Албиция /Albizia /

Публикувай отговор
denitsavm

Албиция /Albizia /

Мнение от denitsavm »

Защо си нямаме тема за тази красавица :roll: Ще чакам да сложите обща информация и снимки и да ми кажете тазгодишното ми семеначе, което вече е с пожълтяли листа да го прибера ли вече или пък да го насадя в градината и да се адаптира от малко :hmmmmmm: , ако бяха повече със сигурност щях да опитам, ама едничкото ще си го прибирам май :dovolen:
elena kirilova

Re: Албиция /Albizia /

Мнение от elena kirilova »

аз си купих преди два месеца някъде едно малко растенийце -около 30 сантиметра е от женския пазар за 5 лева
много съжалявам ,че не го снимах :snif:
всички други бяха със зелени листа ,само то беше с червени листа на върха и две -три зелени по отдолу
та въпроса ми е всички малки албицийки ли са оцветени по този начин или ....не смея да се надявам дори ,съм уцелила бинго с така желаната шоколадова албиция
листат му пожълтяха и опадаха почти
смятам да го държа в коридора през зимата и да поливам по малко ,колкото за корените да не изсъхнат
и догодина ,ако е оцеляло да го засадя на постоянно място
то не е порастнало много откакто съм го купила
Дени
кажи с какви листа е твоята албиция -бебе
denitsavm

Re: Албиция /Albizia /

Мнение от denitsavm »

Със зелени си беше, сега са жълти. Не е имало и помен от червено
dal

Re: Албиция /Albizia /

Мнение от dal »

elena kirilova написа:аз си купих преди два месеца някъде едно малко растенийце -около 30 сантиметра е от женския пазар за 5 лева
много съжалявам ,че не го снимах :snif:
всички други бяха със зелени листа ,само то беше с червени листа на върха и две -три зелени по отдолу
та въпроса ми е всички малки албицийки ли са оцветени по този начин или ....не смея да се надявам дори ,съм уцелила бинго с така желаната шоколадова албиция
листат му пожълтяха и опадаха почти
смятам да го държа в коридора през зимата и да поливам по малко ,колкото за корените да не изсъхнат
и догодина ,ако е оцеляло да го засадя на постоянно място
то не е порастнало много откакто съм го купила
Дени
кажи с какви листа е твоята албиция -бебе
ти знаеш колко рових и търсих семена или растение , щото имаш мерак , така и освен някакви по 15 лири в нета не намерихме... :hmmm:
много се надявам за новия сезон да успеем да изровим отнякъде , щото където бяхме намерили беше на дебела цена-май в темата с бугитата доставката;
дано и напролет изкарат из сайтовете;
понеже аз отдавна гледам албиции и имам няколко искам да кажа , че ако семеначето се улучи на силно слънце горе китката направо е виолетова и тъмнее в червено-т.е. без да те разочаровам мисля , че оцветяването е от слънцеогряването.На вилата е пълно със малки албиции самозасели се , има по метър по два метра и по-малки -просто е неизтребимо, пък там е свиреп климат ;
отгледай я , да видим пролетните листа какви ще избият.
да знаеш че късно разлиства , както инд люляк , да не я метнеш на боклука , па тя още заспала била :tzvetentze:
дано имаш късмет и някой от семена нещо да е изкарал шоколадка , истински ще ти се радвам
а ако па и сега не-ще намерим :tzeluvka:
elena kirilova

Re: Албиция /Albizia /

Мнение от elena kirilova »

Дал,
аз намерих в някакъв измислен сайт семена от шоколадова албиция -от Канада и си направих поръчка от и бей
още не са дошли
може би след две седмици някъде ще ги очаквам
ще ги сея
стискайте палци :stiskam: :stiskam: :stiskam:
цели десет семки :ieeemyzh:
дано поне една поникне
пусти мерак
нали знаете -рак ,мерак и простак не се лекува :lol: :lol: :lol:
пак ще пиша ,да докладвам
а днес видях ,че имам две покълнали семенца от обикновена албиция
ех ,че кеф
размазах се
dal

Re: Албиция /Albizia /

Мнение от dal »

elena kirilova написа:Дал,
аз намерих в някакъв измислен сайт семена от шоколадова албиция -от Канада и си направих поръчка от и бей
още не са дошли
може би след две седмици някъде ще ги очаквам
ще ги сея
стискайте палци :stiskam: :stiskam: :stiskam:
цели десет семки :ieeemyzh:
дано поне една поникне
пусти мерак
нали знаете -рак ,мерак и простак не се лекува :lol: :lol: :lol:
пак ще пиша ,да докладвам
а днес видях ,че имам две покълнали семенца от обикновена албиция
ех ,че кеф
размазах се
ама от обикновена аз можа да ти пратя с корени напролет , изобщо не се занимавай със семена.... :hmmm:
пък за другите-ако изникнат 10 албиции ще купя една ако продадеш :tzvetentze:
denitsavm

Re: Албиция /Albizia /

Мнение от denitsavm »

dal написа: пък за другите-ако изникнат 10 албиции ще купя една ако продадеш :tzvetentze:
И аз, и аз - ще сложа шоколадовата лоза до шоколадовата албиция ...

Дал, ако моето семеначе не оцелее, знам от кого да искам :dovolen:
dal

Re: Албиция /Albizia /

Мнение от dal »

нещо ми се върти в главата....от семена на коя година цъфтяха , дали не 3-5та година? ще потърся да видя инфо
колкото до албициите, единствения проблем е изпращането без да я срежеш , иначе са доста големи и стабилни и бързо растат
ама не са шоколадки, а са обикновени зъфтящи розово :daaa:
denitsavm

Re: Албиция /Albizia /

Мнение от denitsavm »

Тамън докато му намеря място - то бая малко, преди петата няма да цъфне със сигурност, ама нали ти ще пратиш някоя калена от вашия край :D тя ще цъфти
animn
Kафенце
Мнения: 31
Регистриран на: Дек 9, '10, 11:24

Re: Албиция /Albizia /

Мнение от animn »

Дано не ви се сторя много нахална- ако има в повече семенца може ли едничко за мен?Много моля.Ако няма-здраве да е!
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”