калатея

Публикувай отговор
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: калатея

Мнение от vodo-leika »

Страхотно! Личи си колко много грижи си положила! :tzvetoman:
Аватар
frigus
Кафе с мляко
Мнения: 259
Регистриран на: Юли 5, '11, 18:03
Местоположение: Бургас

Re: калатея

Мнение от frigus »

vodo-leika написа:Страхотно! Личи си колко много грижи си положила! :tzvetoman:
Не, че е 01.04 ама съм момченце :hihihi:
denitsavm

Re: калатея

Мнение от denitsavm »

много добре изглежда :daaa: И да го покажеш като цъфне :nod:
Аватар
frigus
Кафе с мляко
Мнения: 259
Регистриран на: Юли 5, '11, 18:03
Местоположение: Бургас

Re: калатея

Мнение от frigus »

johnstalker написа:Престоялата вода не е като преварената, в нея варовикът си седи..опитай с преварена. :daaa:
Привет, johnstalker!
Може ли да се навлажняват с дъждовна, от климатика или изворна без да е преварена? :hmmm:
Аз поливам и пръскам само с такива и нямам оплаквания. :ieeemyzh:
Аватар
frigus
Кафе с мляко
Мнения: 259
Регистриран на: Юли 5, '11, 18:03
Местоположение: Бургас

Re: калатея

Мнение от frigus »

frigus написа:След 30 дена грижи, внимание и обич, едно подхвърлено цвете ми се отблагодарява ето така.
Изображение
Цветът се задържа 3-4 дни и сега не знам какво да правя с цветоноса :hmmm:
aurelija
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1828
Регистриран на: Яну 29, '12, 09:21
Местоположение: Пловдив,кючука
Дал благодарност: 24 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: калатея

Мнение от aurelija »

здрасти,ако си му се нарадвала на цвета го отрежи,няма смисъл да черпи енергията на цветето.Аз мойте като цъфнат ги махам на 2 ден.И между другото аз поливам и оросявам само с 24 часа престояла вода,без преваряване.Всички калатеи и ктенантета са ми идеални/имам 29 вида-мисля най голямата колекция/.
Така че не му трепери много щом е пуснало ново и цъфти-значи му е о'к!
Питай,ше видим дали може...
Аватар
kareliata
Кафе с мляко
Мнения: 210
Регистриран на: Авг 6, '10, 12:59
Местоположение: София

Re: калатея

Мнение от kareliata »

Изображение
Аватар
frigus
Кафе с мляко
Мнения: 259
Регистриран на: Юли 5, '11, 18:03
Местоположение: Бургас

Re: калатея

Мнение от frigus »

aurelija написа:здрасти,ако си му се нарадвала на цвета го отрежи,няма смисъл да черпи енергията на цветето.Аз мойте като цъфнат ги махам на 2 ден.И между другото аз поливам и оросявам само с 24 часа престояла вода,без преваряване.Всички калатеи и ктенантета са ми идеални/имам 29 вида-мисля най голямата колекция/.
Така че не му трепери много щом е пуснало ново и цъфти-значи му е о'к!
Цвета семе прави ли? В Бургас водата е много варовита и листата правят петна. Аз ползвам само дъждовна. :dovolen:
Я, покажи нещо. Обади се ако имаш за пресаждане.
aurelija
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1828
Регистриран на: Яну 29, '12, 09:21
Местоположение: Пловдив,кючука
Дал благодарност: 24 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: калатея

Мнение от aurelija »

Ами прави,ама при мен не настъпва оплождане!Иначе във Дания съм виждал на калатея медальон узрели семена...ама това беше в един закрит парк.Много добре правиш,дъждовната вода е най-доброто,но аз ако трябва да използвам дъждовна вода бая ще трябва да събирам ...имам общо над 100 саксии/освен мойте любимки и папрати,врезии,палми,сукулентчета/.Утре се прибирам в Пловдив и ще наснимам прясно фото...а иначе ще присаждам началото на май,ще свиркам като дойде момента...
Питай,ше видим дали може...
Аватар
frigus
Кафе с мляко
Мнения: 259
Регистриран на: Юли 5, '11, 18:03
Местоположение: Бургас

Re: калатея

Мнение от frigus »

aurelija написа:Ами прави,ама при мен не настъпва оплождане!Иначе във Дания съм виждал на калатея медальон узрели семена...ама това беше в един закрит парк.Много добре правиш,дъждовната вода е най-доброто,но аз ако трябва да използвам дъждовна вода бая ще трябва да събирам ...имам общо над 100 саксии/освен мойте любимки и папрати,врезии,палми,сукулентчета/.Утре се прибирам в Пловдив и ще наснимам прясно фото...а иначе ще присаждам началото на май,ще свиркам като дойде момента...
Е, златен, сега ми отвори работа и по опрашването им. Ще пробвам при поне два цвята.
То в природата друга вода за флората няма. Е, аз някой път смесвам с изворна или от климатика, но на мен 5-6 литра на седмица ми стигат. Скоро видях в руски сайт "Блу грас" и - хлъц.
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”