Кръвни групи

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Кръвни групи

Мнение от bouquet »

Кръвна група О - Месоядни

Вероятно вашият девиз е: "Нито ден без пържола!" Месото за вас е източник на сила и залог за нормалното протичане на обмяната на веществата. Особено полезно завас е овче, говеждо, агнешко, еленско, телешко, черен дроб и сърце.
Неутрални за вас са пуйката, кокошката, заек, пилешко, патешко.
не са желателни - бекон, шунка, гъше, свинско.

Риба
Редовно яжте морска риба и рибно масло, което ви помага за обмяната на веществата, и подобрява работата на щитовидната жлеза. Особено полезни за вас са: палтус, лефер, костур, есетра, скумрия, щука, треска, херинга, пъстърва.
Нежелателни са: хайвер, морска щука, мекотели, октоподо, солена и маринована херинга.
Неутрални - аншоа, белуга, калмари, камбала, шаран, раци, скариди, шаран, жаби, риба тон.

Зеленчуци
Много полезни за вас са : замна ябълка, броколи, сулия, листни зеленчуци, праз, червени люти чушки, пащърнак, маруля, тиква, хрян, цикория, чесън
Нежелателни: авокадо, патладжани, зеле /обикновено, китайски, червено, брюкселско/, карфиол, черни маслини
Неутрални: ряпа, зален лук, зелени маслини, моркови, краставици, пиперки, цвекло, целина, аспержи, домати, тиквички, копър.

Плодове
Полезни: смокини, сливи /пресни и сушени/
Нежелателни: портокали, мандарини, пъпеши, къпини, ягоди, кокосови орехи
Неутрални: кайсии, ананаси, дини, банани, боровинки, грозде, вишни, нар, круши, грейпфрут, стафиди, френско грозде, лимони, малини, манго, нектарини, папая, праскови, фурми, ябълки.

Млечни продукти
За съжаление млякото не е за вас.
Нежателни: кисело мляко, айран, козе, краве, сладолед, топено сирене, бри, гауда, камембер, пармезан, чедър, извара
Неутрални: краве масло, бяло сирене, фета, моцарела.

Зърнени храни
Най-нежелателни са пшеницата и царевицата.

Бобови
Полезни: шарен боб, грах, но ограничете черен боб и леща.
Неутрални : бял боб, соя, нахут, зелен фасул.

Мазнини
Особено полезни са лененото масло и зехтин.
Нежелателни са: фъстъчено, царевично
Неутрални: сусаммово и рапица

Ядки
Полезни са: орехи, тиквени семки
Нежелателни са: фъстъци, кашу и маково семе.
Неутрални са: лещници, бадеми, слънчогледови семки,сусам, кестени

Сокове
Полезни са: ананасов, сливов, вишнев
Нежелателни са: портокалов, зелев, ябълков, сайдер
Неутрални са: грозде, кайсии, грейпфрут, моркови, краставици, целина, папая, домати

Др. напитки
Стомахът ви е чувствителен към дразнещи храни и напитки, затова по-добре заменете кафето със зелен чай.
Полезни за вас са минерална и газирана вода.
неутрални са бяло о червено вино, бира

Подправки
Полезни са: куркума, кайенски пипер, къри
Нежелателни са: ванилия, каперси, канела, черен пипер, оцет, кетчуп
Неутрални : анасон, босилек, карамфил, бергамот, горчица, желатин, дафинов лист, джинджифил, майорана, мента, мед, майонеза, бахар, розмарин, соев сос, рафинирана и кафява захар, мащерка, копър, чесън, чубрицамагданоз, естрагон, шафран.


източник: "Кръвни групи и здраве" Евгения Береславска
Търся добри хора
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3130
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Кръвни групи

Мнение от mucunka »

Букетче,всичко,което обичам,или повечето ,са нежелателни храни. .С изключение на месото.Ето защо не мога без него.Сега съм спокойна. :lol:
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Кръвни групи

Мнение от vodo-leika »

Аз съм нулева и много рядко ям месо, защото просто не ми се яде, тъй че онова с пържолата не е мой девиз. :dovolen:
Аватар
svetla06
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1586
Регистриран на: Ное 29, '09, 19:41
Местоположение: Русе

Re: Кръвни групи

Мнение от svetla06 »

Ама тъй кажете, че си помислих, че имам някакъв дефект :hmmmmmm: ... Щото и аз отидох при нежеланите :hmmmmmm: ... А месото - ям, но доста дълго мога и без него :nod: .
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Кръвни групи

Мнение от vodo-leika »

А ето тук има информация за темперамента според кръвната група:
http://zdrave.rozali.com/psihologia-zdrave/p11779.html
Изречението - Обичат да печелят пари и да ги харчат със замах ме кара да им се доверя на изследването! :lol: :D
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Кръвни групи

Мнение от Виола »

Я каква интересна информация! А за другите кръвни групи няма ли нещо интересно?
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: Кръвни групи

Мнение от bouquet »

Кръвна група А
Вегетарианци

Месни продукти

Неутрални: пилешко, пуешко, кокоше месо
Нежелателно: овче, агнешко, говеждо, телешко, свинско, патешко, гъше, заешко, еленско, фазан и др. дивечови птици, черен дроб и сърце.

