Планината в дъждовното лято

За приключения, скитници и вечните пътешественици, които навсякъде се чувстват у дома си.

Модератор: scleri

Публикувай отговор
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Обратна връзка:

Re: Планината в дъждовното лято

Мнение от orkud »

Ще си взема пушката и мъжа, става ли :angelche: И той е ловец. Срам и резил, и чакали да ни изядат добитъка ... :oops:
И не е бил страха ти, а баш си е тичало нещо :nod:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17041
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Планината в дъждовното лято

Мнение от Миша »

Освен и аз да ставам ловец :hmmm:
Че спокойно да си снимам :nod:
Ама че гледка ще съм :D
На една ръка нарамила пушка,на друга фото,за старт готово :lol: :lol: :lol:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Обратна връзка:

Re: Планината в дъждовното лято

Мнение от orkud »

Стани, ама като мен. Само да докажа, че стрелям по добре от 800 мъже :mrgreen: Фукам се, ама е вярно. Но на лов не ходи. Не мога да гледам окървавени животни и горд стрелец до тях :oops:
libra
Наркоман
Мнения: 11645
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51

Re: Планината в дъждовното лято

Мнение от libra »

Замръзналите водопади са великолепни!И цялата горска приказка,разбира се!
Даже алчното ми око съзря мъх сфагнум в поточето.Я,да кажат специалистите дали е така?
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09

Re: Планината в дъждовното лято

Мнение от ravik »

Чудя се аз какви са тези ледени водопади, за които говори целия форум тези дни, а те ето къде били. Миша, прелестно е! :liubov:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15903
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка

Re: Планината в дъждовното лято

Мнение от Гео, граф »

Миша, така се захласнах по великолепните снимки, че не разбрах къде всъщност е тази зимна фантазия :hmmm:

Освен това и с този фотоапарат си сътворила уникални красоти, така че мога да кажа само : Продължавай !!! :daaa: :tzeluvka:

След няколко дни ще сляза от планината, където в момента съм на почивка и ще сложа тук някоя от моите скромни снимки ... :sflower: :ssun:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17041
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Планината в дъждовното лято

Мнение от Миша »

Тази зимна фантазия,колкото и да ви се струва невероятно,е на 20 минутки от центъра на София,в полите на Стара планина .

Графиньо,чакаме с нетърпение твоите снимчици .
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Веско6969
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1260
Регистриран на: Юли 6, '10, 01:28
Местоположение: София

Re: Планината в дъждовното лято

Мнение от Веско6969 »

Миша написа:Тази зимна фантазия,колкото и да ви се струва невероятно,е на 20 минутки от центъра на София,в полите на Стара планина .

Графиньо,чакаме с нетърпение твоите снимчици .
Найстина е много красиво ,може ли по-подробно обяснение ... от къде и как се стига до водопадите ?
Луд умора нема...
mama_li

Re: Планината в дъждовното лято

Мнение от mama_li »

ravik написа:Чудя се аз какви са тези ледени водопади, за които говори целия форум тези дни, а те ето къде били. Миша, прелестно е! :liubov:
Миша, за пореден път, благодаря за споделената красота! :liubov: :tzvetentze:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17041
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Планината в дъждовното лято

Мнение от Миша »

Веско6969 написа:
Миша написа:Тази зимна фантазия,колкото и да ви се струва невероятно,е на 20 минутки от центъра на София,в полите на Стара планина .

Графиньо,чакаме с нетърпение твоите снимчици .
Найстина е много красиво ,може ли по-подробно обяснение ... от къде и как се стига до водопадите ?
С кола се стига по Чепинско шосе,това е пътят за малашевския битак,,минава се през Чепинци,пресича се Околовръстното,продължава се нагоре и се стига до с.Локорско.В селото се минава през центъра,покрай здравната служба уличката в ляво,минава се по един мост до едно малко площадче ,на края на площадчето пак в ляво и вече сте на пътечката за водопадите.Колата може да се остави или на площадчето,или при първия водопад,по-нататък пътят е изровен от дъждовете това лято.

С градски транспорт-автобус №20 от Орландовци до последната спирка.

http://www.bgmaps.com/routing/print" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.mirela.bg/index.php?p=map_district&id=337" onclick="window.open(this.href);return false;

Има и други живописни пътечки,ако през центъра продължите към училището и после над него ,се излиза над селото,има път между боровата гора,зимата там е по-топличко и невероятно красиво,редуват се полянки и горички,оттам през различни пътечки се слиза и до водопадите.Въздухът е невероятно свеж,примесен с боровия аромат,там водех синът ми,когато беше малък и получаваше астматични пристъпи,всъщност и това беше причината да се изнесем от мръсна София,щом стъпехме в боровата гора и пристъпът отшумяваше.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Пътешествия и туризъм”