Пролетни планове под есенно слънце

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: пролетни планове под есенно слънце

Мнение от Blue sky »

вероятно, но при по-големи растения с по-здрави стъбла
при мен стъблата са тънки още, но това й е първи сезон, и тежестта направо ги забива в земята
на пълно слънце и хубава почва, може и да е друг резултата
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: пролетни планове под есенно слънце

Мнение от Виола »

Да, и при мен стъблата са тънки и някак цветовете ги наклоняват надолу, но ако е по-висока ефектът ще бъде страхотен.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: пролетни планове под есенно слънце

Мнение от calico »

значи ще оставя едната Принцеса да я оформя така. Поръчах две, мислех и двете една до друга от едната страна на арката за по-пищно, обаче сега като се размислям това ще е излишно. И едната след време ще позапълни странично арката. Втората ще я направя фонтанна отделно, самичка на полянка. :ieeemyzh:

благодаря ви :liubov:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: пролетни планове под есенно слънце

Мнение от ida_ili64 »

calico написа:благодаря ви :tzvetoman:

а ако се остави без подпора дали ще се постиген фонтанен ефект
Аз ще ти дам идея за твоя "фонтанен ефект",нали съм "къмпинг-чадо" ;) .
По описанието,дадено от другите с това "ветреене",няма да пада като шадраван, но явно клоните израстват и ще позволяват ти да ги привържеш към колона,а защо не и към колчета в земята? Колчетата могат да са метални или дървени(те ще гният обаче,ама и ние не сме вечни),а в горния край,където ще са над земята пробит отвор-около 6-8 мм са достатъчни за да прокараш влакно,цветарска тел или каквото си решиш за привързване.Та забиваш колчетата в кръг около розата по-близо или далеч от корена,според твоето желание за "шадравана",прихващаш падащите се срешу колчетата клони и ги привързваш към колчето,като гледаш клона,като се огъва,да прави арка нагоре.Това е.Тук продават цветарска тел,която е облечена в зелена пластмасова обвивка,привързва добре и не наранява растението.Надявам се,че и в България я има:
Изображение
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: пролетни планове под есенно слънце

Мнение от calico »

Мерси Ида :liubov:
да, имам такава тел, има я и тук, ползвам я. Мерси за идеята за пробити колчета, дървени ще са. не за друго ми щото мъж ми е дърводелец (по хоби, не по професия)
то има време поне три години докато розата стане толкова голяма че да я фонтанирам, но друго си е да си помечтае човек за жълто-оранжев фонтан на полянка до басейнчето. :potekoha:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: пролетни планове под есенно слънце

Мнение от ida_ili64 »

Забравих само да кажа,че ще трябва да се тества предварително в зависимост от стегнатостта на почвата,каква дължина ще трябва да има колчето,за да издържи после опъна на клона. Най-вероятно не случайно на палатките са метални,защото имат по -добро сцепление със земята,ама ще пробваш и сама ще прецениш! :daaa:
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
evkall
Кафевар/ка/
Мнения: 999
Регистриран на: Дек 3, '09, 08:29

Re: пролетни планове под есенно слънце

Мнение от evkall »

Аз пък искам да питам за лоницерите си, тук май нямат много фенове, но аз много ги харесвам. Догодина трябва да им направя някакви стойки, моля давайте акъл... :hmmmmmm:
Всеки ангел си носи посланието и това остава непроменено с времето!
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: пролетни планове под есенно слънце

Мнение от Blue sky »

имат фенове, и тема си има, аз лоницера още нямам обаче :evil:
немога да реша кой вид да взема, че да умириша целия квартал, и понеже веднъж вкорени ли се, няма вадене, докато не съм наясно, няма да вземам :nod:
за стойки обаче, не знам, това си е дървесна лиана, тежка и твърда, иска си ограда, нещо масивно :nod:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Пролетни планове под есенно слънце

Мнение от vodo-leika »

Слънцето го няма, но пък пролетните планове са си в сила! :D
Какво изпълнихте, имате ли нови? :mrgreen:
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Пролетни планове под есенно слънце

Мнение от vodo-leika »

Не е есенно слънцето, но моя милост се върна от синята шир и вече вижда жълти листа, есенни луковици и пролетни семена.
Някой друг да крои планчета? :twisted:
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”