ПОМОЩ ХЛЕБАРКИ

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: ПОМОЩ ХЛЕБАРКИ

Мнение от nel4o »

Моите от ГЛОБОЛ не мрат :svekurva: Все едно нищо не съм сложила. :svekurva:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: ПОМОЩ ХЛЕБАРКИ

Мнение от libra »

Фортлайн се казва спасението!Миналата година ме посъветваха отFlowers net .info.Не беше разрешен за продажба,но има количества ,които могат да се намерят с връзки ,т.е тайно.Как блаженно си живееха из къщи-да не изпадам в подроности.От тогава ни една няма!
Аватар
Arida
Виенско кафе
Мнения: 434
Регистриран на: Мар 8, '10, 11:35
Местоположение: София

Re: ПОМОЩ ХЛЕБАРКИ

Мнение от Arida »

:cry: Регент няма! :cry: Няма и да има!Окончателно е спрян от производство!!! :cry:
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: ПОМОЩ ХЛЕБАРКИ

Мнение от nel4o »

Ми няма да има, нали действа :svekurva: Пък трябва да купуваме боклуците на пазара :ufff:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Аватар
Arida
Виенско кафе
Мнения: 434
Регистриран на: Мар 8, '10, 11:35
Местоположение: София

Re: ПОМОЩ ХЛЕБАРКИ

Мнение от Arida »

:dovolen: А ето и защо е спрян препарата.

Активното вещество на Regent на BASF е нервна отрова от семейството на фенилпиразолите. Действието й започва при изключително ниски концентрации чрез блокиране на рецепторите на гама-амино-бутановата киселина в централната нервна система. Вдишването на парите е особено опасно, експерименталната LD50 смъртоносна доза е 0,4mg/L. Отровата прониква и през кожата, при контакт с контаминирана повърхност или с капките на мъглата при разпръскването. Смъртоносната LD50 доза в случая е 382mg/kg. Симптомите на острото отравяне са сърцебиене, задушаване, сънливост, безконтролни мускулни спазми, слабост. Постоянно излагане на ниски дози води до хронично отравяне, в началото без проява на забележими ефекти. Дългосрочните последици са подобни на тези злоупотребата с бетел, както и алергии.

Regent се използва задължително с противогаз, и специално химическо защитно облекло, а у дома просто не се използва...
_________________
ТехноОптима, ХигроОптима
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: ПОМОЩ ХЛЕБАРКИ

Мнение от nel4o »

Мдааааа :eeeh: Ще трябва да се борим с друго :snif:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Аватар
valiatsvet
Kъсо кафе
Мнения: 54
Регистриран на: Яну 1, '10, 17:20
Местоположение: София

Re: ПОМОЩ ХЛЕБАРКИ

Мнение от valiatsvet »

Преди три години пръсках в къщи с регента.От тогава не съм виждала тези гадости.Снощи видях в банята :twisted: от кафявите дребосъци.Направо ужас.Либра препарата за който говориш е Фронтлайн и не е забранен.Ветринарните аптеки го продават обаче е бая скъпичък :snif: Около 2гр.ампулка беше 20-30лв :hmmmmmm: Доколкото разбрах има заместител на регента.Ще проверя в аграрните аптеки пък да видиме :hmmmmmm:
Аватар
Arida
Виенско кафе
Мнения: 434
Регистриран на: Мар 8, '10, 11:35
Местоположение: София

Re: ПОМОЩ ХЛЕБАРКИ

Мнение от Arida »

:dovolen: Аз имам една проста логика!!! :hmmm: Регент е измислен за борба срещу колоратският бръмбър.А трепе и хлебарки. ;) Преди няколко години едно от растенията ми беше нападнато от въшки и аз го изчистих с Актара. :dovolen: Актара е препарат,който също е и за борба с колоратският бръмбър.Тогава когато пръсках с Актара ми бяха умряли и хлебарките.Близо 2-3 години нямах такива. :mrgreen: Стигам до логиката,че всеки препарат,който е за борба с колоратският бръмбър би трябвало да мори и хлебарки. :mrgreen: Такъв е и БИ,който е и акарицид.Но може би трябва да се изкажат компетентните агрономи по въпроса. :hmmm: Дали всички препарати за растителна защита предназначени за колорадски бръмбър мори и хлебарки??? :mrgreen: Защото ако е така,значи въпроса е решен... И до колко могат тези препарати да се използват в домашна обстановка без да има тежки здравословни последици ??? :hmmm:
_________________
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: ПОМОЩ ХЛЕБАРКИ

Мнение от ravik »

Арида, ти си с малко бебе в момента, нали? Най-добре, въобще не се занимавай да пръскаш ти с каквито и да е отрови, отидете някъде с малкото, а някой друг да напръска и се върнете след няколко дни. Това са си силни отрови и макар и хлебарките да им се плезят само, то за децата не е баш така. :nod:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
Arida
Виенско кафе
Мнения: 434
Регистриран на: Мар 8, '10, 11:35
Местоположение: София

Re: ПОМОЩ ХЛЕБАРКИ

Мнение от Arida »

[quote="ravik"]Арида, ти си с малко бебе в момента, нали? Най-добре, въобще не се занимавай да пръскаш ти с каквито и да е отрови, отидете някъде с малкото, а някой друг да напръска и се върнете след няколко дни. Това са си силни отрови и макар и хлебарките да им се плезят само, то за децата не е баш така. :nod:[/quote
Прав си!!!Но те ще изядат и мен и бебето!!! :mrgreen: А да не говорим какви зарази мъкнат тея гадове!!! :cry:
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”