Флокс - Phlox sp.

Публикувай отговор
nevenaskorpi
Kъсо кафе
Мнения: 69
Регистриран на: Апр 5, '16, 20:41
Местоположение: Варна

Re: Флокс - Phlox sp.

Мнение от nevenaskorpi »

libra написа:Точно това си помислих-дали ако са засадени от другата страна на тухлите,няма да е по-сполучливо,да ги покриват и да падат от тях.Но все пак,зависи каква е твоята цел.Иначе -да,флоксът ще си се стели във всички посоки.
Тази пътечка е основното, което се вижда от масата където прекарваме по-голяма част от времето и искам да е красива.То ако се получи цветен бордюр, тухлите ще ги махна съвсем :dovolen: ама има да чакам...
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Флокс - Phlox sp.

Мнение от libra »

Ще стане по-бързо,от колкото очакваш.Аз много харесвам аубриетата,има няколко цвята ,зацъфтява по-рано-евтина е ,пуска много семена ,които можеш да засаждаш на място и от година на година ще ти се увеличават туфите.Също цъфти продължително.
nevenaskorpi
Kъсо кафе
Мнения: 69
Регистриран на: Апр 5, '16, 20:41
Местоположение: Варна

Re: Флокс - Phlox sp.

Мнение от nevenaskorpi »

libra написа:Ще стане по-бързо,от колкото очакваш.Аз много харесвам аубриетата,има няколко цвята ,зацъфтява по-рано-евтина е ,пуска много семена ,които можеш да засаждаш на място и от година на година ще ти се увеличават туфите.Също цъфти продължително.
Благодаря! Ще погледна за аубриета, но разсад. При мен от семе не се получава нищо. Добре, че са бабите на пазара, откривам това онова при тях, на прилични цени.Не се сетих миналата година :ufff: да купувам и купувам... и сега да мисля какво, къде и как да разсадя.
Deleted User 5091

Re: Флокс - Phlox sp.

Мнение от Deleted User 5091 »

Преди два дни и аз засадих флокс по бордюра на пътека. Обаче на туфи, а сега като гледам твоята пътека, май и аз трябваше да разделя туфите и да ги засадя по цялата дължина :hmmm:
nevenaskorpi
Kъсо кафе
Мнения: 69
Регистриран на: Апр 5, '16, 20:41
Местоположение: Варна

Re: Флокс - Phlox sp.

Мнение от nevenaskorpi »

mija написа:Преди два дни и аз засадих флокс по бордюра на пътека. Обаче на туфи, а сега като гледам твоята пътека, май и аз трябваше да разделя туфите и да ги засадя по цялата дължина :hmmm:
Значи при теб ще стане по-бързо :tzvetoman:
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Флокс - Phlox sp.

Мнение от venetka70 »

Все още има дупки в градината поради малките размери на засадените многогодишни и запълвам с каквото намеря. Днес от пазара си купих три коренчета уж флокс.
Продавачката ме убеждаваше, че е многогодишен, но имам съмнения по въпроса. Вече имам флокс субулата и знам как изглежда, флокс паникулата съм виждала, но преди време.
Дали може някой от снимките да каже това флокс паникулата ли е? Да не би пък да е едногодишния друмондии??
Изображение
Изображение
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 774
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 122 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Флокс - Phlox sp.

Мнение от maranta »

Според мен е друмондии. Ето го моят друмондии за сравнение:
Изображение
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Флокс - Phlox sp.

Мнение от venetka70 »

maranta написа:Според мен е друмондии. Ето го моят друмондии за сравнение:
Благодаря ти maranta. За мен е по-добре да е друмондии, че за дупките ми трябват едногодишни, но като не съм имала такъв и не бях сигурна.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 774
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 122 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Флокс - Phlox sp.

Мнение от maranta »

Пеи мен се самозасява, като паднат няесен семенцата, никнат бързо преди зимата и си зимуват с листа. И зацъфтяват рано :)
Нямаш грижи с него :daaa:
Kaira
Чист кофеин
Мнения: 5041
Регистриран на: Авг 26, '15, 14:39
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Флокс - Phlox sp.

Мнение от Kaira »

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”