С две леви ръчички- толкоз мога!

Публикувай отговор
Ани Иванова
Kафенце
Мнения: 8
Регистриран на: Окт 8, '10, 13:24

Re: С две леви ръчички- толкоз мога!

Мнение от Ани Иванова »

Здравей, Ани, страхотни неща твориш, прекланям се пред таланта ти!
Моля, би ли разказала подробно за стъпките в пирографията? Пирограф откъде си взе? Първо с молив ли скицираш или? И изобщо много питанки имам, интересно ми е.
Аватар
ana
Kъсо кафе
Мнения: 64
Регистриран на: Сеп 26, '10, 13:43

Re: С две леви ръчички- толкоз мога!

Мнение от ana »

Здравей,Ани!Рисувам откакто се помня.Като бях малка започнах да рисувам с фломастери върху дървените кръгчета,които баща ми беше изрязал,за да се слагат върху тях горещите съдове.И естиствено,когато се намокреха,всичко се размиваше и един ден родителите ми решиха да ми купят пирограф.Взехме го от книжарницата,руски "УЗОР-1".И така лека полека се започна.Отначало предпочитах да рисувам повече на лист,колко скицници бяха изрисувани.Но постепенно започнах да го използвам все по-често,особено за изработване на подаръци на близки и познати хора.Накрая зарязах скицниците и картоните съвсем и рисувам само с пирографа върху дърво.Пирографа го имам от двайсетина години и работи безотказно.Чудесно занимание за свободното време.Рисувам си моделите с молив върху дървото и после с пирографа.Понякога и оцветявам с цветни моливи след пирографирането.после лакирам с безцветен лак.
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: С две леви ръчички- толкоз мога!

Мнение от Titi »

ana написа:Здравей,Тiti! :tzvetentze: Ами чаках някакъв коментар да се появи.То само аз си пиша тука и е малко тъпо така.Няма с кой да се разговаря.Може и да влизат и да гледат,но като не пише никой,си мисля,че няма интерес и си трая. :| Хайде сега нещо специално за теб.
Изображение Изображение
Страхотни са, благодаря ти :tzeluvka:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ани Иванова
Kафенце
Мнения: 8
Регистриран на: Окт 8, '10, 13:24

Re: С две леви ръчички- толкоз мога!

Мнение от Ани Иванова »

Благодаря, Ани, за изчерпателния отговор! :dovolen: Само с пирография не съм се занимавала, но изглежда увлекателно. При иконите е голямо пипане, сигурно доста време ти отнема изработката на една такава. Ще е чудесно, ако можеш да изкарваш и парички от хобито си, какво по-хубаво от това?
Всъщност и аз довършвам една икона, но със съвсем различна техника.
Дали пък да не си потърся пирограф? :angelche:
Аватар
ana
Kъсо кафе
Мнения: 64
Регистриран на: Сеп 26, '10, 13:43

Re: С две леви ръчички- толкоз мога!

Мнение от ana »

Здравейте!Titi,радвам се ,че ти харесват :ieeemyzh: .Ани,адашче,покажи и ти нещо,да внесем творческо разнообразие :dovolen: .Да,иконите са ми най-бавни.Като се почне от заглаждането на дървото с шкурка,скицата с молим,пирографиране,надписване от задната страна с цитат от библията,или посвещение за някой именник например,после оцветяване,след това по два пласта лак от всяка страна и накрая слагане на окачка.Отнема ми от една до три седмици,че то като се отчете и домакинството ,децата,мъжа,не може по цял ден да се рисува,а в свободното време.Да,опитвам се да закърпвам семейния бюджет с моето хоби.В малкия ни град е трудно и за мен(безработна съм),и за другите хора.Все по-трудно става да се продате нещо. :hmmmmmm:
Ани Иванова
Kафенце
Мнения: 8
Регистриран на: Окт 8, '10, 13:24

Re: С две леви ръчички- толкоз мога!

Мнение от Ани Иванова »

Да покажа, Ани, но не е готова още, някаква фъканица е, като ползвах схема от гоблен. Имам още малко работа по нея, но изникват други задачи.
Жалко е, че хората с редки таланти, като теб, не успяват да се реализират!
Аватар
ana
Kъсо кафе
Мнения: 64
Регистриран на: Сеп 26, '10, 13:43

Re: С две леви ръчички- толкоз мога!

Мнение от ana »

Ани,те хубавите работи бавно стават.Като стане "фъканицата"(от текстил ли е) ще я покажеш.Има си рубрика - "Шев и кройка..." за ушитите неща.И там имам участие,защото мога да шия дрехи,играчки,бродерии и др.Та така,имам разнообразни хобита. :dovolen:
Публикувай отговор

Обратно към “Шев, кройка и приложни изкуства”