Исмене / Ismene

Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1034 пъти
Получил благодарност: 2440 пъти

Re: Исмене / Ismene

Мнение от Мария Николова »

Прелестната госпожица Исмене извадена! :liubov2: :ieeee: То бяха цял полк луци! 5 роти ситни бебета, набучени отделно през май-юни. Станали точно като ситни чучета за попска яхния. :lol: Три роти юноши и една рота луци майки, пак накичени с разнокалибрени бебета. Оставих да се обветрят и извадих грудките на калата и заръмя. Пренесах всичко под тераската пред гаража на сушина, вкарах градинската стълбичка и се инсталирах вътре до отворената врата да режа листаците и да почиствам в корито пръстта. Със стълбичката ги наредих отгоре на бюфета.
За пръв път ползвам това място и си направих още една услуга. :lol: Залепих на стъклото на бюфета бележка къде са луците на исменето!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Galq 03
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1977
Регистриран на: Яну 22, '10, 16:47
Местоположение: Слънчев Бряг

Re: Исмене / Ismene

Мнение от Galq 03 »

Днес попаднах на тази тема, търсейки информация за цветето. Аз също имам :ieeee: но ми е цъфтяло само първата година след засаждане на луковицата / в саксия/ Бях забравила за него, вчера изхвърляйки почвата на една уж празна саксия :oops: се натъкнах на грудка, която определено не е амарилис :nod: и ми светна лампичка, че може би това е прекрасното исмене :liubov2: Няма детки, но се надявам сега като засадя в градината да се намножи :stiskam: :stiskam: :stiskam: Мога ли вече или още малко да изчакам :hmmm:
Всички имате прекрасни екземпляри, ама най- ми хареса на Дал, червеното исмене :lol: :tzeluvka:
Ето моето /изтормозено/, ще търся и от зеленикавото, ако не догодина :nod:

Изображение
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Исмене / Ismene

Мнение от lenuza73 »

:ieeee: :ieeee: Яд а се хвална и аз....мама Мери ми направи и на мен подарък с това Исмайненце :tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka: сега че си го чакам да ми цъфне ,та да се фукна и аз тук :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh:
Аватар
tsany
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1412
Регистриран на: Яну 3, '11, 15:59
Местоположение: София

Re: Исмене / Ismene

Мнение от tsany »

lenuza73 написа::ieeee: :ieeee: Яд а се хвална и аз....мама Мери ми направи и на мен подарък с това Исмайненце :tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka: сега че си го чакам да ми цъфне ,та да се фукна и аз тук :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh:
И на мен ми даде две луковички и аз вече ги задасих в съндък и чакам да видя прекрасните им цветове. Благодаря ти Мери. А да споделя, абе много здрави коренища тия луковици-имам две жълти от миналата година-като ги купих луковици нищо особено, сложих ги в едно доста голяма саксия. Ама понеже в Сортови семена късно ги купих стояха едни огромни листа и така. Реших да ги вадя-голама борба падна, по големи и здрави корени не бях виждала, а луковиците станали едни огромни чудовища :shock:
ИРИСИ 2017
http://tzany.snimka.bg/advertising/2017.949279" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
antoanetamirchova
Kъсо кафе
Мнения: 95
Регистриран на: Юли 24, '12, 14:01
Местоположение: Кюстендил

Re: Исмене / Ismene

Мнение от antoanetamirchova »

Намерих ви днес,търсех информация за исменето,подариха ми една луковица и исках да събера информация как да го гледам,много са ви красиви цветята,дано и аз да успея да го накарам да цъфне,сега се гордея с една цъфтяща пустинна лилия,на която и трябваха 4 години за да цъфне... :daaa: :tzvetoman:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1034 пъти
Получил благодарност: 2440 пъти

Re: Исмене / Ismene

Мнение от Мария Николова »

antoanetamirchova написа:Намерих ви днес,търсех информация за исменето,подариха ми една луковица и исках да събера информация как да го гледам,много са ви красиви цветята,дано и аз да успея да го накарам да цъфне,сега се гордея с една цъфтяща пустинна лилия,на която и трябваха 4 години за да цъфне... :daaa: :tzvetoman:
Две тукашни приятелки гледат в саксии исменетата, които им подарих, но до сега не са ги докарали до цвят. :eeeh: Огромните месести корени на исменето се чувстват най-добре на широко в градината, за да изхранят и голям лук, и цвят. Не съм имала пустинна лилия, но според снимките, които съм гледала, ми се струва, че по красота отстъпва на братовчедката си госпожица Исмене. ;)
Тази година отглеждам само бебета. :oops: Идеята от октомври да кача високо под тавана луците, се оказа гибелна за майките и юношите :ufff: :ufff: :ufff: Било им е задушно там и на пролет ги намерих скашкани... :cry: Оцеляха само бебета. За наказание ще си отглеждам бебетата, докато станат възрастни луци и почнат да цъфтят. Няма да купя готови едри луци, за да ми дойде акъла в главата. :glupav: :glupav: :glupav:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
dal

Re: Исмене / Ismene

Мнение от dal »

сега , при мен сигурно има исменета , щото така си мисля , там горе дето ми цъфтяха амарилисите , и те от теб
та , аз съм ги охранила в градината надявам се сериозно и тази есен ще ти ги върна обратно , Мерчо , не може ти си луковичка и да го нямащш , пък си раздала навсякъде

има един такъв момент , че като ги извадя ще ги наредя и снимам и ще ми кажеш кои са исменетата :mrgreen:
ей , нищо не става от мен за гледане на такива цветя , само срам береш с мен
сега се видех миналата година как съм се излагала по нагоре , да не позная амарилиса
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1034 пъти
Получил благодарност: 2440 пъти

Re: Исмене / Ismene

Мнение от Мария Николова »

Нищо няма да пращаш, трябва да си изкарам до край наказанието в ъгъла. Ей тука на 50 м. от мен има 3-4 саксии с исменета. Само да продумам, със саксиите ще ми ги харижат. :daaa:
По-важното е, че може да се окаже, че си ми пратила я кокиче, я спрекелия, я амарилис. :lol: :lol: :lol: :gush: :tzeluvka:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
dal

Re: Исмене / Ismene

Мнение от dal »

s_t_m написа:Нищо няма да пращаш, трябва да си изкарам до край наказанието в ъгъла. Ей тука на 50 м. от мен има 3-4 саксии с исменета. Само да продумам, със саксиите ще ми ги харижат. :daaa:
По-важното е, че може да се окаже, че си ми пратила я кокиче, я спрекелия, я амарилис. :lol: :lol: :lol: :gush: :tzeluvka:
ми аз и спрекелия имам от теб и тя цъфтя!!!!!!!!!!!!!!!!!!! червено и тънко , нали? едно такова щръкнало във всички посоки?
другото са амарилиси , тех ги знам вече , на спрекелията листата са други :hmmm: нали?
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”