Зюмбюл (Hyacinthus)

Заключено
Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 550
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Зюмбюл

Мнение от mimeta »

Тези, за които говоря са вътре, защото са форсирани, таз годишни луковички. Другите, които са ми от по-одавна са в градината. Имам и нарциси, които са в саксия, и те са в градината. Малко са се показали, но не им пречи. И на зюмбюлите не им пречи, ако са се подали малко над земята през зимата.
Изображение
Аватар
marioletka
Кафе с мляко
Мнения: 272
Регистриран на: Дек 1, '10, 18:32
Местоположение: до София

Re: Зюмбюл

Мнение от marioletka »

По принцип и аз съм чувала,че нищо им няма като са на студено, но миналата година имах 3 в саксиики навън и се бяха показали, но умряха като ги затрупа снега, омекнаха им луковичките и си отидоха :cry:
Песимистът вижда трудности във всяка възможност, оптимистът - във всяка трудност - възможности.
Уинстън Чърчил

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... 8148402236
Аватар
Зари
Баш кафе майстор
Мнения: 2031
Регистриран на: Апр 11, '10, 13:25
Местоположение: Хасковлийка от София
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 1 път

Re: Зюмбюл

Мнение от Зари »

Абе, каквото такова, но ми се щеше да не ми измират сега. Чаках първи цъфтеж, та да им се порадвам. И това ще стане, само да натрупам малко опит. Ама друг път. :stiskam:
Аватар
marioletka
Кафе с мляко
Мнения: 272
Регистриран на: Дек 1, '10, 18:32
Местоположение: до София

Re: Зюмбюл

Мнение от marioletka »

Зари написа:Абе, каквото такова, но ми се щеше да не ми измират сега. Чаках първи цъфтеж, та да им се порадвам. И това ще стане, само да натрупам малко опит. Ама друг път. :stiskam:
До сега ако им няма нищо не се притеснявай ще цъфнат само търпение трябва да ги дочакаш, че при мен дори и в стаята бавно растяха.
Песимистът вижда трудности във всяка възможност, оптимистът - във всяка трудност - възможности.
Уинстън Чърчил

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... 8148402236
Аватар
Зари
Баш кафе майстор
Мнения: 2031
Регистриран на: Апр 11, '10, 13:25
Местоположение: Хасковлийка от София
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 1 път

Re: Зюмбюл

Мнение от Зари »

Само този, изровения от котката, неговото връхче се сми и дерта ми беше дали това означава, че и луковицата ще се скапе и тя. Иначе другите май ги бива, и ще си ги чакам. :liubov2:
Аватар
nadiak
Дълго кафе
Мнения: 132
Регистриран на: Ное 23, '10, 13:06
Местоположение: София

Re: Зюмбюл

Мнение от nadiak »

Моят зюмбул цъфна въпреки че стъблото много не искара на височина, но иначе мирише страхотно
Изображение
Изображение

а другеят нещо не е наред, започва да съхне отгоре, нещо съм сбъркала в гледането сигурно незнам макар, че всичките зюмбуле са ми в едно съндъче...ето как изглежда, отгоре пожълтял
Изображение
Животът е кратък. Прощавайте бързо, целувайте бавно, обичайте истински.
denitsavm

Re: Зюмбюл

Мнение от denitsavm »

nadiak , зюмбюлчето в домашни условия трябва да стои с конусче /на тъмно/, за да се издължи и покаже цвета. За жълтеенето не знам :hmmm: или е твърде топло или луковицата не може да го изхрани :hmmmmmm:
Аватар
nadiak
Дълго кафе
Мнения: 132
Регистриран на: Ное 23, '10, 13:06
Местоположение: София

Re: Зюмбюл

Мнение от nadiak »

Аз ги държах на тъмно и студено докато покарат, а после ги внесъх вътре и може да им е топло, защото са в стая с парно и за това така да се е получило :cry: .Май другата година ще има поправка.
Животът е кратък. Прощавайте бързо, целувайте бавно, обичайте истински.
Аватар
marioletka
Кафе с мляко
Мнения: 272
Регистриран на: Дек 1, '10, 18:32
Местоположение: до София

Re: Зюмбюл

Мнение от marioletka »

Ох, как искам и аз моите да не са с огромни дръжки. Като цъфнат и само се чудя къде да ги подпра че падат. Инъче миришат страхотно цялата къяа ухае на тях :dovolen:
Песимистът вижда трудности във всяка възможност, оптимистът - във всяка трудност - възможности.
Уинстън Чърчил

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... 8148402236
Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 550
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Зюмбюл

Мнение от mimeta »

не му е харесала смяната на обстановката, затова е пожълтял.
моят "червеният" цъфна без да прави стъбло, цъфна съвсем отдолу. Само където изобщо не е червен, а е розов. :(
Изображение
Заключено

Обратно към “Лук и други луковици”