Какво ще местим таз година ?

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Mike
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1599
Регистриран на: Яну 12, '10, 19:01
Получил благодарност: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от Mike »

Не знам какво Ви мъчат еремурусите -ето ги моите, всяка година все повече цвят, пълно слънце, не изисква поливане, не забелязвам някакви вредители да го любят.

Изображение
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от Blue sky »

:potekoha: :potekoha: :potekoha: ето, как да се откажа при тази гледка - ми не мога :mrgreen:
He who plants a garden, plants happiness
dal

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от dal »

то е малко срамно да сравняваме книфофията с еремуруса , защото при нея садиш и всяка година хем расте , хем цъфти
Изображение
, хем се увеличава хем е красиво и непретенциозно, за разлика от еремурусите , от които аз лично просто вдигам ръце с огромно облекчение и погнуса ;

много мразя тъпи хора и сложни , капризни и неблагодарни китки ,а ако продължа да упорствам да го въдя пък! да го въдя пък! у дома ще се получи двойната комбинация -сложна китка + тъпо парче дето клечи и му бае трета година :lol: ...За който успява и го гледа и му се радва-нека , евала !
Гледам снимките горе на другите и се чудя къф фотошоп са ми праснали така да се заплесна по тия цветя , като на нищо не приличат , но нейсе !
Не искам да дразня копнеещите им фенове , просто споделям мисли - ако успея да извадя без да разтроша трите героя от градината ще ги пратя на който ги иска и това е ;
Ужасявам се от това че ще се превърна в плюшкин
Скоро си мислех че е достатъчно да гледам рози , клематиси , лилиуми , някое иглолистно , някой храст + пролетните лалета и нарциси и да имам хубава градина. После се сетих че съм забравила магнолиите. И многогодишните .И тва . И онова ?! И какво ли още не :hmmm:
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от Blue sky »

:lol: :lol: :lol: да, размисли и страсти - не е лесно :lol:
искам ги обаче твоите герои :oops: тъпа и упорита :lol:
книфофия имам подарък от Мерито :tzeluvka: :liubov: - чудесна и прекрасна е :ieeee: както и от Светла :tzeluvka: :liubov: - тя още не е чудесна, щото е бебе, но догодина ще е за чудо и приказ :ieeee:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от calico »

Мария, благодаря за рецептата за чимшира, това ще го пробвам още тия дни- на селския мегдан има едни пред пощата, някоя вечер ще опоскам малко от там, че е голям и няма да личи.

На мен също лесовъд ми каза как се хваща, нещо подобно е но не съвсем. Видях го демонстрирано, направо е станало разкошна леха.
Значи изкопава се канавката дето ще е бордюра, да е към 30 см. дълбока. Пълни се до половината с пясък. Чимширените чески така както са на китка се начукват добре в добната част на стеблото, да се поразмаже. Намокрят се обилно и се нареждат на желаното разстояние като се забождат в пясъка, като пясъка се омокря и трамбова. После до горе се пълни с пръст и пак се трамбова яко и се полива. Държи се влажно непрекъснато пине 1 месец и после расте вече доста бързо.

Но сега понеже не мога да подготвя канавката, ще опитам да вкореня няколко резника по твоя метод и дано успея.

Дал, и аз като теб мисля за еремурусите. Ма те и бързо се изцъфтяват, много по-бързо от лиатриса и книфофията. Не знам при мен дали и давта са живи, или само единия, както и да е вече е раздаден.

Тия дни като гледах какво ще местя, и установих че на едно място около 1,5 кв.м. съм засадила: една магнолия, една арония, един аризонски кипарис и една туя колоновидна(те са още мъничета). Май и тях ще разсаждам тук и таме, тесничко ми се види да им е там след време.
Последно промяна от calico на Юни 23, '10, 19:28, променено общо 1 път.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
dal

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от dal »

калико, същият метод знам и аз -този дето го описваш ...
моя приятелка го пробва на вилата си-всичщките се заловиха перфектно и си ги гледа вече трета година , доста бързо порастнаха :dovolen:
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от Blue sky »

да не забравя да отчета, като съвет, за който ще сади - категорично ще местя кичестите лилиуми от лично челно място, по в бордюр някъде :nod:
първата година са страхотни, на следващите - може да са още по-страхотни, но е крайно вероятно да имат разпад, да са с дребни цветове, изобщо, вероятността да се случи излагация е по-голяма съответно нека са маскирани някъде по-навътре :nod:
He who plants a garden, plants happiness
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от lila »

[video][/video]
:tzvetentze:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от calico »

:cry: Вчера се отчаях. Имам толкова работа за местене и пренареждане, че само седях и гледах и реших че нищо няма да правя, ще я оставя тая градина да запустее, щото кат имам нужда от малко помощ за два дни никой не ще да се напъне малко.

отделно дето като видях как някаква буря е прекършила всичко каквото е било повече от 80 см и ми се стъжни, само привързвах.
Делфиниумите дето купих на коренища не изкараха, другите два дето изкараха умряха...
тъй ми се провалят планове и май по-добре нищо да не правя, те цветята сами ще се гледат.

отделно дето ручнаха гаража да правят нов и там ми затриха един люляк и едва спасих една папрат като я пренесох, ама кой знае дали итя няма да умре. Ся ще направят всичко във вар и цимент и отиде се невидя още 1 година възстановяване на щети.

:cry: :cry: :cry:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от Blue sky »

:cry: :eeeh:
ама ти няма да се даваш :evil: така е, много работа, много зор, но после, я виж каква красота си сътворила :nod: като приседнеш под ореха, като въздъхнеш и се зарее погледа в китки, цвят и аромати, еееееехххххх
He who plants a garden, plants happiness
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”