Рецепти за сладкиши и десерти

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
iana_hk
Кафевар/ка/
Мнения: 924
Регистриран на: Авг 26, '10, 22:00
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 51 пъти

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от iana_hk »

Изглежда много вкусно този пирог, ама докато открия рецептата трябваше да се върна 11 стр. назад.
Тези дни ще го пробвам.
"Ако искате да живеете дълго, започнете да живеете с кеф!"
д-р Мишел Саймс
Аватар
katina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1437
Регистриран на: Юни 7, '12, 18:46
Местоположение: Хасково
Дал благодарност: 81 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от katina »

Специално да благодаря на Камелия за торта "Татяна" с медените блатове :tzvetentze: Благодаря ти, Ками :tzeluvka: По-вкусна торта с такива вкусни блатове не съм яла нито аз, нито всички, които я опитаха по празниците. А имаше и купешка от професионален сладкарски цех. Нищо, ама нищо общо. Тайната на вкуса е в блата. Аз нямах в момента стафиди, а нямах време да ходя да купувам и сложих сушени боровинки и стана мммм :smmm:
Вчерашният ден е вече история, утрешният е загадка, а днешният е дар.
dal

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от dal »

Здравейте , майсторки , знам че в тази тема съм косъм в супа , или чуждо тяло , обаче много ми се налага и трябва да ударите едно рамо.
Прибрах се от супера и съм купила ванилии какао захар пудра захар брашно сушени плодове ядки бакпулвери соди бикарбонати и каквото още се сетиш свързано с изкуството кекс !
Трябва да направя такъв в петък вечер , сега ще прегледам темата , обаче искам нещо много хубаво за събота да направя и същевременно нека да е постижимо като врътня , като за мен :nod: Дано не ви обяснявам как се търси дървено желязо , обаче ми е надеждата тук.
Форма за кекс ще взема от майка , сигурна съм че има
За Владко , за събота , помагайте - петък вечер трябва да съм готова :sheart: :sheart:

чета назад три страници , искам кръгъл преносим сух кекс да става да го нарежеш на парчета
напълнили сте темата с невероятно вкусни сочни десерти , и не мога да ползвам рецептите
и сте големи кулинари дайте нещо кат за мен :tzvetentze:
Deleted User 1445

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от Deleted User 1445 »

Дал, тази кексова рецепта е лесна и става винаги без проблем :daaa:

4 яйца
2 ч.ч захар
3 ч.ч. брашно
1ч.ч. кисело мляко
1ч.ч. олио
1 бакпулвер
1 ванилия

Разделяш жълтъците и белтъците в две купи, белтъците разбиваш с щипка сол на сняг - слагаш купата встрани да чака. Жълтъците и захарта разбиваш с миксера 4-5 минути, към тях на тънка струйка добавяш олиото, след това киселото мляко с разбъркания в него бакпулвер, следва брашното и ванилията.
Като стане хомогенна смес добавяш белтъците. Изсипваш в кексова форма две трети от сместа, към останалото добавяш какао и като го сипваш гледаш навсякъде да има кафяво във формата.
Печеш 55 минути на 180 градуса, предварително загрята фурна.
Изключваш фурната на 55 минута и вадиш кекса след още 5 минути.

Успех :tzeluvka: :tzvetentze:
п.п.
Измерих си чашата, която ползвам 180 мл е :daaa: :tzvetentze:
Аватар
спатифилия
Кана кафе
Мнения: 694
Регистриран на: Май 22, '12, 13:13
Местоположение: видин

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от спатифилия »

Дал,аз бих ти предложила един малко необичаен кекс.Правила съм го много пъти и винаги става.

Кекс с аспирин

4 яйца
1 1/2 чаена чаша захар
2 аспирина,разтворени в 50 мл вода
1 1/2 чаена чаша брашно
ванилия
1/2 чаена чаша нарязани орехи
какао

Разбиват се яйцата с миксер ,докато побелеят.Добавя се аспирина.След това добавяш брашното,орехите и ванилията,като вече бъркаш с лъжица внимателно.Отделяш една чаша,в която добавяш 1-2 суп.лъж какао.Намазваш формата с олио и поръсваш добре с брашно.Изсипваш половината от жълтата смес,след това какаовата и отгоре останалата жълта смес.С дървена клечка за шишчета разбъркваш леко отгоре,да се смесят жълтата и кафява смес на красиви фигурки.Печеш на 180 градуса.Проверяваш дали е готово с клечка за зъби.
След като го извадиш от фурната и от формата,веднага намазваш с масло.Поръсваш с пудра захар и ...туй-то!

Дано да съм ти била от полза!
Успех! :stiskam:
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от Titi »

Каква е ролята на аспирина? :hmmm:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
спатифилия
Кана кафе
Мнения: 694
Регистриран на: Май 22, '12, 13:13
Местоположение: видин

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от спатифилия »

Да предпазва от грип! :lol:
Шегувам се,Тити! Действа като набухвател.И понеже съм по експериментите,веднъж реших да сложа кисело мляко.Нищо не стана!Не се надигна въобще и стана като подметка.Явно са някакви химически реакции,но тук съм непричьом!
Имат думата химиците!
Аватар
макс
Кафе машина
Мнения: 3732
Регистриран на: Ное 13, '13, 15:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 26 пъти
Получил благодарност: 52 пъти
Обратна връзка:

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от макс »

Дал ето и от мен един кекс с ябълки става много вкусен,пухкав и бързо се прави ,може да се пече и в тава както аз го правя и се реже на ромбчета

това са продуктите
4 яйца
2ч.ч захар
1ч.ч. олио
1ч.ч. кисело мляко +1ч.л.сода
1ч.ч натрошени орехи (НЕ СМЛЯНИ)
1лажичка канела+1бакплувер +1ванилия
1.1/2ч.ч брашно
4-5 ябълки нарязани на малки купчета
всичко се разбърква без ябълките и орехите като обикновен кекс накрая се прибавят ябълките и орехите сипва се в тавичка и се пече на 180 градуса около 45 мин.в предварително загрята фурна след като изстине се поръсва с пудра захар и това е резултата
Изображение
laydidi13
Баш кафе майстор
Мнения: 2310
Регистриран на: Юни 26, '12, 22:06

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от laydidi13 »

Зари написа:Днес приготвих за първи път дюлевия пирог на Калико.
Много съм доволна. :daaa: Благодаря ти, Калико!
Изображение
Дюлевият пирог на Калико е много хубав,аз го правих няколко пъти,докато имаше дюли по магазините,сега само си мечтая за него :potekoha: :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”