Здравословно хранене

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Публикувай отговор
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Здравословно хранене

Мнение от Titi »

ям всичко, което ядеш и ти, Доби. Само дето избягвам да смесвам храните. И избягвам пържено когато мога. Обожавам сладкото, възпирам апетита си за сладко в разумни граници.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: Здравословно хранене

Мнение от DOBI »

Е Тити тъкмо се успокоих,сега пък картофките-ами аз си ги ползвам за гарнитура,заедно с разни салати..... :oops:
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Здравословно хранене

Мнение от Titi »

DOBI написа:Е Тити тъкмо се успокоих,сега пък картофките-ами аз си ги ползвам за гарнитура,заедно с разни салати..... :oops:
аз просто не обичам картофи, не само пържени, ами никакви не обичам. Ако ги обичах нямаше да се лиша от тях.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: Здравословно хранене

Мнение от DOBI »

Титка вие със Сатори сте страхотни в убеждаването!Знаеш ли колко е хубаво,че поне се чувствам успокоена душевно! :dovolen:
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Здравословно хранене

Мнение от Satori »

Ето едно правило, много приятно, аюрведическо и съвсем прагматично, точно по мой вкус, за здравословното хранене. Понеже, по Аюрведа, по-вредно от лошия начин на живот за един човек може да е само чувството за вина и разочарованието, че същият живее нездравословно и че не успява да се придържа към заричанията си /коледно-предновогодишните, например/, ако успява на 75% да спазва нещата, направо си е екстра. Прекален светец и богу не е драг.

Доби - нали знаеш кои са най-пламенните поддръжници на някоя вяра - бившите най-големи грешници :lol:
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: Здравословно хранене

Мнение от DOBI »

Съгласна съм,само аз наистина не се самообвинявам и не се и мъча .Аз си знам слабостите и най-вече си ги обичам,а пък си казвам ,че живея един живот ,който не го знам колко е и бих искала никога да не съжалявам,че нещо е минало покрай мене,имало е начин да го докосна или опитам,но не съм посмяла.Това си е моята философия,която си ме устройва идеално.Никога не съм изпитвала самоугризения! :dovolen:
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Здравословно хранене

Мнение от nel4o »

Тъй като няма начин да убедя народа за лененото семе - наръсвам често салатите, заедно с някакви сурови ядки и така поглъщат доволно количество. :twisted:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Здравословно хранене

Мнение от Blue sky »

С лененото семе и аз така процедирам - овалвам франзелите с него, за салата не съм се сетила. Също така го слагам когато правя курабии, пак така пробутвам и овесени ядки, просо винаги слагам на пилешка и супа топчета, по една шепа, заедно с фидето, и замених олиото за готвене със зехтин. И се старая да ползвам предимно кафява захар.
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Здравословно хранене

Мнение от nel4o »

Аз отдавна минах на зехтин. Първоначално не ни беше лесно да свикнем с по-различния вкус, но е въпрос на навик. Ползвам олио само за сладкиши, месене и за пържене, макар че в нашата къща почти не ядем пържено. :nod:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10041
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 638 пъти
Получил благодарност: 1128 пъти

Re: Здравословно хранене

Мнение от greeneyed »

Blue sky написа: замених олиото за готвене със зехтин. И се старая да ползвам предимно кафява захар.
Да го обсъдим това решение. Аз ползвам зехтин студено пресован само за салати. Ако реша да готвя с него, все едно сипвам вода в пробита каца. Мине ли топлинна обработка, този зехтин се изравнява с рафинираните продукти- олио и зехтин. За какво да давам толкова пари? :hmmm: Ти какъв зехтин купуваш за готвене, Blue sky?
Кафявата захар и аз я ползвам. Тя не е рафинирана и би трябвало да е по-евтина, а не е! :mrgreen:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”