Из Родопите до Златоград

За приключения, скитници и вечните пътешественици, които навсякъде се чувстват у дома си.

Модератор: scleri

Аватар
Снежи
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Дек 3, '09, 10:20
Местоположение: Wuppertal, Germany

Re: Из Родопите до Златоград

Мнение от Снежи »

bouquet написа:Снежи, с теб ходим по едни и същи заведения :dovolen: Точно тук си пиехме сутрешното кафе в Златоград. За нощувки има разни местенца, чисто е, не е скъпо, но не очаквайте лукс.Изображение
Да ,Букетче,само дето аз бях миналия вторник,и да му се не види ,сФиркайте де по път към Родопите !!! :snif:
Баклавичка не похапна ли ? :oops:
Прави така, че всеки, който дойде при теб, когато си тръгва да се чувства по-добре и да е по-щастлив. Ако твърде много съдиш хората, няма да ти остане време да ги обичаш.http://picasaweb.google.com/home" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Из Родопите до Златоград

Мнение от vodo-leika »

Titi написа:Водолейче, Снежи, благодаря за прекрасната виртуална разходка. Така ме запалихте с тези снимки, че отбелязвам Златоград, в който никога не съм ходила, като следващата ни дестинация при първия свободен уикенд. Някой има ли лично мнение къде може да се преспи, какви са цените и т.н. Къде може вкусно да се хапне, нещо характерно за родопския край?
Тити, аз спах в Баните, което е на около час и малко път с кола. Там беше доста евтино и бяхме в чудесен хотел. Цената беше умопомрачителна - 20 лева за спането и три яденета на ден. Закуска - филии с яйце, салам, кашкавал, сирене, сладко и тнт; обед - супа/таратор + друга манджа; за вечеря - скара. Ако не ти харесват, може да си поръчаш нещо в рамките на сумата или да доплатиш.
Иначе в Златоград до колкото разбрах всичко е в рамките на частен собственик, който държи целия архитектурен резерват. Имат сайт, предполагам, може да пишат цени на хотелите. :dovolen:
А градчето наистина си струва. И е доста близо до Гърция, може и до там да се отскочи.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Из Родопите до Златоград

Мнение от Миша »

Благодаря виии.... :tzvetentze: :liubov: От кога се каня да посетя този край и все не успявам. :snif:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Из Родопите до Златоград

Мнение от Titi »

И аз благодаря :tzvetentze:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Из Родопите до Златоград

Мнение от Blue sky »

Водолейче, благодаря за чудесната разходка :tzvetentze: :tzeluvka: , така примамливо представена, със стола, направо се пренесох там :nod:

Снежи, и на теб благодаря :tzvetentze: :tzeluvka: , не знаех че Златоград е такъв прекрасен град, и принципът колкото повече, толкова по-добре, да знаеш важи с пълна сила, особено по отношение на красотата :ieeee:

Тити, доколкото знам пътят до там е доста дълъг и на места доста труден, не знам за един уикенд само дали си струва, вероятно трябва да са поне 3 дни :nod:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Из Родопите до Златоград

Мнение от Миша »

Пътят наистина е много,за един ден просто не върви,за това и все отлагам.А най-интересно ще е съвсем скоро,идват Дельовите празници,когато в Златоград пресъздават и възрожденски пазарен ден,с много статисти с костюми от преди 100 години,сцени, пресъздаващи чаршията ,под звуци на латерна се разхождат дами от началото на миналия век,придружени от господата с бастунчета,на друго място селски моми и момци играят хоро.Трябва да се види,не е късно,празниците започват на 20 септември.
Изображение

Изображение

Изображение
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Снежи
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Дек 3, '09, 10:20
Местоположение: Wuppertal, Germany

Re: Из Родопите до Златоград

Мнение от Снежи »

Миша верно всичко е на един собственик ,разбрах някакви парички са дръпнали,и да освен за старата част просто няма защо да оде човек там,нищо повече няма да види освен старите комунистически панелки вече порутени ...
:nod: :nod: :nod: Златоград е на 4 км от гръцко !!! Верно пътя е дълъг ,дори на мен ми се видя такъв дето тръгвам много по-близко от вас( от нас до там и обратно 260 км,но с малко въртежи по Смолян ) ,но истината е ,че поне е поддържан и то много добре !!! :ieeee: Все пак това е единственната им връзка със света ,а и този нов граничен пункт там ,сега е още по-добре ,дори на някои места го разширяват и правят ремонти ! Абе честно казано ,толкова много хора видях да работят по пътя ,колкото не съм виждала другаде ! :hmmm:
Прави така, че всеки, който дойде при теб, когато си тръгва да се чувства по-добре и да е по-щастлив. Ако твърде много съдиш хората, няма да ти остане време да ги обичаш.http://picasaweb.google.com/home" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
dani_ela
Kъсо кафе
Мнения: 90
Регистриран на: Мар 23, '11, 17:22

Re: Из Родопите до Златоград

Мнение от dani_ela »

Малко по- на изток, но пак в Родопите :dovolen:
Изображение
невероятно красиви скали
Изображение
Изображение
каменната сватба:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Из Родопите до Златоград

Мнение от ravik »

Въобще не подозирах колко хубаво можело да бъде в Златоград. :liubov: Благодаря ви за снимките! :nod:
Чудя се какво да се прави около 24 май, защото и без това ще съм в района преди това. Тъкмо ще го обмисля. :nod:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Из Родопите до Златоград

Мнение от calico »

и аз едва сега видях тези чудни снимки. Благодаря много.

спомних си че някъде пред 1965 ходих за една седмица в Златоград, и си спомних че старата част си беше баш такава, и уличките, и къщите, само градинките ги нямаше. Ма то тогава още нямаше и нова част, помня усещането за много каменен град. мдаа...пак трябва да отида
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Пътешествия и туризъм”