Гладиоли

Публикувай отговор
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4958
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 797 пъти
Получил благодарност: 1309 пъти

Re: Гладиоли

Мнение от мечтица »

Дари,благодаря!
Вче сме само на хапчета,антибиотици и не трябва да ходим всеки ден до града на инжекции.
Раната трудно зараства,в понеделник сме пак на доктор.
И да не спам,още гладиоли.
Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Гладиоли

Мнение от libra »

Много обичам гладиоли, но при мен заради влагата стават високи и падат на една страна. А, не ми се занимава да подпирам всяко растение. А и проклетото сляпо куче точно по това време се запасява и едва ли щеше да ги неглижира.
Аватар
borislava.kirilova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1147
Регистриран на: Мар 29, '19, 22:20
Местоположение: с. Комощица, на 14км от гр. Лом
Дал благодарност: 721 пъти
Получил благодарност: 914 пъти

Re: Гладиоли

Мнение от borislava.kirilova »

От кръглата гладиолена леха, която е като кринолин на старата круша. Казвала съм, че съм четвърто поколение любителка на гладиолите в моето семейство и днес те заемат почетно място в дизайна на градината. Оранжевите гладиоли са ми подарък от бабите ми, преди 18 години, когато вече имах градина да си засадя цветя. През годините и аз добавях различни сортове. А от миналата година мечтица и gevkati, добавиха към тази красота и от украйнските селекции. Та, стана Гладиоли- споделена любов, през времето и пространството.

Снимки от 10.07.2023

Със salvia Hot lips
Изображение

Изображение

Със salvia Nachtvlinder
Изображение

И снимки от 22.07.2023, в 6 часа сутринта. С изгрева и аз в градината.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображениеkeyboard each key is a screen

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Идеята е, че така засадени в кръг, цветоносите във вътрешността се самоподдържат. В периферията ролята на крепеж изпълняват храстите на салвиите и верониките. Когато цветоноса наедрее, почвата в основата му се разхлабва, което е причината за полягането. Затова е добре пръстта хубаво да се притъпка.

А в тази леха преди 4 години отглеждах гладиоли. Един се е укрил от изваждане, но прави композицията с аржентинска вербена и хортензия паникулата Pastelgreen толкова завършена, че си го оставих където е.
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1031 пъти
Получил благодарност: 2435 пъти

Re: Гладиоли

Мнение от Мария Николова »

Прекрасен ти е кринолина, Боби!!! :omgoo: :wooow2: :wooow2: :wooow2:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4385
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2091 пъти
Получил благодарност: 693 пъти

Re: Гладиоли

Мнение от Emilly1212 »

Боби, много са красиви гладиолите, а снимките им са възхитителни и толкова хубави...Връщах се да ги разглеждам няколко пъти и всеки път с огромно удоволствие! :liubov:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”