Цветни комбинации за сандъчета

Публикувай отговор
Cactuz
Kъсо кафе
Мнения: 75
Регистриран на: Май 31, '14, 14:03
Местоположение: България, Благоевград

Re: Цветни комбинации за сандъчета

Мнение от Cactuz »

Моя фаворит е тази комбинация с бегонията :)
How brave a ladybug must be! Each drop of rain is big as she. Can you imagine what you'd do, If raindrops fell as big as you?~Aileen Fisher
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Цветни комбинации за сандъчета

Мнение от ravik »

Такааа, измислила съм това лято да заформя една цигания на терасата, ако въобще на нещо го докарам. С уговорката, че ако стане твърде циганско, ще го сваля и засадя пред блока. Та, дайте идеи и съвети дали ще го бъде.

Вариант 1
Alyssum snow princess
lobelia fountain blue
petunia easy wave Bubblegum
Calibrachoa yellow chiffon

Искам да стане нещо такова - има и жълта петуния, на другите им снимки се вижда:
Изображение


Вариант 2
Рetunia shock wave denim
petunia easy wave neon rose
petunia shock wave yellow
Нещо такова:
Изображение

И вариант 3 - абсолютната цигания в комбинация с горните две, но пък за сметка на това една година имах няколко такива сандъчета и бяха невъобразимо красиви (сами по себе си :D )
Tagetes -marigold taishan orange 2 бр.
lobelia fountain blue 2 бр.
Не мога да намеря хубава снимка в нета.


Така като ги гледам заедно на едно място, ми изглеждат зле. :lol: Май най-добре да си направя три сандъчета като първото и да приключвам с чуденките... :snif:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: Цветни комбинации за сандъчета

Мнение от Роза1924 »

Момичета, дайте идеи за цветни комбинации за две сандъчета / т.е. с плитки корени/ на бял фон, южно изложение / в английско/ на цветя, издържащи засушаване. И дали е добра идея отделните цветя да са в отделни саксийки, които да се подредят в сандъчетата :hmmm: Така мисля, няма да си пречат взаимно. И може би с тераует в почвата ?
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Цветни комбинации за сандъчета

Мнение от ravik »

Аз една година бях наслагала тераует в почвата, но честно казано, не мога да кажа дали имаше особен смисъл - сандъчетата пак си съхнеха. Аз не бих сложила в отделни саксийки - по-малко място ще има за корените и съответно всичко ще съхне по-бързо.
В Англия и в южна Германия съм виждала невъобразимо прекрасно нацъфтели фуксии. :) Но те май си изискват грижи. Не е ли удачно дребноцветните теменужки? Те май са устойчиви на екстремни условия, правят хубави цветни облаци, а и жълтите миришат. :liubov2: На мен лично са ми голяма слабост. :) Ако не се лъжа, тях ги продават като pansy, а не viola. Бях гледала едни невероятни разсади преди време, но само за Англия доставяха - дали не бяха на Чилтърн? :hmmm: Сега ще поразгледам и ако намеря, ще пиша.
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Цветни комбинации за сандъчета

Мнение от ravik »

Не са ли прекрасни :liubov2: :
Изображение
Сега се сетих, че може би и латинки стават - лесни, има серии за сандъчета, които са си на туфички, миришат божествено :liubov2: , няма нужда от разсади - направо семенцата в сандъчетата и готово. :)
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Цветни комбинации за сандъчета

Мнение от ravik »

Тук не мога да ги видя много хубаво, но ми се струва, че са едри жълти с дребни сини:
Изображение

Теменужки, а? :)
Изображение

А ето на какво са способни жълтите :) : Изображение
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17036
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Цветни комбинации за сандъчета

Мнение от Миша »

ravik написа:Аз една година бях наслагала тераует в почвата, но честно казано, не мога да кажа дали имаше особен смисъл - сандъчетата пак си съхнеха. Аз не бих сложила в отделни саксийки - по-малко място ще има за корените и съответно всичко ще съхне по-бързо.
В Англия и в южна Германия съм виждала невъобразимо прекрасно нацъфтели фуксии. :) Но те май си изискват грижи. Не е ли удачно дребноцветните теменужки? Те май са устойчиви на екстремни условия, правят хубави цветни облаци, а и жълтите миришат. :liubov2: На мен лично са ми голяма слабост. :) Ако не се лъжа, тях ги продават като pansy, а не viola. Бях гледала едни невероятни разсади преди време, но само за Англия доставяха - дали не бяха на Чилтърн? :hmmm: Сега ще поразгледам и ако намеря, ще пиша.
Тези виолки са viola cornuta ,за мен най-добрите каскадни виолки са хибрида виола корнута TEARDROPS F1 ,растат страшно бързо ,цъфтят много ,всички ухаят,не само жълтите ,недостатък е склонността им да завъждат акари ,при мен станаха дълги около 80 см преди да ги унищожи градушката .Подобен хибрид е и viola cornuta avalange,но не са така жизнени и не са толкова каскадни .Каскадни са и серията wave,това са едроцветни виоли ,но не цъфтят толкова обилно като дребноцветните сортове .За съжаление компа ми изтри снимките,имам само на viola cornuta johnny jump up снимка от пролетта,тя не е хибрид ,но също цъфти много и обилно,уж е само с лек каскаден ефект,при мен достига до 40-50 см дължина

Изображение
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17036
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Цветни комбинации за сандъчета

Мнение от Миша »

Равик,при мен теменужките бяха стигнали тези размери като на снимките,които си показала :angelche: ,така че лятото просто заповядай да ги видиш на живо :tzeluvka:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Цветни комбинации за сандъчета

Мнение от ravik »

Ааа, и аз искам такива, не искам само да гледам. :D
Чудех се - по колко коренчета слагаш в кошница, за да стане такова чудо? Аз тази година реших, че ще натикам три броя в една саксия и ако сега не стане облак, значи никога няма да стане. :D
Миша, а такива жълти май не видях, има ли?

И нещо за моите цветни по-назад - ще ги бъде ли според теб? :)
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17036
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Цветни комбинации за сандъчета

Мнение от Миша »

По принцип и една теменужка прави красив облак,но по-бавно ,в саксия около 30 см диаметър слагам 3 до 5 бройки,в зависимост от това колко бързо искам да постигна ефект Ууау,по-нагъсто започват да се душат ,обичат големи саксии,в малките не може да се развият добре,искат постоянна влага и изразходват много вода ,в голямата саксия по-лесно се поддържа постоянна влага .Тази година семената са ми микс,така че трябва да цъфнат,за да се види коя е жълта ,но те зацъфтяват рано,така че ще те уредим :tzvetoman:

Трябва да излизам,довечера ще погледна твоите комбинации :tzeluvka:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Цветя в сандъци”