Хортензии прекрасни

Заключено
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от calico »

Исаааа :tzvetoman:

И аз от руснаците си попълвах информацията за хортензиите, но явно ще трябва още да чета и да поръчвам съответно. Засега имам само от градинските и от пълзящата, всички са мъничета.

Прочетох в руската енциклопедия, че имало някаква нова разновидност на градинските хортензии (макрофили), коиито цъфтели на тазгодишни леторасти. Та си мисля дали моите 15 мънички хортензии не са от тях, щото определено всички са цъфнали на нови леторасти, а не се различават от другата ми която цъфти на стари.
Ето:
"ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ. Обрезать можно только древовидную и метельчатую гортензии. Лиановидную только подкорачивают обмерзающие верхушки. Не вздумайте обрезать широколистную (именно ту красавицу, которая цветет голубыми или розовыми шаровидными шапками в зависимости от кислотности почвы)!!! Она цветет на приростах ПРОШЛОГО года. Если будете регулярно обрезать - цветов вам не видать никогда. Только сейчас смогли вывести сорта, которые цветут на текущих приростах, но, думаю, вряд ли они так широко вошли в наши сады, чтобы рисковать такой обрезкой. "

Та ако съм се сдообила с 15 бр. Н. macrophylla която цъфти на нови леторасти, изобщо няма да я мисля дали ще измръзне зимата :ieeemyzh:
И ще имам резници за целия форум
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
теменуга
Кафевар/ка/
Мнения: 980
Регистриран на: Яну 14, '10, 14:43

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от теменуга »

Момичета, дето знаете много за хортензиите, кажете моля,-каква ще да е моичката, едничка, дето имам?

Изображение
isa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1865
Регистриран на: Ное 29, '09, 12:03

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от isa »

Ееее, Теменуга, ама тук няма чак такива спецове :lol: , не стигат познания само по цвят да се определи- може да бъде и макрофила /най вероятно/и серррата. Ако има вдървеняло стъбло и клонки е серрата.
Калико, мерси за инфото, че вече си мислех че аз нещо не мога да схвана нещата.Няма няма и се появи някой който заявява "Пък аз моите си ги режа до земята и те винаги си цъфтят". Тогава защо моите вече не знам колко са не искат. Заподозирях че има такова нещо, особено след като разбрах колко много сортове макрофили съществуват /не че по снимки може да се отграничи всеки отделен сорт, някои толкова си приличат, но това си е работа на селекционерите/ Значи ще менкаме резници макрофили за резници паникулата, серата, дъбоволистна и аспера ако пристигне читава.
Тръгнах да свалям снимки от заснетите в неделя, но се оказа че пак съм си изтрила снимките от фотоапарата преди да ги кача на компа. /”нация техническа” /По този повод показвам по-стари снимки отпреди 10 дни
Дъбоволистна хортензия от поръчката
Изображение
Серата от същата поръчка
Изображение
Друга серата, която имам от 3 години
Изображение
Вече цъфнала същата изцяло снимка от юли 2009
Изображение
И паникулата само от миналата година, сега не е снимана защото едвам е напъпила
Август
Изображение
И септември
Изображение
Дал, а ти защо ревеш, много са ти хубави хортензиите, само дето не са достатъчно на брой а :hihihi: :hihihi:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от calico »

Ами Иса, то като гледам най-голямото хортензово разнообразие е при теб, тъй че ти ще си началника на хортензиите.
Насложила съм десетина резника от мъничетата, ще видим дали ще стане нещо. ако се вкорени и ти пращам. ако не се вкорени наесен ти отделям от едното храстче да си сигурна че ако измръзне пак ще цъфти. Просто е друг розов цвят, не като розовата пантера, а млечнорозов. Мога дори да пробвам на 1 корен дали ще посинее с нещо- лимон, амоняк, оцет...
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10040
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 629 пъти
Получил благодарност: 1125 пъти

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от greeneyed »

Моята най-обикновена хортензия- зимува успешно, иска много вода, голяма кошница става. :D

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от Satori »

Иса, септемврийската ти снимка е толкова красива, че на човек му спира дъхът :dovolen:
Аватар
steffi1
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1131
Регистриран на: Яну 28, '10, 22:26
Местоположение: Горна Оряховица
Дал благодарност: 11 пъти
Получил благодарност: 23 пъти

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от steffi1 »

Аз да наредя и моята при вашите....много бледо-млечно-бебешко розово е.....
Изображение
Изображение
dal

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от dal »

Изображение

сами се гледат....
just

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от just »

dal написа:Изображение
Дал, на тази хортензийка май й трябва желязо :hmmm:
Аз имам една мъничка, уж червена, която тази година ми жълтееше така. Полях я веднъж с препарат против хлороза и вече има ефект. Вчера полях още веднъж. Надявам се и на цвят :stiskam:
Заключено

Обратно към “Градински цветя и растения”