Белокрилки

Модератор: Миша

Неделина
Виенско кафе
Мнения: 452
Регистриран на: Фев 24, '13, 09:07
Местоположение: София

Re: Белокрилки

Мнение от Неделина »

Искам да ви споделя нещо полезно. Една комшийка ми сподели, че пръска цветята си с отвара от чесън и всички въшки изчезвали. Аз имах в две от саксиите си от тези- дребните черни, супер досадни мушици. Имах в хладилника само зелен чесън, доста поувяхнал. Тъй, като не ми бяха дадени наставления за точни пропорци, поизплакнах 4-5 по- дебели стръка, срязах ги на 2-3 и ги сварих в около 3 литра вода. Напръсках доста обилно всичките си растения, а с остатъка полях саксиите с въпросните досадници. Явно гадинките имат супер изискан вкус и миризмата на чесън не им понесе. Сега никакви буби не се забелязват по сандъчетата ми.
Аватар
Вискяр
Кафевар/ка/
Мнения: 709
Регистриран на: Окт 24, '11, 18:49
Местоположение: В полите на Вискяр планина
Обратна връзка:

Re: Белокрилки

Мнение от Вискяр »

Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Белокрилки

Мнение от ivanina »

...и понеже му дойде времето , да се хвърлим отново в яростната битка с белокрилката - искам да попитам Миша "до къде стигнахме с поръчката на лентички против акари и белокрилки" ,тя осъществи ли се , щото в един момент аз изтървах конците и изгубих темата...а в селскостоп. ни аптеки няма такъв артикул :hmmm: ...препращат ме във ветиринарна аптека -представете си! :swonder:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Белокрилки

Мнение от Lizi »

Аз много съм доволна ,че си намерих Актелик .Единствено от него съм доволна и за белокрилки и за щитоноски .
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Белокрилки

Мнение от ivanina »

Lizi написа:Аз много съм доволна ,че си намерих Актелик .Единствено от него съм доволна и за белокрилки и за щитоноски .
Какво е това Лизи , лентички или препарат за пръскане? :hmmm:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Белокрилки

Мнение от Lizi »

Препарат е . Много е ефикасен.Бяха спряли да го произвеждат в малки опаковки , само в 1 литрови . Сега отново намерих .
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15887
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 864 пъти
Получил благодарност: 1729 пъти

Re: Белокрилки

Мнение от Гео, граф »

ivanina написа:... лентички против акари и белокрилки ...
За жълтите лепящи ленти ли говориш, Иванина ? Аз ги ползвам напролет, когато се появят онези малки черни мушици, дето живеят в почвата и се излюпват след зимното преовлажняване. Някаква информация ми се върти, че са на феромонна основа, но може и да бъркам. Искаш ли да ти взема, в близката агроаптека има :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Белокрилки

Мнение от ivanina »

Гео, граф написа:
ivanina написа:... лентички против акари и белокрилки ...
Искаш ли да ти взема, в близката агроаптека има :daaa:
Гео, много мило от твоя страна - благодаря ти! Може и да се разберем щом изказваш желание за помощ , но нека утре да проверя и на ветеринарната че тогава да реша окончателно как да стане . Ще ти ти пиша ,ако не стигна до никъде с търсенето си . :tzeluvka:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
tonygt
Kафенце
Мнения: 8
Регистриран на: Сеп 4, '14, 12:23
Местоположение: Русе

Re: Белокрилки

Мнение от tonygt »

Здравейте на всички любители на цветята. Тъй като няколко от моите любими цветя са нападнати от белокрилка и листни въшки чета и пробвам различни препарати. В агроаптека ми препоръчаха препарат Лакси Ферт и останах много доволна, но тези дни свърши. Сега съм харесала капсули,които се слагат в саксията и 4-6седмици нямаш грижи
Искам да ви попитам има ли някой да ги е ползвал и останал ли е доволен?
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”