Проблем с иглолистни -помощ?

Модератор: Миша

Публикувай отговор
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Проблем с иглолистни -помощ?

Мнение от libra »

Не знаем кое му е естествено,но непрекъснато се налага да изхвърляме по някоя.Вчера махнахме една кълбовидна.Има и още едно нещо на път.
dal

Re: Проблем с иглолистни -помощ?

Мнение от dal »

мда , при мен нещата след два пъти ръсене с комбинация от неколко отрови + копане легени при основа стъбло и две три яки поливки у тази суша значително се подобриха , само не знам от какво им мина кафенеенето и съхненето на клони , особено вътрешните
Смятам и тор да хвърля под короните им и да правят квото щат , ако пък изсъхнат ще набода сливи за ракия и готово :tzvetentze:
Аватар
magea1
Двойно кафе
Мнения: 170
Регистриран на: Сеп 18, '11, 23:57

Re: Проблем с иглолистни -помощ?

Мнение от magea1 »

Аз от туи не разбирам много, а споделям само опит. Поливайте тия туй и особено в лета като това и миналото... :-) А, пропуснах да кажа че миналата есен ги торих с комбинирана тор с малко азот. От засадени април 2012 235бр. всичко е налице и расте. Засадени са в най-тежката глина, която може да си представи човек - смолница камък. Като ги полагаха в канала, под тях си беше като бетон, а буците с които бяха зарити хич не бяха дребни. Обаче много поливка и уплътняване после от мен. Някой са с прираст тая година около 30 и повече см. Тези дето ми ги садиха препоръчаха зимата да ги овръзвам, но това си е непосилен труд без градинар за тая бройка. Е, наложи се зимата в тоя голям сняг да ги чистя 2-3 пъти с метлата, че бяха се превили и разчекнали от преспите сняг. Факт е, че нямаше счупени клони пролетта. То природата си знае работата...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Проблем с иглолистни -помощ?

Мнение от calico »

трябва да засадя 2-3-4 туи на едно ново място.

кога е за предпочитане- сега или напролет?

аз лично предпочитам напролет че не съм готова съвсем сега, но ако трябва ще се вместя

и още едно питане- какви туи трябва да засадя за да изглеждат приблизително така и да не растат бързо? не ща сивкави цветове, а хубаво зелени

Изображение
Последно промяна от calico на Окт 24, '12, 12:25, променено общо 1 път.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
magea1
Двойно кафе
Мнения: 170
Регистриран на: Сеп 18, '11, 23:57

Re: Проблем с иглолистни -помощ?

Мнение от magea1 »

Calico, сега е по-добре защото цяла зима ще имат да се адаптират, но ако го правиш пролетта както аз, наливай много вода цяло лято. Ако не са от саксия де...:daaa:
Най-хубавото зелено за мен е смарагда..(Thuja occidentalis "Smaragd") :-) Повярвай ми, дълго избирах. Компактни макс 3 м, наистина хубаво наситено зелено, средно бърз растеж -20-30 см/година. Стават за солитер и за група и за жив плет. Виж: http://www.google.bg/search?q=Thuja+occ ... 60&bih=831" onclick="window.open(this.href);return false;
И не се подлъгвай да вземеш източна заради цената...:-)
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Проблем с иглолистни -помощ?

Мнение от calico »

Благодаря, смарагда вече съм я набелязала за онова място. ама за саксиите не знам дали ще е подходяща, май ще трябва някакви джуджести форми да са :hmmm: :hmmm: :hmmm:

а, и да издържат на върло слънце
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ili.ko
Кана кафе
Мнения: 578
Регистриран на: Юли 29, '12, 20:22
Местоположение: Стара Загора

Re: Проблем с иглолистни -помощ?

Мнение от ili.ko »

Благодаря кучето ми е женско,но не е изключено нощем да си има гости ,защото май пак ще си имаме бебета :svekurva:.Туите ми са подредени в редичка и са 30 на брой при всички има сухи клонки във вътрешността която е много гъста проблема май е от жегите,при нас лятото беше много горещо.
calico ако са големи саксиите можеш да сложиш смарагдови туи,но след време като пораснат ще трябва да ги местиш в градината,вземеш ли джуджета то трябва да са по големи иначе ще се губят в саксията.Успех в избора.
Deleted User 1445

Re: Проблем с иглолистни -помощ?

Мнение от Deleted User 1445 »

Калико, защо не пробваш picea glauca conica - расте бавно и може да се гледа в саксия.Виж тук
http://www.landscape-bg.com/product/439 ... march.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Има една,която е още по-хубава picea glauca jean's dilly
Изображение
Изображение
но нещо не я намирам на нашия пазар
denitsavm

Re: Проблем с иглолистни -помощ?

Мнение от denitsavm »

libra написа:Не знаем кое му е естествено,но непрекъснато се налага да изхвърляме по някоя.Вчера махнахме една кълбовидна.Има и още едно нещо на път.
Освобождават място за розиии :potekoha:
Стил
Kафенце
Мнения: 5
Регистриран на: Яну 19, '13, 12:06

Re: Проблем с иглолистни -помощ?

Мнение от Стил »

Здравейте , искам първо да кажа че не разбирам от материята.Искам да ви помоля за съвет какво да правя и имали проблем с моите дървета.Мисля че това е Туя - не знам разбира се вида.http://s13.postimage.org/yoqduah6f/DSC_0354.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; има множество кафяви клонки които изпадат.Тази зима имаше много тежък сняг който наклони върховете но до колкото съм чел те сами ще се оправят ( или бъркам ) разбира се редовно изчиствах снегът от дърветата , дърветата са 10 на брой.Снимката която съм направил не е перфектна , надявам се да може да помогнете.Благодаря ви предварително.
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”