Дайте акъл ,моля

Модератор: Миша

Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13719
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 402 пъти

Re: Дайте акъл ,моля

Мнение от zeleno »

Ако дръвчето е младо е нормално да изхвърли плод - то и старите изхвърлят...
Моята първа кайсия е вече на 3 години и още не е докарала до зрял плод , но и мястото и хич не е подходящо...необмислена работа...
От друга страна на Дара "Поничките" са отрупани :hmmm:
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Дайте акъл ,моля

Мнение от ivanina »

И аз се чудя къде да си задам въпроса , щото то може да се е коментирало някъде-но аз никъде не го срещнах.
Та въпросът ми е има ли някакъв начин за борба с тревата в градините ни с цветя(в моя случай с бодливи рози)
сред които все по-трудно започва да ми става почистването- защото розовите храсти се разрастват и мойта проходимост
из тях става почти невъзможна. Прилагал ли е някой пръскане с хербициди сред цветята си - кога и как се прави това
и какъв препарат е добре да се използва. Обмислям този вариант за поддържане на чиста от плевели градина като за най- удачен , стига да мога да се сдобия с малко информация. ;)
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
presto
Кафевар/ка/
Мнения: 870
Регистриран на: Юни 25, '13, 11:25
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 1 път

Re: Дайте акъл ,моля

Мнение от presto »

ivanina написа:...Прилагал ли е някой пръскане с хербициди сред цветята си - кога и как се прави това
и какъв препарат е добре да се използва....
Аз пръскам седмица след по-обилен дъжд, тъкмо поникват новите плевелчета. Използвам хербицид на основата на глифозат или производните му, раундъп-а е вече с изтекъл патент и има много подобни продукти, търси системен тотален хербицид. Продават и едни специални накрайници за пръскачки (за пръскане с хербициди), нещо като сплескана фуния е, и струята се завихря вътре и не излиза настрани, стига да я допираш почти до земята, засега нямам случайно унищожено растение. Проблемна ми е само дребната зелено-лилава детелина, имам чувството, че тя прави семена още преди да е поникнала и ги хвърля много бързо, и няма отърване от нея.
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Дайте акъл ,моля

Мнение от ivanina »

Presto , много ти благодаря за отговора! :dovolen:
При мен проблема е точно същият - лилавата детелинка и щученица(тлъстига) , но детелинката е истинския кошмар...
За накрайника добре че ме подсети ,имам го комплектован към пръскачката , ще го ползвам.
А препарата ще обсъдим за най- добре в агро аптеката .
Много ти благодаря! :tzvetentze:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4945
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 128 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: Дайте акъл ,моля

Мнение от къщичка »

Ако намериш какво да те оттърве от тлъстигата, свиркай! Много нагъл плевел!
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Дайте акъл ,моля

Мнение от ivanina »

къщичка написа:Ако намериш какво да те оттърве от тлъстигата, свиркай! Много нагъл плевел!
Обезателно ще ти дам сигнал...а ма как да свиркам :D с два пръста ли или с падарската свирка с топченцето ...:liubov2: :tzeluvka:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
Kika
Кафевар/ка/
Мнения: 883
Регистриран на: Юни 12, '13, 15:31
Местоположение: Димитровград

Re: Дайте акъл ,моля

Мнение от Kika »

ivanina написа:
къщичка написа:Ако намериш какво да те оттърве от тлъстигата, свиркай! Много нагъл плевел!
Обезателно ще ти дам сигнал...а ма как да свиркам :D с два пръста ли или с падарската свирка с топченцето ...:liubov2: :tzeluvka:
Яжте бе хора, чужденците луди пари дават за нея :D :D :D

http://agronovinite.com/tuchenica-buren ... kti-i-rak/" onclick="window.open(this.href);return false;

Аааако пък нЕкой намери пазар навънка, направо да бие тъпана на мегдана
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Дайте акъл ,моля

Мнение от ivanina »

kikruseva написа:
ivanina написа:
къщичка написа:Ако намериш какво да те оттърве от тлъстигата, свиркай! Много нагъл плевел!
Обезателно ще ти дам сигнал...а ма как да свиркам :D с два пръста ли или с падарската свирка с топченцето ...:liubov2: :tzeluvka:
Яжте бе хора, чужденците луди пари дават за нея :D :D :D

http://agronovinite.com/tuchenica-buren ... kti-i-rak/" onclick="window.open(this.href);return false;

Аааако пък нЕкой намери пазар навънка, направо да бие тъпана на мегдана
Кика , бог да те поживи бе момиче...получи ми се нещо като 2в1...питах за едно , а научих две неща в един отговор. :dovolen:
Благодаря ти много за линка - никога нямаше да се заинтересувам за тази гадна плевел "тученица",
а сега като се зачетох за нея ,направо се засрамих от невежеството си. :oops: Ми тя си е жива билка , ще се опитам като за начало в малки дози да я вкарам в доматената си салатка , пък ще видим по-късно какъв ще е ефекта :hmmmmmm:
...а ,ако пък ни се отвори парашута за външен пазар - смятай ме за един от милионерите на България - нищо по-вече от тученица няма покрай мене :daaa: :D Ха дано! Дай боже, и аз да се видя малко богата :stiskam: :P
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Дайте акъл ,моля

Мнение от ToBo »

:ufff: Тц, тц, тц :ufff:
Аз ям най-невероятни неща в салатите. Ако съм знаела, че се яде, нямаше да го скубя. Щях да го режа :nod:
При мен това почти го няма.
Случайно да се яде детелинката? Аз мога да изхраня форума с нея :hihihi:
Никога не е късно да засадиш клематис...
незабравка

Re: Дайте акъл ,моля

Мнение от незабравка »

Снежи написа:Ам то не е само крушата ,има и праскова и кайсия и пак нямали сладост ...... :hmmm: :hmmm: :hmmm:
Заплеска и аз се замислих за почвата ,но са едни хубави дървета ,нямам думи и всичко останало е ок .
Миме ,непременно ще им кажа за калемите :tzeluvka:
Тези хора ,доколкото разбрах имат и трева около дръвчетата,може би и поливна система.Може би като поливат тревата да се поливат обилно и плодните дръвчета.Тази година и нашите череши и круши не са много сладки и баща ми каза,че е е от честите валежи.
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”