Градински хибискус

Публикувай отговор
Аватар
zetka
Kафенце
Мнения: 48
Регистриран на: Ное 30, '09, 12:12

Re: Градински хибискус

Мнение от zetka »

И аз да се наредя при градинските хибискуси, макар че това не съм сигурна че е точно хибискус. Бабите от село ми го подариха. Казаха че е вид роза. Всяка година става много високо, после стъблата изсъхват и на другата година наново.
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Градински хибискус

Мнение от johnstalker »

Бомба е китката! Ще те дрънкам за резници догодина на пролет. :daaa:
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Градински хибискус

Мнение от ida_ili64 »

Зетка,и за мен ако може резници :oops: ,ама не сега,след една година...Или ако Джони си прихване,може да дрънкам и него ;) !Страхотно е хибито,цветовете са му като на стайните,листата му са ми странни малко :hmmm: ,ама е чудесна,стига да може да зимува и на двора,цена няма да има!

А по въпроса за въшките,ми не е така.Миналата година целия квартал пр5опищя от въшки по градинските си хибискуси-мисля,че бе щитовидна-от тая черната...Аз си пръсках смело всичко с Би 58,така,че нямах проблем.А тази година дори няма да успее да направи пъпки-студено и влажно е тук :hmmmmmm: .Израсъл е само около 50 см,дори си мислех,че се е споминал.но изби!
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Градински хибискус

Мнение от Виола »

johnstalker написа:Бомба е китката! Ще те дрънкам за резници догодина на пролет. :daaa:
И аз, и аз, ако може :D
dal

Re: Градински хибискус

Мнение от dal »

Виола написа:
johnstalker написа:Бомба е китката! Ще те дрънкам за резници догодина на пролет. :daaa:
И аз, и аз, ако може :D
аз го имам от Танчето , и цъфти
така и така ще замине есента , като го отрежа ще ти пратя.... :stiskam:
ей гоИзображение
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Градински хибискус

Мнение от Виола »

Ей, Дал, огромно благодаря! :tzeluvka: :liubov:
natali_sl
Kъсо кафе
Мнения: 54
Регистриран на: Яну 22, '10, 14:27

Re: Градински хибискус

Мнение от natali_sl »

dal написа:
Виола написа:
johnstalker написа:Бомба е китката! Ще те дрънкам за резници догодина на пролет. :daaa:
И аз, и аз, ако може :D
аз го имам от Танчето , и цъфти
така и така ще замине есента , като го отрежа ще ти пратя.... :stiskam:
ей гоИзображение

А дали ще има и за мене? :oops:
http://picasaweb.google.bg/natalia.slavcheva/ieiktD#" onclick="window.open(this.href);return false; - орхидеи
http://picasaweb.google.bg/natalia.slavcheva/2010#" onclick="window.open(this.href);return false; - балкон
http://picasaweb.google.bg/natalia.slavcheva/GhiACC#" onclick="window.open(this.href);return false; - градината на село
dal

Re: Градински хибискус

Мнение от dal »

еми като сте много се разпределете между имащите растението :D
аз пращам на виола , защото е 1 стъбло и е насадено преди 2 месеца от такъв вкоренен резник и щото виола ми е слабост , аз иначе съм много стисната , обаче съм и сметкаджийка, и като пратя на виола и тя ще и стане неудобно да не ми даде от жълтия абутилон , и по този начин ще отбележа гол -а догодина като стане като джанка и започна да стрижа ако вие сте ударили греди при другите имащи го и никой не е изпълнил мечтите ви-ще ви изпратя :hihihi:
същото важи и за останалите ми хибита -най вече кълвете на жълтите ,и като ги острижа ще пусна в "подарявам" и юруш на маслините :daaa:
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Градински хибискус

Мнение от Виола »

dal написа:еми като сте много се разпределете между имащите растението :D
аз пращам на виола , защото е 1 стъбло и е насадено преди 2 месеца от такъв вкоренен резник и щото виола ми е слабост , аз иначе съм много стисната , обаче съм и сметкаджийка, и като пратя на виола и тя ще и стане неудобно да не ми даде от жълтия абутилон , и по този начин ще отбележа гол -а догодина като стане като джанка и започна да стрижа ако вие сте ударили греди при другите имащи го и никой не е изпълнил мечтите ви-ще ви изпратя :hihihi:
същото важи и за останалите ми хибита -най вече кълвете на жълтите ,и като ги острижа ще пусна в "подарявам" и юруш на маслините :daaa:
:lol: :lol: :lol: :tzeluvka: :gush:
Аватар
zetka
Kафенце
Мнения: 48
Регистриран на: Ное 30, '09, 12:12

Re: Градински хибискус

Мнение от zetka »

Чак сега влизам и виждам , че има доста мераклии за мойто цвете. На всички ще изпратя резници , защото е голямо и разклонено, обаче си мисля да не си увяхнат по пътя. Друг път не съм пращала резници, не е ли по добре да ги вкореня в малки саксийки и така да ги пратя.
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”