Риба

Полезни са: костур, шаран, есетра, сардина, скумрия, треска, пъстърва.
Нежелателни са: аншоа, палтус, калмари, крабове, скариди, лефер, миди, октопод, омар, речен рак, херинга, змиорка
Неутрални са: риба тон, щука, морски костур и водорасли.

Зеленчуци

Добре е често да ядете зелени салати и зеленчуци на пара.
Полезни са: земната ябълка, зеле, броколи, алабаш, листни зеленчуци, различни видове лук, моркови, пъщърнак, магданоз, тиква, цикория, спанак, лапад, маруля, чесън и хрян.
Нежелателни са: патладжани, култивирани гъби, пиперки, картофи, черни маслини и домати.
Неутрални са: авокдо, сладка ряпа, карфиол, брюкселско зеле, зелен лук, кориандър, кресон, царевица, зелени маслини, аспержи, тиква, тиквички.

Плодове

Полезни са: кайсии, ананас, боровинки, вишни, къпини, грейпфрут, стафиди, смокини, лимони, сливи.
Нежелателни са: портокали, банани, пъпеши, кокосови орехи, манго, мандарини, ревен, папая
Неутрални са: дини, грозде, нар, круши, ягоди, киви, касис, малини, нектарини, праскови, фурми, ябълки.

Млечни продукти

Нежелателни са: прясно мляко, сладолед, извара, краве масло, бри, гауда, камембер, пармезан, чедър, ементал.
Неутрални са: кисело мляко, айран, козе мляко, топено сирене, козе сирене, моцарела и фета.

Зърнени храни

Полезни са: елда
Нежелателни са: пшеничните кълнове, прорасналите пшенични зърна
Неутрални са: полиран ориз, царевично брашно, овесени ядки, просо, ръжено брашно, ечемик.

Бобови

Организмът ви реагира много добрена бобовите култури.
Полезни са: соя, грах, зелен фасул, черен боб, леща
Нежелателни са: червен боб, нахут, лимски фасул
Неутрални са: бял боб

Мазнини

Полезни са: лененено масло и зехтин
Нежелателни са: животински мазнини, фъстъчено, царевично, сусамово масло
Неутрални са: масло от черен дроб на треска, масло от рапица

Ядки

Полезни са: фъстъци и тиквени семки.
Нежелателни са: шам-фъстък и кашу
Неутрални са: орехи, лещници, бадеми, маково семе, сусам, слънчогледови семки и кестени

Сокове

Полезни са: кайсии, ананас, моркови, целина, грейпфрут, сливи, вишни
Избягвайте: сок от портокал, папая, домати
Неутрални са: сок от грозде, ябълки, зеле, боровинки, краставици.

Др. напитки

За вас са полезни кафето, зеленият чай и червеното вино. Бялото вино е неутрално.
Нежелателни са: напитките с етилов спирт, бира, газирана вода, кока-кола, черен чай.

Подправки

Полезни са: джинджифил,соев сос, чесън, горчица.
Нежелателни са: желатин, кайенски пипер, бял и черен пипер, каперси, балсамов, винен и ябълков оцет, кетчуп и майонеза.
Неутрални са: анасон, босилек, бергамот,ванилия, карамфил, горчица, бахар, мащерка, кардамон, къри, канела, куркума, дафинов лист, риган, мед, индийско орехче, мента, джоджен, червен пипер, магданоз, розмарин, бяла и кафява захар, сол, копър, хрян, чубрица, салвия, шоколад, естрагон
Търся добри хора
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: Кръвни групи

Мнение от bouquet »

Аз нямам претенции, че това е абсолютната истина! Имам книга и от нея ви преписвам това, което пише, защото сметнах, че ще е интересно, а може би и полезно за някои от вас. Утре ще напиша и за другите две кръвни групи, защото е време за вечеря ;)
П.С.
Сигурно има грешки, но нито съм гледала, нито съм редактирала :oops: Съжалявам!
Търся добри хора
Аватар
DarinaN
Кафе машина
Мнения: 3318
Регистриран на: Мар 16, '10, 09:40
Местоположение: Пловдив

Re: Кръвни групи

Мнение от DarinaN »

за темперамента само три изречения не ми се връзват , Водолейче, а за храната - почти вищо
само че това, което си публикувала са правила, а не изключения :tzeluvka:
"Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z. x е работата, y е забавлението, а z е да си държиш устата затворена." А. Айнщайн

http://darinaivanova.snimka.bg/hobby/2011.593300.25139445" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Кръвни групи

Мнение от Blue sky »

Букет, много инетресна и полезна информация :tzeluvka: :tzvetentze:
He who plants a garden, plants happiness
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”