде даже имах снимки от първите ми опити,когато го внасяха Агро стар ,задължително обаче се вкарва на суха почва.Кореновата система става почти двойна,в сравнение с контролата ,обикновено го ползвам при разсади,първи път десетина дни преди разсаждане,втори път непосредствено при разсаждането .Някъде към началото на август отново вкарвам,вече с капковата система,по литър от двата препарата на дка,след 3-4 дни ефекта вече е видим,по-добро оцветяване,запазване на тургура по-дълго ,по-късно и явен нов прираст Не съм ги пробвала за вкореняване на резници,макар че ги дават и за това,какъв е ефекта не знам



Разтърси се в нета,има брошури на руски,мисля,украинците имаха на официалната им страница на земеделското им министерство точно описание кое как действа,когато го внесоха от Агро стар не ми дадоха почти никави смислени указания :evil: ,тогава изнамерих украинския сайт,но точно кой беше,не помня

Отстъпка като за информатор няма ли да има :idea1: :angelche:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Таралас
Кафе машина
Мнения: 3155
Регистриран на: Юли 3, '11, 12:47
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Суперфосфат за рози

Мнение от Таралас »

Едно огромно благодаря за информацията, която е адски полезна, разбира се, отстъпката е задължителна.
VIBER tel 0877 28 88 40 Facebook https://www.facebook.com/georgi.goshev.9
[url=http://www.exoticplantsbg.com/][img]http://prikachi.com/images/194/7864194b.png[/img][/url]
Титаник е направен от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьор.
elena kirilova

Re: Суперфосфат за рози

Мнение от elena kirilova »

чета и гледам като индианец
нищо ,ама нищо не разбирам
срам :oops: :oops: :oops:
тез препарати освен за професионални цели могат ли да се ползват и у дома
за нашите разсади напролет и за цветята ни
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Суперфосфат за рози

Мнение от Миша »

Разбира се,че могат,това са препарати на растителна основа,стават за всичко.В тях основно има аминокиселини,фитохормони,хумати ,при кендал Те е добавен мед,което го прави и фунгицид ,но пък заради медта оставя петна по цветята при по-едри капки,така че за цветя трябва да го ползвате на максимално ситни капчици,освен това медта има гадното свойство да прави мини пригори по цветовете при по-висока доза от посочената,така че трябва да спазвате точно дозировката,от собствен опит мога да кажа,че в най-горещите дни не трябва да слагате максималната доза от 30 мл на 10 л,задължително трябва да сложите по-малката доза-25 мл на 10 л.И още нещо,въпреки,че италианците пишат,че е смесим с повечето препарати за растителна защита,не го смесвайте с нищо!не знаете каква реакция ще се получи.Разсадите също трябва да поливате с вкоренителите внимателно ,при студена и преовлажнена почва може да има обратен ефект ,вкоренители се прилагат само когато има подходящи условия,достатъчно топлина и светлина
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
secret_rose
Кафевар/ка/
Мнения: 724
Регистриран на: Яну 29, '13, 15:13
Местоположение: Турция, залива Сароз

Re: Суперфосфат за рози

Мнение от secret_rose »

Много полезна тема.
Аз ще имам въпроси към Миша за един оборски тор тук дето ми докараха, но първо ще дочета темата да не би да е обсъждано вече...
Аватар
secret_rose
Кафевар/ка/
Мнения: 724
Регистриран на: Яну 29, '13, 15:13
Местоположение: Турция, залива Сароз

Re: Суперфосфат за рози

Мнение от secret_rose »

Ми... радвам се, че в темата преобладава шеговития тон, така няма да имам сериозни угризения, ако някой получи смехово присвиване от личното ми невежество и въпроса, който се каня да наторя в темата... :oops:
Та - имам оборски тор от кози, престоял 3 години и още един от гълъби, и той толкова :shock:
Крави, кози, птичи тор, толкова съм не наясно, че не знам и аз защо изобщо опитвам.. но мъжа ми тори с тези неща моите рози! и аз искам да знам какво всъщност ядат и става ли то за ядене :shock: и ако не - да им намеря друго по-подходящо блюдо.
С това описаното по-горе той тори и олеандрите на двора, жасмините, чашкодряна, хебетата и каквото му се мерне пред погледа. Кара ги по домова книжка.
Моля Миша да сподели с мен дали опасенията ми са основателни или не...
PH на почвата не знам, честно казано, но ще науча, както и кладенчовата вода, която ползваме що за вода е. Знам само, че нямам детелини в двора, май е с повечко кисела реакция заради наличните над 150 борови дървета, но не съм сигурна дали навсякъде е такава, или само около боровете.

(дописах в ново мнение, че беше изтекло ограничението за поправка...)
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Суперфосфат за рози

Мнение от Миша »

Честно казано не съм много запозната с органичните торове,знам основното,разните кози,гълъбови и други нямам никаква представа,но сигурно се доближават до традиционните.Щом са добре прегорели и няма проблем до сега, защо да не ги ползваш,оборските торове доставят незаменими микроелементи,увеличават хумуса в почвата ,подобряват микрофлората и микрофауната,ще имаш малко повече бурени,но и за това има лек ,моя съвет е да си ги ползваш
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
secret_rose
Кафевар/ка/
Мнения: 724
Регистриран на: Яну 29, '13, 15:13
Местоположение: Турция, залива Сароз

Re: Суперфосфат за рози

Мнение от secret_rose »

Наистина там, където се тори, бурените са повече...
Благодаря :tzvetentze:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Суперфосфат за рози

Мнение от calico »

Май няма тема със схемите на торене на розите, а времето наближава.

С какво трябва да е първото торене? Кога?

Нещо ми се върти в главата, че трябва да е до две седмици след подрязване? :hmmm: :hmmm:

някой знаещ дали може да направи примерна схема на всички торенета през сезона?

а, и нещо важно: торим ли розите засадени преди зимата, най-новите?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”