Рецепти за сладкиши и десерти

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6024
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2090 пъти
Получил благодарност: 1206 пъти

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от alys »

С какво мога да заменя крема сиренето в рецептата за Мини щолените? Дали ще стане с изкиснато овче сирене или пък с овче кисело мляко?
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2239 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от pepelqshka71 »

Не знам дали ще можеш. Ще стане рядко тестото и няма да се изпече. Но какво пречи да пробваш?
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от Тутти »

Alys, можеш да смесиш изкиснато сирене 2/3 и кисело мляко 1/3. Без да оставяш забележими бучки в сместа. Мисля, че пак ще стане. Пепеляшче е права, винаги можеш да опиташ. При мен също все нещо няма и не ми се излиза до някакъв магазин и постоянно нещо липсващо замествам с налично. Получава се почти винаги.
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6024
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2090 пъти
Получил благодарност: 1206 пъти

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от alys »

Ааа, Тутти, често съм много нетърпелива. Вече смесих 1:1 сирене и кисело мляко. Преди това четох с какво може да се замести крема сиренето. Догодина, живи и здрави, ще си оставя замразена извара за сладкиши. Като поомекне маслото, ще действам нататък. Ще внимавам да не остане много меко тестото. Щом са топчета, все нещо ще се получи, което става за ядене. Дълги години се чудех за какво са им на хората формичките за малките кексчета (мъфинки). Добре, че си купих ииии направо се родих! ;) Няма провал, каквото и да е тестото, забъркано само с лъжица.
ПП Сиренето нарязах на дребно и обезсолих във вода. Дори да се усеща малко солта, няма лошо.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1032 пъти
Получил благодарност: 2435 пъти

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от Мария Николова »

Mozzarella в опаковка по 125 гр. е напълно безсолно сирене.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4958
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 797 пъти
Получил благодарност: 1310 пъти

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от мечтица »

alys,извара наистина издържа във фризера по дълго време, без да променя вкусовите си качества.
Според мен най хубавата извара на ''Pilos'',продават я във Лидъл,малки опаковки и не клисава.
Идеална е за сладкиши :daaa:
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6024
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2090 пъти
Получил благодарност: 1206 пъти

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от alys »

Момичета, ще имам предвид предложенията ви. Нооо, съм далече от всякакви магазини и когато искам да спретна нещо сега и веднага :D , трябва да измисля заместител, ако нямам някой продукт. Също така, през април и май правя сирене, съответно извличам изварата от отделената суроватка. Спокойно мога да си оставя малко извара в камерата на хладилника. Фризер не ползвам, отказах се от него преди години. Сега стискайте палци, пекат се щоленчетата по рецептата на Пепеляшчето. Е, не съвсем, защото крема сирене нямах. Хубавото е, че тази година си изсуших ябълки, круши и дюли (това имаше като плодове), а стафиди и орехи имам почти постоянно.
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4891
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 352 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от Di_Va »

Мини щоленчетата ще пробвам със сигурност след някой ден, дали мога да заменя крема сиренето с маскарпоне :hmmm: ? На Грийни медените сладки правих на два пъти дори - лесни и вкусни станаха, и да се оплача - вчера претърпях пълно фиаско в опита за торта Павлова, четох куп рецепти, изгледах една камара видеа и... не успях да изпека/изсуша блата, който се приземи в боклука :lol: дори не стигнах до крема.
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6024
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2090 пъти
Получил благодарност: 1206 пъти

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от alys »

Di_Va, според мене, не си разбила успешно белтъците.

Ето ги щоленчетата, супер са! Маалко се усеща солта от сиренцето, но съм доволна. Пепеляш, благодаря за споделената рецепта. :tzeluvka:

Изображение
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4891
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 352 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от Di_Va »

Разбити бяха по правилата уж - до твърди връхчета, ама може и да не е било достатъчно, знам ли.
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”