Предстоящи форум секции

Тук пишете всичко, което виждате като проблем или бихте искали да се смени. Отваряйте нова тема за всеки проблем - след като го оправя, ще трия съответната тема.
Публикувай отговор
Аватар
admin
Site Admin
Мнения: 544
Регистриран на: Ное 23, '09, 14:50

Предстоящи форум секции

Мнение от admin »

Идеята на този форум е да обедини разнородните ни интереси. Други секции, които скоро може би ще обособим като отделни, ако има достатъчно интерес:
  • - Литература и книги - какво четем, какво ще четем, какво пишем, и т.н.
    - Спорт и екстремни спортове - за да не висим само пред компютъра
    - Фотография - да си покажем снимките, които харесваме; съвсем аматьорска секция за момента
    - Туризъм и пътешествия - този мисля, ще ми е любима секция :) Къде сме ходили, къде ще ходим, къде мечтаем да отидем, къде не бихме отишли...
    - Приложни изкуства - за сръчните и можещите... :) Може би гоблени, шев и кройка и кой каквото умее...
    - Музика - концерти, купони, албуми, групи, let's get Rooooock, нон-чалга зона (засега... , че нали сме толерантни все пак... :D ).
    - Филми - какво гледахме, какво ще гледаме, какво предстои, какво излиза скоро....
Какво още?

А докато натрупаме материал за всичко това, пускайте такива теми в Други хобита; после ще местим.
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10781
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 470 пъти
Обратна връзка:

Re: Предстоящи форум секции

Мнение от botan »

Цветята ще се поразпънат ли малко или по натам? :roll:
Аватар
admin
Site Admin
Мнения: 544
Регистриран на: Ное 23, '09, 14:50

Re: Предстоящи форум секции

Мнение от admin »

Ми що да не ги поразпънем - лошо няма. :) Дайте идеи как - имена на секции, пък междувременно да посъберем съдържание и ги разпъваме. :)
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Предстоящи форум секции

Мнение от lila »

Предлагам две секции - "видове и отглеждане" и "проблеми и обсъждане". вътре на свой ред по две секции - "орхидеи и бромелии" и "домашни/стайни и градински". Не знам до колко може да се разбива - тоест колко е дълбочината на йерархичното дърво. Дали не се изказах пак неподготвена?
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Предстоящи форум секции

Мнение от ravik »

Аз си мислех нещо друго - чудя се дали е удачно да разделяме на "отглеждане" и "проблеми". Мисля си, че може би е по-добре всичко за едно цвете да е в една тема, защото обикновено начинът на отглеждане не е чак толкова просторна информация, но прблемите доста често са, а в крайна сметка, обикновено проблемите са функция на грешки в начина на отглеждане, т.е. пак се връщаме към отглеждането. Малко сложно го написах :oops: май, но това, което се опитвам да кажа е, дали не е по-добре всичко за едно цвете да е в една тема. Другото, което според мен би било хубаво е, след време да се обобщи всичко, което има писано из темата под формата на "Най-често задавани въпроси" примерно в първото мнение от дадена тема. Естествено това си е сериозна работа, но когато една тема стане твърде дълга, много информация се губи из самата тема. Ако успяваме да съберем всичко в първото мнение, според мен ще служи като справочник за информация. Това как ви се струва?
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Предстоящи форум секции

Мнение от Blue sky »

това ми звучи добре. както и, когато има статия за дадено цвете, да се пише в нея и да си върви заедно всичко, а не отделно като библиотека, защото се разводнява. там където няма пусната статия, а директно тема за цветето, да допълваме после след време на първо страница, по нещо общо, за въведение. То май сега като се чета, същото казах, ама с други думи ;) Отделно са си темите със снимките и коментарите.
за делението, да хубаво е да има градински и вътрешни, разбира се орхидеи и други :P, градинските са си едно. засега така, пък после стискаме палци да има мнооооооого теми, ще ги делим още.
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Предстоящи форум секции

Мнение от vodo-leika »

На мен лично ще са ми по-интересни темите извън цветята, които за сега напълно ме удовлетворяват както са посочени! :D
Имам предложение за секция "празници" - всичко за тях, традиции, снимки, фукня с подаръци ( Дядо Коледа чакаме, все пак) и разбира се - честитки като стареем :D
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: Предстоящи форум секции

Мнение от DOBI »

vodo-leika написа:На мен лично ще са ми по-интересни темите извън цветята, които за сега напълно ме удовлетворяват както са посочени! :D
Имам предложение за секция "празници" - всичко за тях, традиции, снимки, фукня с подаръци ( Дядо Коледа чакаме, все пак) и разбира се - честитки като стареем :D
Подкрепям Водолейчето!
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Предстоящи форум секции

Мнение от lila »

Мда - абсолютно съм съгласна - в крайна сметка това е форум за нашите хобита - в моите обаче влизат и цветя и книги и ОООбичам да си купувам ненормални обувки също :lol:
Аватар
admin
Site Admin
Мнения: 544
Регистриран на: Ное 23, '09, 14:50

Re: Предстоящи форум секции

Мнение от admin »

Направих празниците - така добре ли са? :D
Казвайте за цветята:
Орхидеи и бромелии
Стайни цветя и растения
Градински цветя и растения
Така ли да ги разделям засега или нещо друго да правим?
По принцип не знам до колко нива има йерархия - четох го като инсталирах, ама сега не помня и не ми се търси. :( Но със сигурност има поне още две нива (мисля, че бяха доста повече така или иначе).
По принцип не е никакъв проблем както създаването на нови секции, така и местенето, така че по-нататък може пак да ги преподреждаме, ако решим.
Публикувай отговор

Обратно към “Технически проблеми и предложения”