Градинска техника и аксесоари

Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от calico »

с плоскорезите това не може да се получи Мери, защото те се прикрепят с болтове съм плоска дръжка. и после няма мърдане.
има схема на разпробиването на отворите, а болтовете са към комплекта.
трябва да има просто дълга плоска дъсчица с определена дебелина и ширина и това е.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31692
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1038 пъти
Получил благодарност: 2449 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от Мария Николова »

Това го разбрах от схемите.
При налични дупки на дъсчицата, мога да взема болтовете от комплекта и да ги стегна. :)
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
denitsavm

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от denitsavm »

Сега и аз ще си купя такова нещо - плоскорез :nod: Преди време бях чела за него и тогава мислех да купувам, но после забравих :oops: , но за напролет ще се снабдя :dovolen:
За компостер много ми се искаше да имам, но тия цени няма кой да ги плати в момента. Затова си направих преди 2 дни по тази схема http://www.sunset.com/garden/backyard-p ... 000037005/" onclick="window.open(this.href);return false;, но с пластасова мрежа - още не съм почнала да го пълня и си седи вкъщи, но скоро щв го домислям и го поставям :nod: . Моля някой с повече опит и познания да направи една тема за това как и какво се слага
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от calico »

Дени, аз не съм експерт в компостирането, но имам известен личен опит. А също и много инфо наблъскано в главата, теоретично.... :D

Та... По възможност нещата за компостиране трябва да са надребнени. Да не се прави като мен- да слагам цели храсталаци целите. Пак става, но бавно.

Можеш да компостираш всички треви, бурени и сухи листа от градината. Принципа е горе-долу по равни количества от т.н. "зелени" и "кафяви". За зелените е ясно, под "кафяви" разбирай: сухи листа, дървени стърготини, талаш, слама, накъсани вестници и салфетки, черупки от яйца. Редят се на пластове - ред зелен (, ред кафяв, да кажем дебел слой около 10 см. Разбира се отдолу трябва да има почва, цялата смес винаги да е влажна, но не мокра, да се разбърква периодично. Процеса се ускорява ако между 2-3 пласта сложиш малък пласт почва или особено оборска тор (там има активатори на хумизирането)

Към всичко това можеш да добавяш домакински отпадъци: обелки от всякакъв зеленчук или плод, Имай предвид че дебелите вдървенени клони и костилки бавно се разграждат.
Забранени неща са: животински продукти и остатъци от храна в която има мазнина, фасове, акита на кучета и котки.

аз трупам на едно място едно върху друго каквото отпадне от кухнята и двора, като няма кафяви късам вестници или салфетки, снлагам и малко пепел от печката зимата(малко!), разхвърлям малко пръст отгоре, то се сляга и така продължавам да трупам отгоре. Идеята ми е след две години това нещо да го разхвърля на една пясъчно-камениста ивица зад къщата.

това е студения начин на компостиране.
има и "горещ". За него ти трябва затворено пространство (без достъп на въздух) слага се всичко на слоеве, почва задългжително няколко пласта, реди се като торта, овлажнява се, запечатва се и се забравя. Ставало за 3-4 месеца, но не съм го пробвала този начин.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Веско6969
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1260
Регистриран на: Юли 6, '10, 01:28
Местоположение: София

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от Веско6969 »

calico написа:Дени, аз не съм експерт в компостирането, но имам известен личен опит. А също и много инфо наблъскано в главата, теоретично.... :D

Та... По възможност нещата за компостиране трябва да са надребнени. Да не се прави като мен- да слагам цели храсталаци целите. Пак става, но бавно.

Можеш да компостираш всички треви, бурени и сухи листа от градината. Принципа е горе-долу по равни количества от т.н. "зелени" и "кафяви". За зелените е ясно, под "кафяви" разбирай: сухи листа, дървени стърготини, талаш, слама, накъсани вестници и салфетки, черупки от яйца. Редят се на пластове - ред зелен (, ред кафяв, да кажем дебел слой около 10 см. Разбира се отдолу трябва да има почва, цялата смес винаги да е влажна, но не мокра, да се разбърква периодично. Процеса се ускорява ако между 2-3 пласта сложиш малък пласт почва или особено оборска тор (там има активатори на хумизирането)

Към всичко това можеш да добавяш домакински отпадъци: обелки от всякакъв зеленчук или плод, Имай предвид че дебелите вдървенени клони и костилки бавно се разграждат.
Забранени неща са: животински продукти и остатъци от храна в която има мазнина, фасове, акита на кучета и котки.

аз трупам на едно място едно върху друго каквото отпадне от кухнята и двора, като няма кафяви късам вестници или салфетки, снлагам и малко пепел от печката зимата(малко!), разхвърлям малко пръст отгоре, то се сляга и така продължавам да трупам отгоре. Идеята ми е след две години това нещо да го разхвърля на една пясъчно-камениста ивица зад къщата.

това е студения начин на компостиране.
има и "горещ". За него ти трябва затворено пространство (без достъп на въздух) слага се всичко на слоеве, почва задългжително няколко пласта, реди се като торта, овлажнява се, запечатва се и се забравя. Ставало за 3-4 месеца, но не съм го пробвала този начин.
От личен опит....към забранените неща добавям листа ,клончета и обелките на орехите,поради съдържанието на "йод"
Луд умора нема...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от calico »

да, вярно, прав си Веско, забравих да предупредя за ореховата шума.
имам много от нея, но я изхвърлям извън двора, така съветват...
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Веско6969
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1260
Регистриран на: Юли 6, '10, 01:28
Местоположение: София

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от Веско6969 »

calico написа:да, вярно, прав си Веско, забравих да предупредя за ореховата шума.
имам много от нея, но я изхвърлям извън двора, така съветват...
Аз имам само един орех ,но преди няколко години нямах пикап или бус да изхвърля шумата и там където я бях натрупал до едни малини , не само , че малините си заминаха , но и една година след това нищо не поникна .

За градинската техника ,не робувам на марки (няма смисъл според мен), вече всички марки правят добри неща .
Луд умора нема...
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4894
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 356 пъти
Получил благодарност: 286 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от Di_Va »

Май тук е точното място да се похваля - днес си купих комбнирана акумулаторна ножица на Гардена, времето обаче е кофти и кой знае кога ще мога да я изпробвам, за сега бръмча из къщи "на празен ход" :nod:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от calico »

Di_Va написа:Май тук е точното място да се похваля - днес си купих комбнирана акумулаторна ножица на Гардена, времето обаче е кофти и кой знае кога ще мога да я изпробвам, за сега бръмча из къщи "на празен ход" :nod:

а честито! върши невероятна работа.
моята след три години упорито ползване тия дни нещо отказа да зарежда. но я отвориха, прегледаха и сега пак си работи като осичка...
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4894
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 356 пъти
Получил благодарност: 286 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от Di_Va »

От вчера си имаме компостер, вече няма да си тръгваме с купища чували, пълни с боклук, обаче.... сега идват нови питанки - за това, което може да се слага в компостера и това - което не може, имаше достатъчно информация, но по отношение на добавяне на вода, разбъркване ли-не, на слънце или на сянка да бъде компостера - чета доста противоречиви мнения. Та моля, тези от вас, които имат собствен опит, да споделят за да не правим глупави грешки.
Сега искам да си купя и едно нещо, което аз нарекох "листосмукачка", обаче ми идва малко тежка машинката, която пробвах в Баумакс и сега ще си търса нещо подобно, но малко по-лекичко :dovolen:
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”